مقالات

ایدهای ساده برای چیدمان منزل با بودجه کم

چیدمان منزل با بودجه کم

طراحی دکوراسیون داخلی و تزئینات منزل به دلیل گزینه های زیاد ، تنوع وسایل و انتخاب های بسیار موجود از سبک ها و اقلام دکوری و رنگ ها می تواند کاری چالش برانگیز و پر هزینه محسوب شود اما برای کسانی که علاقه زیادی به ایجاد تغییرات مداوم در دکوراسیون دارند تغییراتی که با خرید و جایگزینی مبلمان و یا تغییرات اساسی همراه باشد نه تنها به صرفه نیست بلکه بسیار گران قیمت و غیر ضروری محسوب می شود.

تغییر دکوراسیون منزل هزینه بر است اما دکوراسیون بندی و چیدمان منزل با بودجه کم یک سری تکنیک های خاص دارد که دانستن آن کمک می کند تا درگیر هزینه های اضافی نشوید! راز و رمز چیدمان منزل با بودجه کم بسیار آسان است.

چیدمان منزل با بودجه کم با چند تکنیک ساده

اولین رمز از چیدمان منزل با بودجه کم ایجاد یک سری تغییرات کوچک است! یعنی چه؟ مثلاً سعی کنید جای کوسن ها را عوض کنید و یا مبل ها را به شکل دیگری بچینید، جای آینه دیواری را تعویض کنید.

اگر آشپزخانه اپن دار دارید،موقعیت اپن را تغییر دهید و یا با میز ناهارخوری عوض کنید.

در بخش های مختلف منزل خود از شمع های دیواری مدرن استفاده کنید.

اگر بتوانید چندین قفسه یا شلف به فضای داخل منزل خود اضافه کنید، می توانید محیط خوبی برای چیدمان وسایل تزئینی داشته باشید و یا کتاب ها را به شکل خاصی روی طبقات بچینید.

کتابخانه ها یک گزینه عالی برای چیدمان منزل با بودجه کم هستند چون محل قرار گیری کتابخانه قابل تعویض است و تغییر دکوراسیون خوبی ایجاد خواهد کرد.

از آثار هنری کمک بگیرید!

یکی دیگر از روش هایی که سبب تغییر چیدمان منزل شده و حال و هوای داخل منزل را تغییر می دهد کمک گرفتن از آثار هنری است.

قرار نیست هزینه زیادی کنید، می توانید از هنرهای دستی یا کاغذی استفاده کنید، مثلاً حلق آویز لباس بسازید و یا از ایده های دست ساز آسان کمک بگیرید.

دکوری های زیبا و منطبق بر سلیقه خود را در نظر بگیرید و ذوق هنری قوی داشته باشید.

دکوراسیونی که برای منزل خود در نظر میگیرید می تواند بسیار ارزان باشد. چیدمان منزل با بودجه کم امکانپذیر است کافیست کمی ذوق هنری داشته باشید.

کمک گرفتن ازآثار هنری در چیدمان منزل با بودجه کم

در چیدمان منزل با بودجه کم نور معجزه میکند!

یکی از روش های چیدمان منزل با بودجه کم، جدی گرفتن نور است.

نور ها روی رنگ ها و سایر متریال منزل اثر می گذارند و به طور کلی روی دکوراسیون منزل شما تاثیر زیادی دارند و خبر خوب اینکه با هزینه کم می توانید منزل خود را نورانی کنید.

می توانید از لامپ های چند شاخه استفاده کنید و یا نورهای رنگی در بخش های مختلف منزل کارگزاری کنید در هر صورت نورها می تواند موقعیت منزل شما بهبود دهد.

یک نکته مهم دیگر اینکه سایه های زیبایی که از نورها به دست می آید به نمای بیشتر دکوراسیون منزل شما کمک می کند و اثر گذاری خوبی دارد.

نور پردازی بر اساس موقعیت منزل سنجیده می شود گاه نیاز به نور ملایم بوده و گاه باید از خط نور شدید استفاده شود.

همچنین بخوانید : کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی بخش مهمی از چیدمان منزل با بودجه کم

اگر بودجه شما برای دکورهای خاص منزل کم است به سراغ گیاهان بروید.

گیاهان آپارتمانی می توانند فضای تازه ای به منزل شما ببخشند و به طور کلی تاثیر زیادی روی موقعیت منزل شما دارند.

می توانید از گیاهان تزئینی استفاده کنید و حس آرامبخش و لطیفی به محیط می دهد و مکمل خوبی برای هر فضایی هستند. می توانید از شلف های طبقه ای برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنید این شلف ها موقعیت منزل شما را تغییر می دهند و ساز و کار خوبی ایجاد می کنند.

یک مدل از گیاهان آپارتمانی که می تواند منزل شما را زیباتر کند و ظاهر جذابی داشته باشد، گیاهانی است که روی دیوار نصب می شود. این گیاهان به صورت شاخه های مارپیچ هستند و نقش کاربردی مخصوصی دارند.

کمک گرفتن از گیاهان آپارتمانی در چیدمان منزل با بودجه کم

تبدیل وسایل قدیمی به جدید در دکوراسیون با بودجه محدود

تغییر کاربری وسایل از مهمترین نکاتی است که سبب می شود تا چیدمان منزل با بودجه کم داشته باشیم. می توانید روکش مبلمان قدیمی خود را نو کنید، نیازی نیست هزینه زیادی برای بابت خرید مبل نو پرداخت کنید.

همینطور می توانید پایه های مبل خود را رنگ کنید به این ترتیب نتیجه نهایی کار به نسبت مدل های دیگر جدید است.

دقت داشته باشید که وسایل چوبی قابل رنگ آمیزی هستند پس چه خوب است ایده های خوب رنگ آمیزی را روی آنها اجرا کنید.

نقش نقاشی دیوارهای اتاق در چیدمان منزل با بودجه کم

برای چیدمان منزل با بودجه کم می توانید دیوارهای اتاق خواب ها را نقاشی کنید این روش بسیار ارزان است و برای اتاق کودکان و نوجوانان گزینه خوبی محسوب می شود می توانید از طراحی های مخصوصی استفاده کنید و گاه سبک هایی وارد کار کنید که بسیار اثر بخش هستند.

برای نقاشی دیوار نیاز به هزینه زیادی برای خرید رنگ ندارید میتوانید رنگ هایی که از قبل باقی مانده اند را با ترفندهای دقیق ترکیب کنید و رنگ جدید تهیه کنید.

همچنین بخوانید : اشتباهاتی که در چیدمان آپارتمان نقلی انجام میدهیم

وسایل دست دوم لزوماً بد نیستند!

شاید خرید از مغازه هایی که محصولات دست دوم می فروشند کمی عجیب یا غیر قابل قبول به نظر برسد اما این تصور اشتباه است که همه وسایل کارکرده خراب و غیر کاربردی هستند!

به شما این پیشنهاد را می دهیم که برخی از وسایل دست دوم که ظاهری تمیز دارند و یا کارکرد خود را از دست نداده اند پیدا کنید، سپس از رنگ های خاصی برای روی آن استفاده کنید تا مثل روز اول نو شود به این ترتیب هم هزینه کمتری پرداخت کرده اید و هم منزل خود را تغییر داده اید.
بگذارید موضوع را به شکل دیگری دنبال کنیم، فرض کنید کابینت های آشپزخانه شما دچار پوسیدگی است به این ترتیب نیاز به تعویض کابینت است که عملاً با هزینه های بالایی که دارد، امکانپذیر نیست به این ترتیب می توانید از چفت و بست جدید کمک بگیرید و یا برچسب های مخصوص کابینت ضد آب خریداری کنید و کابینت ها را روکش کنید.

در این صورت هم منزل شما زیباتر می شود و هم موقعیت منزل دقیقتر سنجیده می شود.

استفاده از وسایل قدیمی در دکوراسیون منزل با منابع محدود

پرده ها را تعویض کنید!

تعویض پرده ها یکی از روش های چیدمان منزل با بودجه کم است. این تصور را کنار بگذارید که پرده ها تاثیری روی ظاهر منزل ندارند، پرده و فرش دو عنصر اصلی برای منزل شما هستند پس سعی کنید موقعیت دقیق پرده ها را مشخص کنید.

رنگ دلخواهتان را برای پرده ها انتخاب کنید و سعی کنید پرده ها را بر اساس موقعیتی که منزل دارد بسنجید.

البته که این کار از نظر بودجه ای شرایط خاص خود را دارد اگر کمی خیاطی بلد باشید می توانید خودتان اقدام به دوختن پرده تصویری کنید پس در این زمینه دقت داشته باشید و همه چیز را دقیقاً بسنجید.

البته که موقعیت پرده ها در زیبایی منزل شما بسیار دخالت دارند پس این موضوع را جدی بگیرید و همه شرایط را بسنجید. انتخاب پرده های ساده و رنگارنگ بخش مهمی از چیدمان منزل با بودجه کم است.

تعویض وسایل دکوری با سه تکنیک ساده!

وسایل دکوری در منزل نقش مهمی در زیبایی دارند اما معمولاً گران هستند پس چه باید کرد؟

می توانید از تابلو هایی که قیمت ارزانی دارند استفاده کنید تابلوهایی که از نقش های ساده اما عمیق استفاده کرده اند. بجای چندین تابلوی کوچک، یک تابلوی بزرگ انتخاب کنید در موقعیت درستی از منزل خود نصب کنید تا جلب توجه ویژه ای داشته باشد.
از آینه ها کمک بگیرید، آینه ها به صورت بدون فریم و چهارچوب نیز فروخته می شوند بنابراین می توانید از سبک هایی استفاده کنید که جذابیت خاصی دارند و نور را منعکس می سازند به این ترتیب موقعیت منزل شما وسیع تر نشان داده می شود.
از ریسه های تزئینی برای راهرو و یا محیط باریک منزل خود استفاده کنید این ریسه ها در مدل های متنوع عرضه شده و قیمت زیادی ندارند سعی کنید ریسه های تزیینی مخصوصی برای منزل خود در نظر بگیرید.

کاربرد تابلوهای ارزان در چیدمان منزل با منابع محدود

خرید وسایل دکوری

برچسب های دیواری یک تیر و چند نشان!

دیوارهایی که درگیر رطوبت و یا ایرادهای ظاهری شده اند نیاز به برچسب دارند، برچسب های دیواری کمک می کند تا دیوار منزل شما دقیق و خاص اجرا شود و این ایده کم خرج و مطمئن است.

سعی کنید از برچسب هایی استفاده کنید که با فضای منزل شما سازگار باشد. مدل هایی که شامل طرح های ساده اما جذاب هستند. بهترین روش چیدمان منزل با بودجه کم، استفاده از برچسب های دیواری است.

سبک سنتی و مدرن باید جدا از هم باشند!

در صورتی که یک سری از وسایل منزل شما قدیمی است، فضایی در منزل خود به صورت جداگانه در نظر بگیرید که مخصوص سبک سنتی باشد و سایر بخش ها را به شکل مدرن بچینید به این ترتیب می توانید موقعیت منزل خود را بهبود دهید این تکنیک کمک می کند تا هم فضای فانتزی و امروزی برای منزل شما تعریف شود و هم موقعیت سنتی آن حفظ شود.

روش های چیدمان منزل با بودجه کم بسیار زیاد است همه چیز بستگی به حوصله شما دارد و بهتر است که موقعیت منزل خود را دقیق بسنجید و شرایط را در نظر بگیرید.
وسایل دکوری و پر زرق و برق برای منزل شما اثربخشی خوبی دارد اگر علاقه به چنین وسایلی داشته باشید می توانید به سادگی موقعیت منزل خود را لوکس جلوه دهید.

سبک سنتی در دکوراسیون منزل

رنگ ها بسیار مهم هستند!

اولین پارامتری که در طراحی دکوراسیون منزل اثر بخش است رنگ ها هستند که هم هزینه کمی دارند و هم فضا را بسیار تغییر می دهند.

رنگ ها علاوه بر دیوارها و سقف ها، بلکه در مبلمان یا اکسسوری ها نیز نقش مهمی دارند. می توانید به کمک رنگ ها خطای دید ایجاد کنید و یا سعی کنید محیط منزل خود را بزرگتر نشان دهید. چیدمان منزل با بودجه کم نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد فقط باید تکنیک ها را بدانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.