مقالات

لوازم دکوراتیو و زیبایی منزل

نقش لوازم دکوراتیو در زیبایی منزل

امروزه همه ما در منزل خود برای زیبایی بخشی بیشتر به فضای خانه از لوازم دکوراتیو استفاده می کنیم.دکوراتیو از لحاظ لغوی به معنای هنر تزیینی است. نحوه چیدمان منزل و همچنین اکسسوری هایی که برای تزیین منزلتان از آنها استفاده می کنید به نوعی معرف سلیقه و هنر شماست.

شما می توانید با استفاده از انواع اکسسوری ها و وسایل دکوراتیو هنر و سلیقه خود را به فضای خانه تان منتقل کنید.در واقع این سلیقه و ذوق هنری شماست که به فضای داخلی منزلتان هویت می بخشد.

استفاده از لوازم دکوری جذاب زیبایی منزل را دوچندان می کند

بسیاری از افراد دوست دارند جدیدترین و مدرن ترین لوازم دکوراتیو را در منزل خود داشته باشند.نحوه هماهنگ کردن وسایل تزئینی با فضا و سایر لوازم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.اگر شما اصول چیدمان و هماهنگ کردن لوازم دکوراتیو را در نظر نگیرید، قطعا دکوراسیون داخلی منزل شما نوعی حس آشفتگی را به سایرین القا می کند.

امروزه نوع چیدمان و استفاده از لوازم و اکسسوری های تزیینی در منزل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.شاید در گذشته اهمیت چندانی نسبت به تاثیر زیبایی وسایل در دکوراسیون داده نمی شد و فقط جنبه کاربردی وسایل حائز اهمیت بود. اما امروزه جنبه زیبایی برابر جنبه کاربردی مورد اهمیت واقع می شود.

اگر مایل هستید تا در مورد وسایل دکوراتیو و جزئیات استفاده از آنها در منزل بیشتر بدانید، بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید.

انواع اکسسوری ها و وسایل دکوراتیو هنری

اهمیت استفاده از لوازم دکوراتیو

زیبایی خانه و محل زندگی شما می تواند در روحیه شما و سایر افراد خانواده تان به شدت تاثیر گذار باشد.در گذشته به دلیل اینکه افراد در خانه های ویلایی زندگی می کردند، تمام ذوق و سلیقه خود را در حیاط و باغچه منزلشان پیاده سازی می کردند.

اهمیت استفاده از لوازم دکوراتیو

امروزه و با گسترش آپارتمان نشینی و عدم دسترسی به حیاط و باغچه، مردم بیشتر تمایل به خرید لوازم دکوراتیو دارند.هر شخص با هر میزان بودجه مالی و کاملا سلیقه ای اقدام به خرید انواع لوازم و وسایل دکوراتیو می کند.از بزرگترین وسایل دکوراتیو مثل مبلمان تا کوچکترین لوازم مانند مجسمه همگی کاملا مطابق با سلیقه شخصی شما در منزل چیده می شود.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید حتی عناصر بسیار کوچکی مانند نورهای مخفی و سبک روشنایی نیز امروزه جزو عناصر دکوراتیو به حساب می آیند.خانه شما قبل از چیدمان وسایل، دقیقا مانند یک برگه کاملا سفید است.

 

اهمیت لوازم دکوراتیو و تاثیر آن بر زیبایی منزل

این شما هستید که با استفاده از انواع لوازم دکوراتیو به خانه تان روح می بخشید و آن را تزیین می کنید.امروزه استفاده از لوازم و وسایل دکوراتیو و تزیینی در منزل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به طوری که شما سایت های مختلفی را مشاهده می کنید که برای ایده های بیشتر و حتی اصول چیدمان منزل مطالب گسترده ای را منتشر می کنند.

در نظر گرفتن طیف رنگی وسایل منزل و هماهنگی سبک وسایل تزیینی با یکدیگر یکی از اصلی ترین اصول چیدمان منزل است که شما باید حتما آن را در نظر بگیرید.اگر تمامی وسایل دکوری با یکدیگر هماهنگ باشند، باعث به وجود آمدن یک فضای دنج و آرام در خانه می شوند.شما باید با سلیقه و طبق اصول از لوازم دکوراتیو در منزلتان استفاده کنید.

در واقع با در نظر گرفتن یک تم به خصوص باید بین سایر اکسسوری و لوازم دکوری هماهنگی و یکپارچگی به وجود بیاورید. خالق زیبایی خانه، شما هستید و باید با دقت و تناسب از اکسسوری های تزئینی در منزلتان استفاده کنید.طیف رنگی هماهنگی در فضا به وجود آورید.

 

انواع لوازم دکوراتیو

انواع لوازم دکوری به شرح زیر می باشد:

1- آینه و کنسول

امروزه نقش پررنگ آینه و کنسول در دکور منزل را نمی توان انکار کرد.شما میتوانید با توجه به فضا و متراژ منزلتان از آینه و میز کنسول در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده کنید.از لحاظ جنس میز کنسول و سبک آن شما هیچ گونه محدودیتی ندارید؛

آینه و کنسول

میزهای فلزی، چوبی، برنجی، شیشه ای و… در سبک های مدرن و کلاسیک در بازار موجود هستند که شما طبق سلیقه شخصی و اصول چیدمان منزل می توانید آنها را تهیه کنید.آینه ها می توانند درخشندگی و نور بیشتری را در فضای داخلی ایجاد کنند. همچنین استفاده از میز کنسول علاوه بر کاربردی بودن آن، می تواند زیبایی آینه را دو چندان کند.

 

تاثیر اینه و کنسول بر زیبایی منزل

خرید آینه و کنسول دکوری

2- استیکر دیواری

استیکر های دیواری را می توان یکی از جدیدترین لوازم دکوراتیو در منزل دانست.امروزه از این استیکر ها بیشتر برای دیوار پشت میز تلویزیون استفاده می کنند.استیکرهای دیواری دارای طرح ها و مدل های مختلفی هستند که با استفاده از آنها یک فضای منحصر به فرد در منزل ایجاد می شود.

شما می توانید با هر سبک و سلیقه ای این استیکرها را با فضای منزلتان هماهنگ کنید.استیکرهای دیواری گزینه بسیار مناسبی برای پر کردن دیوارهای خالی منزلتان است.شما کاملا هوشمندانه و خلاقانه می توانید با این استیکرها دیوارهای خالی را کاور کنید.

استیکر دیواری و دکوراسیون منزل

3- تابلو دکوراتیو با سبک هنری

تابلو دکوراتیویکی از عناصر بسیار مهمی که می تواند به فضای داخلی هویت و شخصیت ببخشد، تابلو دکوراتیو است.هر کدام از تابلوهای دکوراتیو بیانگر یک احساس زنده هستند، که می توانند آن را به بیننده منتقل کنند.انواع سبک ها و سلیقه ها در تابلوهای دکوراتیو قابل اجرا هستند و شما محدودیتی در انتخاب و هماهنگی این تابلوها با فضای منزلتان نخواهید داشت.

تابلو دکوراتیو با سبک هنری

گاها ممکن است شما در حین انتخاب این تابلوها سبک هنری مورد علاقه تان را پیدا کنید و یا به سبک های دیگر نیز علاقه مند شوید.شما می توانید در ابعاد و اندازه های مختلف این تابلوها را در دکور منزلتان استفاده کنید.امروزه تابلوهای دکوراتیو با سبک های متنوع در بازار موجود هستندشما می توانید با توجه به حسی که از دیدن تابلو می گیرید، آن را انتخاب و خریداری نمایید و این احساس را تا مدت ها در منزلتان زنده نگه دارید.

تابلوهای دکوری و تاثیر آن برزیبایی منزل

خرید تابلو دکوراتیو

4- چراغ خواب و آباژور

سبک نور و روشنایی، یکی دیگر از عناصر دکوراتیو به حساب می آید.نورهای بسیار ملایم و غیر مستقیم می توانند فضای خانه را آرام و لطیف جلوه دهند.چراغ خواب و آباژور یکی از لوازم دکوراتیو است که امروزه بسیار مورد توجه افراد با سلیقه های مختلف و به خصوص خاص پسندان قرار می گیرد.

چراغ خواب و آباژور

فرقی ندارد که متراژ منزل شما چقدر باشد. شما می توانید از انواع چراغ خواب ها و آباژور های رومیزی، پایه دار و ایستاده برای دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید.آباژور یکی از لوازم و اکسسوری های دکوراتیو است که با استفاده از آن سبک منزل شما را به کلی دگرگون میشود، حتی اگر به عنوان منبع نور از آن استفاده نکنید.

دکوراسیون زیبا با چراغ خواب و آباژور

خرید چراغ خواب و آباژور

5- روفرشی کش دار

طرح های فوق العاده زیبای روفرشی های کش دار افراد را مجاب به استفاده از آن در دکوراسیون داخلی می کند.مناسب ترین روش کاور کردن فرش هایی که با دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی چندانی ندارد، استفاده از روفرشی های کش دار است.در گذشته استفاده از روفرشی های قدیمی بسیار رایج بوده است اما به دلیل معایبی که روفرشی های قدیمی داشتند امروزه استفاده از آنها برای نسل جدید چندان خوشایند نیست.

خرید روفرشی کشدار ترک
روفرشی دور کشدار

امروزه استفاده از روفرشی های کش دار بسیار متداول شده است.این روفرشی ها با جنس های بسیار باکیفیت و زیبایی منحصر به فردی که دارند می توانند تغییرات چشمگیری در دکوراسیون داخلی منزل شما به وجود بیاورنداگر شما روفرشی کش دار را با پرده های منزلتان ست کنید، ترکیب فوق العاده زیبایی را در دکوراسیون داخلی به وجود خواهید آورد.

نقش روفرشی کشدار در زیبایی دکوراسیون

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید روفرشی کشدار

نقش لوازم دکوراتیو در زیبایی منزل

زیبایی محیط داخلی منزل امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به طور کلی می توان گفت لوازم دکوراتیو علاوه بر دکوری بودن کاربردی نیز هستند.شما در کنار ضرورت استفاده از این لوازم، از زیبایی آنها در دکوراسیون داخلی منزلتان نیز بهره مند می شوید. استفاده از اکسسوری های دکوراتیو امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است.

نقش لوازم دکوراتیو در زیبایی منزل

بسیاری از لوازمی که شما در منزل خود استفاده می کنید، برای رفاه بیشتر شما تهیه شده اند. اما آیا تا به حال به دکوراتیو بودن این لوازم فکر کرده اید؟وسایل دکوراتیو امروزه از طرفی نوعی ضرورت به حساب می آیند و از طرفی دیگر معرف سبک مورد علاقه شما و سلیقه شخصی تان هستند. اگر دقت کرده باشید لوازم دکوراتیو علاوه بر جنبه زیبایی و کاربردی جنبه های دیگری نیز دارند؛ مانند فرهنگ و تمدن مردم آن شهر یا کشور.

در کشورمان ایران طایفه ها و اقوام بسیار زیادی با فرهنگ های متفاوتی زندگی می کنند. قطعا سبک چیدمان منزل شخصی که در شمال کشور زندگی می کند با کسی که در غرب ایران زندگی می کند، یکسان نیست.بسیاری از افراد هستند که صنایع دستی شهرشان را در دکوراسیون داخلی منزلشان استفاده می کنند.زمانی که از چیدمان و سبک لوازم منزل صحبت می کنیم، فقط منظور سبک مدرن یا کلاسیک نیست.

نقش لوازم دکوراتیو

در بسیاری از موارد شما سبک سنتی را در منزل افراد مشاهده می کنید. تمامی این لوازم و وسایل گویای ذوق و هنر صاحب خانه هستند که در دکوراسیون منزل آنها خلاصه شده اند.به طور کلی باید گفت لوازم دکوراتیو تاثیر بسیار زیادی در زندگی و روحیات ما دارند. شما هرگز نمی توانید تاثیر این لوازم در خلقیات و روحیات افراد خانواده تان را نادیده بگیرید.

لوازم دکوری و اکسسوری هایی که در دکوراسیون داخلی استفاده می کنید در رفتار و روحیات شما به شدت تاثیر گذارند و از نظر روانشناسی نیز این موضوع اثبات شده است.

نقش لوازم دکوراتیو در زیبایی

خرید لوازم دکوری از نیلادکور

فروشگاه نیلادکور مرکز فروش انواع لوازم آشپزخانه و لوازم دکوری می باشد درصورتی که قصد تغییر در دکوراسیون منزل را دارید نیلادکور می تواند انتخاب رویایی شما باشد چرا که تمامی محصولات ارائه شده در این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و  از طرفی دارای گارانتی بازگشت وجه نیز می باشند یعنی در صورتی که از محصول خریداری شده رضایت کافی نداشتید می توانید محصول مورد نظر را مرجوع و تمام هزینه های خود را نیز دریافت کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.