مقالات

وسایل ضروری اتاق خواب دخترانه

وسایل اتاق خواب دخترانه

چیدمانی که برای اتاق خواب دخترانه صورت می گیرد به نسبت پسرانه کمی فرق دارد. لیست وسایل اتاق خواب دخترانه از نظر جزییات، گسترده تر از اتاق خواب پسرانه است بنابراین چه خوب است اطلاعات کافی در این زمینه وجود داشته باشد.

آنچه که برای اتاق خواب دخترانه حتماً باید اجرا شود شامل: تخت خواب، تشک و کالای خواب، کمد لباس، دراور و میز و آینه، پاتختی، پرده، آینه قدی یا ایستاده، لامپ اتاق خواب، فرض، ارگانایزر، جالباسی و کفپوش است.

این موارد اصلی هستند اما سایر وسایل اتاق خواب دخترانه نیز وجود دارد که به زیبایی محیط می افزاید مثل اجرای آباژور مخصوص، لوازم دکوری، کمد مخصوص عروسک و …!

وسایل اتاق خواب دخترانه شامل

تختخواب مخصوص اتاق خواب دخترانه

تختخواب اصلی ترین پارامتر در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه است. تختخواب های مدرن و امروزی در طرح و سبک و مدل های مختلفی طراحی شده اند و از قفسه های مخصوصی برای نگهداری لباس نیز برخوردار هستند که برای اتاق خواب دخترانه یک انتخاب عالی خواهد بود.

در صورتی که فضای اتاق کوچک باشد نیاز است که از تخت های تاشو استفاده شود.

تخت هایی که برای اتاق خواب دخترانه استفاده می شود شامل سایز های یک نفره و یک و نیم نفره است و مدل های مینیمال، روستیم، سلطنتی و استیل را شامل شده است.
برخی از تخت ها دیواری هستند و برخی دارای پایه های نگهدارنده مخصوص هستند.

رنگ و طرح این تختخواب ها بسیار متنوع بوده و دست شما را در خرید باز می گذارد. تحت و حفاظ های نرده ای عاملی برای جلوگیری از سقوط یا آسیب نوزاد هستند و انتخابی هوشمندانه است.

تشک و کالای خواب دخترانه

تشک و کالای خواب مخصوص اتاق خواب دخترانه

جنس و اندازه های بسیار متفاوتی برای تشک ها در نظر گرفته شده است و بر اساس مدل و سایز تختخواب سنجیده می شود.

تشک ها به صورت پنبه ای، فنری، پشم مصنوعی و … دسته بندی می شوند.

بالشت ها نیز مثل تشک ها شامل دسته بندی های مختلفی هستند. در صورتی که قرار است تشک برای دختر در سنین نوزادی خریداری شود به دلیل حساسیت بالای پول او نیاز به الیاف طبیعی و ارگانیک خواهد بود.

رنگ بندی و طرحی که برای تشک ها در نظر گرفته می شود با سایر پارامترهای اتاق خواب سازگار خواهد شد.

همچنین اگر دارای نوزاد دختر هستید می توانید از روتختی کودک استفاده کنید بطوری که با تخت و تشک همخوانی داشته باشد

کمد لباس بخش مهمی از اتاق خواب دختران!

دختران عاشق لباس هستند بنابراین در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه، انتخاب کمد لباس موضوع بسیار مهمی است.

برخی از کمد ها به صورت متحرک طراحی شده اند و برخی نیز دیواری هستند.

کمد لباس نه تنها در اتاق خواب بزرگسالان استفاده می شود بلکه برای اتاق خواب دختران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کمد لباس می بایست از طبقه های مختلفی تشکیل شده باشد و موقعیت هماهنگی و همسانی داشته باشد تا محیط یکپارچه ای فراهم شود و به طور کلی محیط از شلختگی خارج شود.

برخی از کمدهای لباس دارای آینه مخصوص هستند و به این ترتیب نیاز به صرف هزینه جداگانه برای خرید آینه نیست. کمدی که برای اتاق خواب دخترانه خریداری می شود باید دارای فایل های ریلی برای لباس، گرال آویزان و همینطور طبقه های جداگانه باشد به این ترتیب این کمد ها از نظر سایز و مدل بندی نسبت به هم فرق دارند و هر یک دارای موقعیت اجرایی مناسبی خواهند بود.

مطالعه بیشتر : اصول چیدمان اتاق کودک 

دراور و کنسول های تزئینی

در صورتی که منزل شما فضای کافی داشته باشد چه خوب است از دراور و آینه کنسول های تزیینی مخصوص استفاده کنید تا هم زیبایی بیشتری به اتاق خواب داده شود و همینطور قابلیت دکوراتیوی ایجاد کند. کنسول و میز آینه مخصوص اتاق دختران معمولاً طراحی فانتزی دارد و همینطور می توان آن را به صورت ست با سایر وسایل خریداری کرد.

وسایل اتاق خواب دخترانه بر اساس متراژ اتاق مشخص شود برخی از اتاق خواب ها بسیار بزرگ هستند و برخی از نظر ابعاد کوچکتر به نظر می رسند بنابراین چه خوب است که انتخاب کنسول بر اساس نوع اتاق خواب صورت بگیرد و موقعیت اجرایی مناسبی داشته باشد.

پاتختی بخریم یا نه؟

کسانی که به فکر خرید وسایل اتاق خواب دخترانه هستند معمولاً در انتخاب پاتختی مردد هستند و نمی دانند که پاتختی آنطور که باید استفاده می شود یا نه.

حقیقت این است که پاتختی یا ساید تیبل نقش یک میز کمکی در اتاق خواب را اجرا می کند و در کنار تخت خواب قرار می گیرد و می توانید آباژور، چراغ خواب و یا ساعت روی آن قرار دهید.

این میز ابعاد کوچکی دارد و در مدل های یک کشو و چند کشو طراحی شده است. معمولاً پاتختی به عنوان یک محصول برای تکمیل چهره اتاق خواب است. کسانی که فضای بزرگی برای قرار گیری میز های بزرگ ندارند می توانند از پاتختی استفاده کنند تا هم فضا مینیمال به نظر برسد و هم از شلوغی بیش از حد جلوگیری شود.
قرینه سازی تخت یکی از مهمترین موارد مربوط محیط اتاق خواب است. هرچه فضا قرینه تر شود، محیط دلباز تر خواهد بود.

پاتختی وتخت اتاق دخترانه

ارگانایزر یک تیر و چند نشان!

ارگانایزر یا سامان دهنده یکی از مهمترین وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شود. سامان دهنده ها در سایزهای مختلفی طراحی شده اند برای نگهداری لباس های چرک، لوازم بازی، و … استفاده می شوند و اتاق خواب را بسیار مرتب می کنند.

اگر منزل شما کوچک است این نظم دهنده ها را از یاد نبرید. معمولاً در اتاق خواب دختران وسایل ریز و درشت وجود دارد و برای نظم دادن به این وسایل نیاز به سامان دهنده های مخصوص است تا از هرج و مرج واقعی محیط جلوگیری شود.

آینه پایه اصلی از وسایل اتاق خواب دخترانه

در اتاق خواب های دخترانه آینه نقش مهمی دارد در صورتی که شاید برای اتاق خواب پسرانه چندان گزینه الزامی محسوب نشود! آینه ها به زیبایی محیط اتاق خواب کمک زیادی می کنند و به نوبه خود نقش وسایل دکوری را نیز دارند.

البته که آینه ها از نظر موقعیت قرار گیری در محیط دسته بندی مخصوص به خود را دارند. کسانی که قصد خرید آینه برای اتاق خواب دخترانه دارند هم می توانند مدل های سن با تختخواب و سایر بخش های اتاق را در نظر بگیرند و هم شرایط به صورتی است که می توانند از آینه های جداگانه و ساده خریداری کنند هر دو گزینه مناسب هستند.
آینه هایی که به دیوار نصب می شوند فضای اتاق را زیباتر می کند و جنبه اثربخش بهتری دارند برخی از آینه هستند که موقعیت اجرایی دو بخشی دارند یعنی هم روی زمین قرار می گیرند و هم به دیوار وصل می شوند.

پیشنهاد مطالعه : اهمیت دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

به نورپردازی اهمیت دهید!

لامپ و تجهیزات روشنایی از دیگر موارد مهم در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند. شب خواب ها سطح روشنایی خوبی دارند و در خانه و به خصوص اتاق خواب یک فضای آرامبخش و جذاب ایجاد می کنند. لامپ ها حس رمانتیک گونه ای به محیط اتاق خواب می دهند و نقش چشمه نور را ایفا می کنند.
لامپ ها در سبک های شاخه ای یا لوستر و یا در مدل های مخفی و زیر کار اجرا می شوند. قسمت روشنایی اتاق ها با هم فرق دارد و رنگ بندی لامپ ها نیز متفاوت است و همه این موارد باید پیش از اجرای کار رعایت شود. کارایی نورپردازی در محیط اهمیت زیادی دارد.

نورپردازی اتاق خواب دخترانه

فرش پارامتر اصلی در دکوراسیون اتاق خواب

در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه فرش ها نیز اهمیت زیادی دارند البته امروزه به دلیل فضای کمی که برای اتاق خواب ها در نظر گرفته شده است از فرش هایی با ابعاد کم کمک گرفته می شود تا موقعیت محیط را به دقت بسنجد دقت داشته باشید که فرش در اتاق خواب ها باید موقعیت درستی را شامل شود و از نظر کارایی و سبک نیز می بایست دسته بندی داشته باشد.

در صورتی که به سبک کلاسیک علاقمند هستید می توانید فرش های تک رنگ یا با طراحی های ساده را انتخاب کنید و در صورتی که فکر می کنید سبک های به روز برای شما جالب است از ست فرش و پرده های تصویری استفاده کنید تا زیبایی کار چند برابر شود.

مطالعه بیشتر : ایده های جذاب برای بزرگتر دیده شدن فضای خانه

طراحی جالباسی مخصوص

وسایل اتاق خواب دخترانه باید به صورتی انتخاب شود که فضای کافی برای هر بخش وجود داشته باشد بنابراین چه خوب است که از جالباسی های مخصوص استفاده شود و در پشت درب قرار بگیرد.

جالباس های ایستاده به صورتی است که دیگر نیاز به تا کردن لباس و چروک آن نبوده و می توان آن را یک انتخاب کاملاً عالی در نظر داشت.

سایر وسایل اتاق خواب دخترانه

در صورتی که فکر می کنید محیط اتاق خواب بزرگ و کافی است می توانید از کمد دیواری مخصوصی استفاده کنید تا اسباب بازی ها نیز داخل آن قرار بگیرد.

مبل های راحتی از دیگر وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند که حس صمیمی برای محیط داخل اتاق ایجاد می کنند و سبب می شود که ست جذابی در محیط داخلی منزل ایجاد شود.

باکس های کشودار از اصلی ترین وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند و چه خوب است که از سبک های فانتزی استفاده شود تا موقعیت اجرایی خوبی داشته باشد.

کفپوش ها، میز اتو و سایر وسایل بستگی به سطح نیاز شخص دارد و شاید آنطور که باید الزامی به نظر نرسد در هر صورت وسایل اتاق خواب دخترانه می بایست در یک دسته بندی درستی قرار بگیرد.

وسایل اتاق خواب دخترانه – لوازم اتاق خواب دخترانه – لیست وسایل اتاق خواب دخترانه – وسایل اتاق خواب – وسایل اتاق دخترانه – وسایلی که یک دختر باید در اتاقش داشته باشد – وسایل مورد نیاز اتاق خواب دخترانه – وسایل دخترانه برای اتاق – وسایل اتاق دخترانه نوجوان – خرید وسایل اتاق خواب دخترانه – لیست کامل وسایل اتاق خواب دخترانه – وسایل برای اتاق دخترانه – لیست وسایل تزیینی اتاق دخترانه – لیست وسایل اتاق خواب دخترانه نوجوان – ست وسایل اتاق خواب دخترانه – لیست وسایل اتاق دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *