مقالات

ایده های چشم نواز برای دکوراسیون تابستانی منزل

دکوراسیون تابستانی منزل

با نزدیک شدن به فصل تابستان اکثر افراد دوست دارند تا دکوراسیون تابستانی منزل را تجربه کنند و برای این منظور استفاده از رنگ های شاد توصیه شده است. شما همچنین می توانید با اضافه کردن اکسسوری ها و جزئیات فضای منزل خود را شاد، باطراوت و سرزنده بسازید. برای ایجاد دکوراسیون تابستانی منزل تنها کافی است اندکی ابتکار و خلاقیت به خرج دهید و ساختارشکنی کنید.

برای ایجاد دکوراسیون تابستانی در منزل می توان از پرده های طرح دار و روشن، گل و گیاهان شاداب، کوسن هایی با طرح گل، دیوارها و پارچه های زیبا استفاده کرد. در هنگام انتخاب این موارد همواره توصیه می شود رنگ های شاد را به خاطر داشته باشید. همچنین برای اضافه کردن رنگ به دکور خود می توان از تابلوهای هنری، نقاشی ها و پارچه های رنگی برای مبلمان و کوسن استفاده کرد.

چگونه در تابستان دکوراسیون منزل را تغییر دهیم

برای این که دکوراسیون منزل خود را تابستانی کنید همچنین می توانید از لوازم دکوراتیو با تم تابستانی استفاده کنید. استفاده از اشکال و طرح میوه تابستانی، حیوانات، گل ها و گیاهان طبیعی برای ایجاد دکوراسیون منزل تابستانه در منزل ایده های خوبی هستند که تاثیر مثبت روی زیبایی فضای خانه دارند.

اکثر ما روزانه ساعات زیادی را در منزل سپری می کنیم از این رو یکنواختی در دکوراسیون داخلی منزل نیز ممکن است روی روحیه ما تاثیرات منفی داشته باشد. همواره توصیه می شود از ایجاد یکنواختی در منزل پیشگیری کنید و در دکوراسیون منزل تا حد امکان تنوع ایجاد کنید.

اما متاسفانه تغییر دکوراسیون به صرف زمان و هزینه زیادی نیاز خواهد داشت و اکثر ما به این دلیل قادر به ایجاد تنوع در فضای منزل خود نخواهیم بود. یکی از ایده های جالب برای ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل ایجاد تغییر در آن با توجه به تغییر فصل می باشد.

نکات مهم برای دکوراسیون تابستانی منزل

با آغاز فصل تابستان توصیه می شود در دکوراسیون منزل خود تغییر ایجاد کنید و دکوراسیون تابستانی منزل را برای ایجاد فضایی مناسب و لطیف مد نظر قرار دهید. یکی از کارهایی که برای ایجاد تغییرات مثبت در دکوراسیون منزل می توان انجام داد طراحی دکوراسیون به روز و هماهنگ با فصل جدید می باشد.

با استفاده از المان ها و عناصری همچون آب نما، گل و گیاه طبیعی می توان آرامش تابستانه را در منزل تجربه کرد. برای ایجاد دکوراسیون منزل تابستانه باید اجازه جریان یافتن نور خورشید در زندگی خود را بدهید  تا خانه و اتاق ها سبک و روشن به نظر برسند.

استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون تابستانه منزل

مطالعه بیشتر: اشتباهات رایج در دکوراسیون آپارتمان نقلی

استفاده از رنگ های پرجنب و جوش برای دکوراسیون تابستانی

رنگ مرجانی یکی از رنگ های جذاب تابستانی می باشد. این رنگ طبیعی دارای جلوه ای از رنگ های قرمز و گلبهی می باشد. استفاده از این رنگ برای طراحی دکوراسیون منزل باعث ایجاد حس و حال بی نظیر در اعضای خانواده خواهد شد.

شما می توانید از ترکیب رنگ مرجانی و سفید برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. همچنین می توان برای ایجاد دکوراسیون تابستانی منزل از رنگ های شاد قرمز، نارنجی و زرد استفاده کرد. ترندهای امسال برای ایجاد دکوراسیون منزل تابستانه رنگ های پاستیلی هستند.

از دیگر نکاتی که برای ایجاد دکوراسیون منزل تابستانه باید مد نظر قرار گیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از دکوراسیون روشن و براق
 • استفاده از کوسن، پارچه های نخی و گلدار با رنگ های روشن برای تزیین سطح میز و پرده ها
 • جمع کردن لوازم پشمی همچون روکش مبل، پاف و کوسن های کتان و تعویض کردن آن ها با پارچه های نازک و خنک
 • لذت بردن از نور طبیعی و دلچسب در خانه در روزهای گرم و طولانی تابستان
 • استفاده از گیاهان آپارتمانی باعث ایجاد حس تازگی در فضای خانه خواهد شد.
 • برای سبک کردن فضای خانه می توان از قالیچه های کوچک استفاده کرد. همچنین توصیه می شود به جای پرده های ضخیم از پرده های حریر استفاده کنید و اجازه ورود نور طبیعی تابستانه را به فضای منزل خود بدهید.

استفاده از رنگ های جذاب برای دکوراسیون تابستانه منزل

10 ایده برای دکوراسیون تابستانه منزل

با آغاز فصل بهار و تابستان وقت بیدار شدن از خواب زمستانی فرا رسیده است و می توانید با ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل شور و هیجان خاصی را در منزل ایجاد کنید. ایده های آسان برای طراحی دکوراسیون تابستان منزل وجود دارند و شما می توانید با استفاده از این ایده ها در فضای خانه تغییرات مثبت ایجاد کرده و با درخشان سازی فضای خانه روحیه خود را بهتر کنید.

 1. جمع آوری پتوها، لحاف ها و رواندازها
 2. تعویض پارچه های ضخیم کوسن های مبل همچون مخمل، پشم و خزدار با پارچه های کتان و نخی
 3. استفاده از رومبلی و روکش های روشن روی مبلمان تیره
 4. تعویض پرده های ضخیم خانه با پرده های روشن و نازک از جنس حریر، استفاده از پرده های نازک مثل حریر باعث می شود تا هوا به راحتی از آن ها عبور کرده و در فضای منزل جریان یابد.
 5. رنگ آمیزی کردن اتاق یا راهرو با رنگ های روشن و تابستانی، با انجام این کار اتاق های شما بزرگ به نظر خواهند رسید. البته توصیه می شود تنها دیوار مرکزی و یا نقطه کانونی منزل را با این رنگ ها رنگ آمیزی کنید.
 6. استفاده از رومیزی و روکش های نازک به رنگ روشن که دوختن آن بسیار راحت و ساده می باشد.
 7. تعویض فرش های طرح دار و ضخیم با موکت های ساده و ارزان قیمت
 8. تعویض روکش های صندلی چوبی موجود در آشپزخانه و یا اتاق پذیرایی با پارچه هایی با رنگ روشن
 9. استفاده از گل های تازه و ارزان قیمت در هر جای خانه که امکان دارد.
 10. جمع آوری بخاری و تمیز کردن شومینه ها و قرار دادن گل های تابستانی به جای آن ها

با رعایت این نکات و به کار بردن این ایده ها در طراحی دکوراسیون منزل می توانید یک دکوراسیون تابستانه زیبا در منزل خود داشته باشید.

مطالعه بیشتر : اهمیت دکوراسیون اتاق کودک دختر

استفاده از گل های تازه در دکوراسیو تابستانی منزل

تعویض کاورهای مبلها برای دکوراسیون تابستانی منزل

تعویض کوسن با پارچه های نخی در دکوراسیون تابستانی منزل

استفاده از فضای بیرونی برای دکوراسیون تابستانی منزل

استفاده از رنگ های طبیعی برای دکوراسیون منزل

تاثیر فضای باز در دکوراسیون تابستانی منزل

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.