مقالات

دکوراسیون اتاق دخترانه

وسایل اتاق خواب دخترانه

برای دیزاین اتاق خواب دخترانه باید از وسایل تزیینی اتاق دخترانه که معمولا دارای تم صورتی و بنفش هستند،استفاده شوذ.ما در ادامه به معرفی لوازم ضروری و دکوری برای تزیین اتاق دخترانه نوجوان پرداخته ایم تا با کمک این لوازم، چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را به صورت اصولی و زیبایی به انجام برسانید.

چیدمانی که برای اتاق خواب دخترانه صورت می گیرد به نسبت پسرانه کمی فرق دارد. لیست وسایل اتاق دخترانه از نظر جزییات، گسترده تر از اتاق خواب پسرانه است و بنابراین چه خوب است اطلاعات کافی در این زمینه وجود داشته باشد.

دیزاین اتاق خواب دخترانه

آنچه که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه حتماً باید اجرا شود شامل: تخت خواب، تشک و کالای خواب، کمد لباس، دراور و میز و آینه، پاتختی، پرده اتاق دخترانه ، آینه قدی یا ایستاده، لامپ اتاق خواب، فرض، ارگانایزر، جالباسی و کفپوش است.

دکوراسیون اتاق دخترانه نوجوان

این موارد اصلی هستند اما سایر وسایل اتاق دخترانه نوجوان نیز وجود دارد که به زیبایی محیط می افزاید مثل اجرای آباژور مخصوص، لوازم دکوری، کمد مخصوص عروسک و …!

نحوه دکوراسیون اتاق دختر نوجوان

تزیین اتاق خواب دخترانه

تزئین و دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه نوجوان و کودک با ایده‌های خلاقانه و سبک‌های جدید طراحی داخلی صورت می‌گیرد.امروزه طراحان داخلی منازل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با در نظر گرفتن رنگ‌های خاص و تزیینات فانتزی برای گروه‌های سنی گوناگون را انجام می‌دهند.

لیست وسایل اتاق دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان با استفاده از سبک‌های جدید دکوراسیون اتاق خواب و وسایل دخترانه برای اتاق  انجام می شود. با توجه به سلایق افراد می‌توان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک و یا مدرن و شلوغ را در نظر گرفت.

خرید پرده اتاق خواب

با استفاده از فضای محیط اتاق و دیوار‌ها برای نصب تزیینات و رنگ آمیزی خاص می‌توان یک فضای دلچسب و زیبا را برای اتاق خواب دخترانه بوجود آورد. در پایین وسایل دخترانه برای اتاق خواب را معرفی می کنیم

بکارگیری وسایل تزیینی اتاق دخترانه

تزیین اتاق خواب با وسایل دور ریختنی

دیزاین اتاق خواب دخترانه به روشهای مختلفی قابل انجام است که در ادامه به چند ایده برای اتاق دخترانه اشاره خواهیم کرد:

 • تزئین اتاق خواب با ریسه: با تغییراتی ساده و به کمک نورپردازی با ریسه های نخی و فانتزی می توان فضای اتاق را رویایی و زیبا کرد. دیزاین و تزئین با کمک ریسه مخصوصا در اتاق خواب دخترانه جلوه فانتزی تری به اتاق می دهد.برخی از این ریسه ها قابلیت تغییر رنگ و میزان تابش دارند که این مورد باعث تطبیق دادن رنگ ریسه ها با تم و هارمونی رنگ بندی اتاق می شود.

تزئین اتاق خواب با ریسه : ایده برای اتاق دخترانه

 • دیزاین اتاق خواب دخترانه با وسایل ساده: با کمک برخی وسایل ساده مثل عکسهای قدیمی و چسباندن آنها به آباژور می توان وسایل اتاق را زیباتر کرد. همچنین تزئین قاب آینه با کمک وسایل بسیار ساده مانند صدف های دریایی و یا درب شیشه های رنگارنگ امکان پذیر است.

دیزاین اتاق خواب دخترانه با وسایل ساده:

 • دیزاین اتاق خواب دخترانه با وسایل دور ریختنی: از تخته چوب های دور ریختنی به عنوان طبقه برای قرارگیری گلدان ها بروی آنها می توان استفاده نمود. همچنین از آنها برای ساخت ساعت دیواری می توان استفاده کرد. از شیشه های رنگی که دیگر مورد استفاده نیست می توان به عنوان گلدان های فانتزی برای دیزاین اتاق بهره گرفت.

دیزاین اتاق خواب دخترانه با وسایل دور ریختنی

 • دیزاین اتاق خواب دخترانه نوجوان: معمولا دختران در سنین نوجوانی بیشتر علاقه دارند تا وقت خود را در اتاق شخصی خود سپری نمایند.بنابراین بکارگیری صندلی های راک یا تاب دار از ملزومات اصلی اتاق آنها به شمار می رود.

دیزاین اتاق خواب دخترانه نوجوان

لیست وسایل لازم برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

در تزیین اتاق دختران سنین نوجوان معمولا از تم رنگی بنفش و صورتی استفاده می شود. البته در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق دختران نوجوان باید ابتدا سبک دکوراسیون مشخص شود و سپس رنگ مناسب انتخاب شود. برای مثال درصورتی که دکوراسیون اتاق سبک مینیمال باشد معمولا از رنگهای روشن مثل سفید و طوسی روشن استفاده می شود.

دکوراسیون اتاق دخترانه

همچنین برای تزیین اتاق خواب دختران نوجوان از وسایل دکوری خاصی استفاده می شود که در ادامه آمده اند:

1- لوستر دخترانه

می توان از لوسترهای با تم بنفش و صورتی با کاراکترهای مختص گروه نوجوان استفاده کرد.

لوستر اتاق دخترانه

لوستر در اتاق دخترانه نوجوان

کاربرد لوستر در اتاق دختران نوجوان

لوستر فانتزی برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

لوستر اتاق خواب

2- آباژور

می توانید یا یک آباژور جدید متناسب با تم رنگی اتاق نوجوان بخرید و یا آباژور قدیمی اتاق اش را با چسباندن عکس های خانوادگی و یا ربان و کاغذ رنگی تزیین نمایید.یک آباژور زیبا در زیباتر کردن اتاق نوجوان تاثیر بسزایی دارد و فضای خوبی در اتاق ایجاد می کند.

آباژور در اتاق نوجوان

آباژور در اتاق نوجوان دختر

آباژور در اتاق دختر نوجوان

آباژور در اتاق دختر

نورپردازی اتاق نوجوان

آباژور برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

3- استفاده از گل و گلدان در اتاق

بکارگیری گل و گلدان های زیبا در اتاق حس تازگی به فضا می بخشد و علاوه بر آن اکسیژن موجود در فضای اتاق را بالا برده و به زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق کمک زیادی خواهد کرد.

استفاده از گلدان در دکوراسیون

استفاده از گلدان

استفاده از گلدان در دکوراسیون اتاق دخترانه

بکارگیری گلدان برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

4- کمد لباس بخش مهمی از دیزاین اتاق خواب دخترانه!

دختران عاشق لباس هستند بنابراین در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه، انتخاب کمد لباس موضوع بسیار مهمی است.برخی از کمد ها به صورت متحرک طراحی شده اند و برخی نیز دیواری هستند.کمد لباس نه تنها در اتاق خواب بزرگسالان استفاده می شود بلکه برای اتاق خواب دختران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کمد لباس می بایست از طبقه های مختلفی تشکیل شده باشد و موقعیت هماهنگی و همسانی داشته باشد تا محیط یکپارچه ای فراهم شود و به طور کلی محیط از شلختگی خارج شود.

برخی از کمدهای لباس دارای آینه مخصوص هستند و به این ترتیب نیاز به صرف هزینه جداگانه برای خرید آینه نیست. کمدی که برای اتاق خواب دخترانه خریداری می شود باید دارای فایل های ریلی برای لباس، گرال آویزان و همینطور طبقه های جداگانه باشد به این ترتیب این کمد ها از نظر سایز و مدل بندی نسبت به هم فرق دارند و هر یک دارای موقعیت اجرایی مناسبی خواهند بود.

کمد لباس بخش مهمی از دیزاین اتاق خواب دخترانه

مطالعه بیشتر : اصول چیدمان اتاق کودک 

5- دراور و کنسول های وسایل تزیینی اتاق دخترانه

در صورتی که منزل شما فضای کافی داشته باشد چه خوب است از دراور و آینه کنسول های تزیینی مخصوص استفاده کنید تا هم زیبایی بیشتری به اتاق خواب داده شود و همینطور قابلیت دکوراتیوی ایجاد کند. کنسول و میز آینه مخصوص اتاق دختران معمولاً طراحی فانتزی دارد و همینطور می توان آن را به صورت ست با سایر وسایل خریداری کرد.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه بر اساس متراژ اتاق مشخص شود برخی از اتاق خواب ها بسیار بزرگ هستند و برخی از نظر ابعاد کوچکتر به نظر می رسند بنابراین چه خوب است که انتخاب کنسول بر اساس نوع اتاق خواب صورت بگیرد و موقعیت اجرایی مناسبی داشته باشد.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

خرید پرده اتاق پسرانه

6- پاتختی بخریم یا نه؟

کسانی که به فکر خرید وسایل اتاق خواب دخترانه هستند معمولاً در انتخاب پاتختی مردد هستند و نمی دانند که پاتختی آنطور که باید استفاده می شود یا نه.حقیقت این است که پاتختی یا ساید تیبل نقش یک میز کمکی در اتاق خواب را اجرا می کند و در کنار تخت خواب قرار می گیرد و می توانید آباژور، چراغ خواب و یا ساعت روی آن قرار دهید.

این میز ابعاد کوچکی دارد و در مدل های یک کشو و چند کشو طراحی شده است. معمولاً پاتختی به عنوان یک محصول برای تکمیل چهره اتاق خواب است. کسانی که فضای بزرگی برای قرار گیری میز های بزرگ ندارند می توانند از پاتختی استفاده کنند تا هم فضا مینیمال به نظر برسد و هم از شلوغی بیش از حد جلوگیری شود.
قرینه سازی تخت یکی از مهمترین موارد مربوط محیط اتاق خواب است. هرچه فضا قرینه تر شود، محیط دلباز تر خواهد بود.

پاتختی وتخت اتاق دخترانه

خرید سرویس غذاخوری سرامیکی

7- ارگانایزر یک تیر و چند نشان!

ارگانایزر یا سامان دهنده یکی از مهمترین وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شود. سامان دهنده ها در سایزهای مختلفی طراحی شده اند برای نگهداری لباس های چرک، لوازم بازی، و … استفاده می شوند و اتاق خواب را بسیار مرتب می کنند.

اگر منزل شما کوچک است این نظم دهنده ها را از یاد نبرید. معمولاً در اتاق خواب دختران وسایل ریز و درشت وجود دارد و برای نظم دادن به این وسایل نیاز به سامان دهنده های مخصوص است تا از هرج و مرج واقعی محیط جلوگیری شود.

8- آینه پایه اصلی از وسایل اتاق خواب دخترانه

در اتاق خواب های دخترانه آینه نقش مهمی دارد در صورتی که شاید برای اتاق خواب پسرانه چندان گزینه الزامی محسوب نشود! آینه ها به زیبایی محیط اتاق خواب کمک زیادی می کنند و به نوبه خود نقش وسایل دکوری را نیز دارند.

البته که آینه ها از نظر موقعیت قرار گیری در محیط دسته بندی مخصوص به خود را دارند. کسانی که قصد خرید آینه برای اتاق خواب دخترانه دارند هم می توانند مدل های سن با تختخواب و سایر بخش های اتاق را در نظر بگیرند و هم شرایط به صورتی است که می توانند از آینه های جداگانه و ساده خریداری کنند هر دو گزینه مناسب هستند.
آینه هایی که به دیوار نصب می شوند فضای اتاق را زیباتر می کند و جنبه اثربخش بهتری دارند برخی از آینه هستند که موقعیت اجرایی دو بخشی دارند یعنی هم روی زمین قرار می گیرند و هم به دیوار وصل می شوند.

آینه ایستاده از وسایل مهم برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

پیشنهاد مطالعه : اهمیت دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

9- تختخواب یکی از مهم ترین لوازم اتاق خواب دخترانه

تختخواب اصلی ترین پارامتر در لیست وسایل دخترانه است. تختخواب های مدرن و امروزی در طرح و سبک و مدل های مختلفی طراحی شده اند و از قفسه های مخصوصی برای نگهداری لباس نیز برخوردار هستند که برای اتاق خواب دخترانه یک انتخاب عالی خواهد بود.

تختخواب یکی از مهم ترین لوازم اتاق خواب دخترانه

در صورتی که فضای اتاق کوچک باشد نیاز است که از تخت های تاشو استفاده شود.تخت هایی که برای اتاق خواب دخترانه استفاده می شود شامل سایز های یک نفره و یک و نیم نفره است و مدل های مینیمال، روستیم، سلطنتی و استیل را شامل شده است.برخی از تخت ها دیواری هستند و برخی دارای پایه های نگهدارنده مخصوص هستند.

خرید فرش دخترانه

رنگ و طرح این تختخواب ها بسیار متنوع بوده و دست شما را در خرید باز می گذارد. تحت و حفاظ های نرده ای عاملی برای جلوگیری از سقوط یا آسیب نوزاد هستند و انتخابی هوشمندانه است.

تشک و کالاهای مختص اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان

10- کالای خواب مخصوص اتاق دخترانه

جنس و اندازه های بسیار متفاوتی برای تشک ها در نظر گرفته شده است و بر اساس مدل و سایز تختخواب سنجیده می شود.

کالای خواب مخصوص اتاق دخترانه

تشک ها به صورت پنبه ای، فنری، پشم مصنوعی و … دسته بندی می شوند. تشک دخترانه نوجوان

بالشت ها نیز مثل تشک ها شامل دسته بندی های مختلفی هستند. در صورتی که قرار است تشک برای دختر در سنین نوزادی خریداری شود به دلیل حساسیت بالای پول او نیاز به الیاف طبیعی و ارگانیک خواهد بود.

رنگ بندی و طرحی که برای تشک ها در نظر گرفته می شود با سایر پارامترهای اتاق خواب سازگار خواهد شد.همچنین اگر دارای نوزاد دختر هستید می توانید از روتختی کودک استفاده کنید بطوری که با تخت و تشک همخوانی داشته باشد.

خرید روتختی کودک

11- بکارگیری وسایل نورپردازی

لامپ و تجهیزات روشنایی از دیگر موارد مهم در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند. شب خواب ها سطح روشنایی خوبی دارند و در خانه و به خصوص اتاق خواب یک فضای آرامبخش و جذاب ایجاد می کنند. لامپ ها حس رمانتیک گونه ای به محیط اتاق خواب می دهند و نقش چشمه نور را ایفا می کنند.
لامپ ها در سبک های شاخه ای یا لوستر و یا در مدل های مخفی و زیر کار اجرا می شوند. قسمت روشنایی اتاق ها با هم فرق دارد و رنگ بندی لامپ ها نیز متفاوت است و همه این موارد باید پیش از اجرای کار رعایت شود. کارایی نورپردازی در محیط اهمیت زیادی دارد.

نورپردازی اتاق خواب دخترانه

12- فرش پارامتر اصلی در دکوراسیون اتاق خواب

در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه فرش ها نیز اهمیت زیادی دارند البته امروزه به دلیل فضای کمی که برای اتاق خواب ها در نظر گرفته شده است از فرش هایی با ابعاد کم کمک گرفته می شود تا موقعیت محیط را به دقت بسنجد دقت داشته باشید که فرش در اتاق خواب ها باید موقعیت درستی را شامل شود و از نظر کارایی و سبک نیز می بایست دسته بندی داشته باشد.

در صورتی که به سبک کلاسیک علاقمند هستید می توانید فرش های تک رنگ یا با طراحی های ساده را انتخاب کنید و در صورتی که فکر می کنید سبک های به روز برای شما جالب است از ست فرش و پرده های تصویری استفاده کنید تا زیبایی کار چند برابر شود.

خرید فرش آشپزخانه

پرده اتاق نوجوان طرح دخترانه کد 148

مطالعه بیشتر : ایده های جذاب برای بزرگتر دیده شدن فضای خانه

10- طراحی جالباسی مخصوص

لوازم اتاق خواب دختران باید به صورتی انتخاب شود که فضای کافی برای هر بخش وجود داشته باشد بنابراین چه خوب است که از جالباسی های مخصوص استفاده شود و در پشت درب قرار بگیرد.جالباس های ایستاده به صورتی است که دیگر نیاز به تا کردن لباس و چروک آن نبوده و می توان آن را یک انتخاب کاملاً عالی در نظر داشت.

بکارگیری جالباسی ایستاده در دکوراسیون اتاق دخترانه

خرید روفرشی کشدار ترک

سایر وسایل اتاق خواب دخترانه

در صورتی که فکر می کنید محیط اتاق خواب بزرگ و کافی است می توانید از کمد دیواری مخصوصی استفاده کنید تا اسباب بازی ها نیز داخل آن قرار بگیرد.مبل های راحتی از دیگر وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند که حس صمیمی برای محیط داخل اتاق ایجاد می کنند و سبب می شود که ست جذابی در محیط داخلی منزل ایجاد شود.

باکس های کشودار از اصلی ترین لوازم اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند و چه خوب است که از سبک های فانتزی استفاده شود تا موقعیت اجرایی خوبی داشته باشد.کفپوش ها، میز اتو و سایر وسایل بستگی به سطح نیاز شخص دارد و شاید آنطور که باید الزامی به نظر نرسد در هر صورت وسایل اتاق خواب دخترانه می بایست در یک دسته بندی درستی قرار بگیرد.

در این مقاله به چند ایده برای اتاق دخترانه و دکوراسیون و زیباسازی آن پرداختیم. امید است مورد توجه شما مخاطبان قرار گرفته باشد.

سوالات متداول

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شامل چه وسایلی می شود؟

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شامل تخت خواب، رو تختی،دراور و کنسول و سایر وسایل می باشد که در این مقاله به صورت کامل به آنها پرداخته ایم.

در تهیه وسایل برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کدامیک اهمیت بیشتری دارد؟

برخی از وسایل و لوازم برای اتاق خواب دخترانه مانند: تخت خواب، ضروری است و اولویت با تهیه این وسایل است که با خواندن این مقاله پی به آنها خواهید برد.

بازگشت به لیست

6 نظر در “دکوراسیون اتاق دخترانه

 1. سوگند قاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من اگر بخواهم اتاقمو تزئین کنم از چه وسایلی باید بیشتر استفاده کنم

  1. mrsam گفت:

   سلام و عرض ادب
   وسایل تزیینی اتاق دخترانه با توجه به سلیقه های مختلف افراد متفاوت می باشند
   اما بطور کل می تونید از آینه و کنسول – ساعت آینه ایشمعدان دیواریریسه تزئینی– گلدان و آباژور استفاده کنید . تمامی مواردی که شما می تونید با اون اتاق خوابتون رو تزئین کنید در فروشگاه نیلادکور موجود می باشد

 2. رویا میری گفت:

  سلام شاید این نظر من امروزه با توجه به مشکلاتی که مردم دارن و به فکر مهاجرت هستن کمی عجیب بنظر بیاد. من عاشق ایرانم و علاقه خاصی به ایران شناسی دارم .الان که داشتم این مطلب شما رو می خوندم با خودم گفتم چقدر جذاب میشه که من سبک اتاقم را به شیوه اتاق خواب دخترانه ساده ایرانی در بیارم!!!!
  ممنون میشم در این زمینه منو کمک کنید

  1. mrsam گفت:

   سلام و دورود بر شما
   این علاقه شما به سبک سنتی تحسین برانگیز
   اگر شما تمایل دارید اتاق خواب خود را به سبک دخترانه ساده ایرانی در بیاربد باید به سمت وسایل سنتی و قدیمی برید و بیشتر از این وسایل در تزئین اتاق استفاده کنید و سعی کنید از نمادها و بناهای تاریخی ایرانی بصورت نمادین در اتاق خود داشته باشید

 3. اکرم حسینی گفت:

  سلام مطالب فوق العاده ای دارید
  من یک مادر خانه دار هستم می خواستم اتاق دخترمو تزیین کنم اما نمیخوام هزینه های سنگینی بمون رو دستم! آیا شما می تونید در این زمینه منو راهنمایی کنید

  1. mrsam گفت:

   سلام بسیار خوشحالیم که محتوای سایت مورد پسند شما واقع شد
   بله شما می توانید با کمترین هزینه تزیین اتاق خواب با وسایل دور ریختنی را با بهترین شکل و سلیقه خودتون انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.