مقالات

راهنمای خرید وسایل برقی جهیزیه

وسایل برقی جهیزیه عروس

یکی از اساسی ترین و مهم ترین وسایلی که در لیست جهیزیه قرار می گیرد، وسایل برقی جهیزیه هستند. برخی از لوازم برقی جهیزیه مانند یخچال و گاز از لازمه های شروع یک زندگی بسیار معمول می باشند. به همین دلیل است که تامین لوازم برقی جهیزیه عروس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

البته امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی وسایل برقی بسیار گوناگونی مانند ماکروفر، ساندویچ ساز، گوشت کوب برقی و … وجود دارند، که ممکن است در لیست لوازم برقی آشپزخانه جهیزیه عروس جای داشته باشند.

ما در مطلب قبلی از مجله نیلا دکور به بررسی اقلام سرویس پلاستیک جهیزیه عروس پرداختیم و به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با لیست لوازم برقی جهیزیه عروس، میزان اهمیت هر کدام از آن ها و همچنین نکات حائز اهمیت هنگام خرید آن ها، به طور کامل آشنا کنیم.

نکات مهم در هنگام خرید وسایل برقی جهیزیه

لیست لوازم برقی جهیزیه عروس

درصورتی که به دنبال خرید جهیزیه می باشید و قبل از اقدام به خرید دنبال لیست تکمیل شده ای میگردید تا لوازم و اقلام را بدون کوچکترین کم و کسری تهیه کنید ما در مجموعه نیلا دکور این لیست را برای شما فراهم کرده ایم و شما می توانید با توجه به بودجه ای که برای خرید اقلام جهیزیه در نظر گرفته اید اقلام ظروری و یا تمامی لیست را تهیه کنید

دانلود لیست لوازم برقی جهیزیه عروس

1. یخچال فریزر

یخچال ها انواع مختلفی دارند، که با توجه به نوع آن ها قیمتشان نیز متفاوت است. از انواع یخچال فریزرها جهیزیه عروس می توان به یخچال های دوقلو، ساید بای ساید، درون کابینتی، فریزر بالا، فریزر پایین و در فرانسوی اشاره نمود. که با توجه به اینکه قرار است در خانه اجاره ای زندگی خود را آغاز نمایید و یا خانه مال خودتان است، می توانید بهترین نوع آن ها را انتخاب نمایید.

خرید پرده اتاق خواب

2. ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی نیز از پرکاربردترین لوازم برقی جهیزیه عروس می باشد. که می توان آن را به انواع دوقلو، درب از جلو و یا درب از بالا دسته بندی نمود.

اهمیت وسایل برقی جهیزیه

3. اجاق گاز

از دیگر لوازم برقی جهیزیه عروس که جزو ابتدایی ترین و ضروری ترین وسایل برقی جهیزیه عروس شناخته می شود، اجاق گاز است. که به انواع فر دار، طرح فر، رومیزی، توکار یا صفحه ای تقسیم بندی می شود.

خرید روتختی کودک

اجاق گاز

4. ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی نیز امروزه یکی از ضروری ترین لوازم برقی جهیزیه عروس شناخته می شوند. که با توجه به فضایی که در اختیار دارید، هزینه مدنظر شما و همچنین میزان نیاز شما به این وسیله می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید. معمولا این وسیله برقی به انواع رومیزی، توکار و ایستاده دسته بندی می شود.

ماشین ظرفشویی

خرید پرده اتاق دخترانه

5. ماکروویو

بسیاری از افراد ماکروویو و ماکروفر را یکی می دانند. به همین دلیل به تفاوت میان آن ها هنگام خرید دقت نمی کنند. تفاوت این دو وسیله برقی در این است که، در ماکروویو برای گرم نمودن و یا پخت و پز از دما، گرما و همچنین اشعه wave استفاده می شود. در صورتی که در ماکروفر این فرایندها بدون استفاده از اشعه wave انجام می شوند.

ماکروویو

6. مایکروفر:

مایکروفر با استفاده از گرما و حرارت به کمک موج های بسیار کوچک الکترومغناطیسی به پخت و پز و همچنین گرم نمودن مواد غذایی در کمترین زمان ممکن کمک می نمایند.

ماکرویوو یکی از وسایل برقی جهیزیه عروس

7. توستر:

برای خرید توستر نیاز است تا تفاوت آن را با آون توستر بدانید. توسترها از جمله لوازم برقی جهیزیه عروس می باشند که، به منظور گرم کردن و تست نمودن نان مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که آون توستر می تواند به ذوب نمودن پنیر، گرم کردن غذا به میزان کم و … نیز کمک نماید.

توستر

خرید پرده اتاق پسرانه

8. چرخ گوشت:

هنگام خرید چرخ گوشت حتما تعداد چرخ دنده های آن را مدنظر قرار دهید. شاید در زمان خرید تفاوت میان آن ها را متوجه نشوید. اما پس از استفاده نمودن از آن متوجه کاربرد هر کدام از این چرخ دنده ها خواهید شد.

چرخ گوشت

9. غذاساز:

غذاسازها از دیگر لوازم برقی جهیزیه عروس محسوب می شوند. که در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک در بازار عرضه می شوند. که هر کدام از آن ها دارای قطعات ویژه و کاربری مشخصی می باشند.

غذا ساز یکی از وسیله های جهیزیه برقی عروس

10. آبمیوه گیری:

آبمیوه گیری نیز از سایر لوازم برقی موجود در خانه است. که در انواع مختلفی با کارایی نسبتا متفاوت در بازار وجود دارند. شما می توانید با توجه به زمان و میزان انرژی مصرفی آن ها را تهیه نمایید.

همچنین بخوانید : چیدمان منزل با بودجه کم 

11. همزن برقی:

این همزن ها به دو نوع دسته بندی می شوند. نوع اول دارای پارچ و یا کاسه است. که درون آن تیغه وجود دارد. نوع دیگر آن نیز به گونه ای است که همزن درون یک کاسه قرار می گیرد. در این نوع همزن برقی نیازی به دخالت دست شما نیست.

12. آرام پز:

آرام پز جزو لوازم برقی جهیزیه عروس است. که میزان ضرورت خرید آن کاملا به سبک آشپزی فرد بستگی دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد اصلا از این وسیله استفاده نمی کنند و برخی دیگر در موارد متعدد و به صورت روزانه آن را مورد استفاده قرار می دهند.

آرام پز

13. پلوپز:

از دیگر لوازم برقی جهیزیه عروس می توان به پلوپز اشاره نمود. که به انواع چند کاره، تک کاره، دارای صفحه نمایش و … تقسیم بندی می شوند. که با توجه به میزان نیاز فرد می توان آن را تهیه نمود.

پلوپز

14. بخارپز:

برای خرید این لوازم برقی جهیزیه عروس توجه به قیمت، میزان گرم نگه داشتن غذا، زمان سنج، نحوه تمیز کردن وسیله و … ضروری است.

بخارپز

15. سرخ کن:

سرخ کن ها نیز از دیگر وسایل برقی مورد استفاده در آشپزخانه هستند. که به انواع سرخ کن گازی، سرخ کن الکتریکی و سرخ کن بدون روغن دسته بندی می شوند.

سرخ کن یکی از وسایل نقلی جهیزیه عروس

16. قهوه ساز:

برخی از افراد خوردن قهوه را به چای و سایر نوشیدنی های گرم ترجیح می دهند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، قطعا قرار دادن قهوه ساز در لیست جهیزیه شما بسیار کارآمد خواهد بود.

قهوه ساز

17. ساندویچ ساز:

این وسیله برقی نیز با توجه به تعداد خانه ها و صفحات، نحوه تمیز کردن، تایمر، میزان مصرف انرژی و تعداد سینی به انواع مختلفی دسته بندی می شود.

ساندویچ ساز

18. سایر لوازم برقی جهیزیه عروس:

گوشت کوب برقی، اتو، تلویزیون، تخم مرغ پز، جاروبرقی، تلفن، سشوار و …

همچنین بخوانید : لیست وسایل جهیزیه آشپزخانه 

نکات حائز اهمیت هنگام خرید لوازم برقی جهیزیه عروس

در ادامه مقاله به بررسی نکات مهم که باید به هنگام خرید لوازم برقی جهیزیه عروس به آنها توجه نمود، پرداخته ایم.با ما همراه باشید:

 • توجه به فضای خانه

یکی از نکات حائز اهمیت هنگام خرید لوازم برقی جهیزیه عروس توجه به فضای خانه ای است که قرار است در آن زندگی کنید. در صورتی که آشپزخانه کوچکی دارید، بهتر است از خرید لوازم برقی غیر ضروری خودداری نمایید.

زیرا کمبود فضای نگهداری وسایل برقی می تواند ظاهر خانه شما را آشفته نشان دهند و همچنین موجب خراب شدن و شکستن وسایل در کوتاه مدت شود. به طور مثال بسیاری از افراد نمایشگرهایی با ابعاد بزرگ تهیه می نمایند.

در حالی که فضای نشیمن بسیار کوچکی دارند. این کار علاوه بر عدم هماهنگی وسایل خانه موجب آزار چشم های شما در طولانی مدت نیز می گردد.

همچنین بخوانید : ایدهای جذاب برای بزرگ دیده شدن فضای خانه
 •  توجه به ظرفیت و توانایی وسایل برقی

از دیگر مواردی است که هنگام خرید لوازم برقی جهیزیه عروس باید به آن توجه نمود.

برای تازه عروس و دامادها که نهایتا تا چند سال پس از ازدواج خانواده ای دو یا سه نفره می باشند، نیازی به خرید وسایل برقی با ظرفیت بسیار بالا نیست.

به طور مثال یک ماشین لباسشویی 7 کیلویی تا چند سال پس از ازدواج می تواند نیازهای شما را برآورده نماید.

 •  میزان مصرف انرژی وسایل برقی است.

هرچه لوازم برقی از مصرف انرژی پایین تری برخوردار باشند. طول عمر مفید آن ها بیشتر خواهد بود. از طرفی هنگام استفاده برق کمتری نیز مصرف خواهند نمود.

توجه به مصرف انرژی وسایل برقی جهیزیه عروس

 •  حذف موارد غیر ضروری از لیست لوازم برقی جهیزیه عروس

حذف موارد غیر ضروری می تواند به شما در کاهش هزینه های خرید جهیزیه کمک نماید. از طرفی وسایلی که از آن ها استفاده نمی کنید، می تواند علاوه بر افزایش هزینه های شما فضای خانه شما را نیز اشغال نمایند.

به طور کلی برای خرید لوازم برقی بهتر است یک لیست تهیه نمایید و ابتدا وسایل ضروری را در آن یادداشت نمایید.

سپس لوازم غیر ضروری را نیز به لیست اضافه نمایید. پس از خرید وسایل ضروری اگر قادر به پرداخت هزینه های بیشتر بودید، می توانید لوازم برقی غیر ضروری را نیز خریداری نمایید.

 • توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش

میزان گارانتی و خدمات پس از فروش وسایل برقی می تواند تضمینی برای کیفیت آن ها محسوب شود. به همین دلیل به مشخصات درج شده در فاکتور خرید و همچنین میزان گارانتی وسایل برقی دقت نمایید.

معمولا برندهای معتبر مدت زمان بیشتری را برای تضمین و گارانتی وسایل خود درنظر می گیرند.

از آنجایی که وسایل برقی قیمت نسبتا بالایی دارند. بهتر است خرید از برندهای متفرقه را فراموش کنید و برای پرداخت هزینه کمتر سراغ آن ها نروید. بهترین انتخاب خرید از برندهای شناخته شده است.

توجه به گارانتی در هنگام خرید وسایل جهیزیه عروسی

خرید فرش آشپزخانه

بررسی میزان ضرورت هر کدام از لوازم برقی جهیزیه عروس

هنگام خرید لوازم برقی جهیزیه عروس از مهم ترین سوالاتی که برای خانواده ها پیش می آید، میزان ضرورت هر کدام از وسایل برقی است. برای اینکه بدانید کدام وسیله برقی ضروری است و کدام غیرضروری، نیاز است تا سبک زندگی خود را بررسی نمایید.

به طور مثال اگر شما جزو افرادی هستید که به مصرف قهوه علاقه بسیار زیادی دارید، قهوه ساز می تواند جزو وسایل ضروری خانه شما محسوب شود.

همچنین اگر هر دو زوج شاغل هستند، خرید ماشین ظرفشویی جزو ضروری ترین لوازم برقی جهیزیه عروس آن ها محسوب می گردد.

به طور کلی تعیین لوازم برقی جهیزیه عروس کاملا به زوجین بستگی دارد.

اما قطعا اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و جاروبرقی از مهم ترین وسایل و ابتدایی ترین لوازم برقی برای شروع یک زندگی محسوب می شوند.

سوالات متداول

یخچال فریزر ، تلویزیون ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی ، مایکروویو ، چرخ گوشت ، غذاساز و تعدادی دیگر که در این مطلب کامل توضیح داده ایم.

تمامی اقلامی که برای خریدن جهیزیه و شروع زندگی مشترک ضروری می باشد بصورت فایل پی دی اف جمع آوری شده و برای دانلود قرار داده شده است

بازگشت به لیست

13 نظر در “راهنمای خرید وسایل برقی جهیزیه

 1. زهره کریمی گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون
  اگر براتون مقدور لیست لوازم برقی آشپزخانه جهیزیه عروس رو بصوت فایل بارگذاری کنید

  1. mrsam گفت:

   با سلام
   لوازم برقی ضروری جهیزیه و لیست وسایل برقی آشپزخانه بصورت پی دی اف بارگذاری شد امیدوارم براتون مفید باشه

 2. معصومه براکیان گفت:

  سلام مرسی از مطالب خوبتون
  بنظر شما وسایل برقی جهیزیه چه مارکی خوبه ؟

  1. mrsam گفت:

   سلام و درود
   با توجه به اینکه برندهای تولید کننده خارجی به علت شرایط تحریمی در بازار موجود نیستند و اگر هم محصولی تحت عنوان برنده های خارجی باشد بیشتر تقلبی و بدون گارانتی می باشند چون شرکت های معتبر خارجی هیچگونه فعالیتی در ایران ندارند لذا توصیه می کنیم حتما از برندهای داخلی خرید کنید هم قیمت مقرون بصرفه ای دارند هم از نظر پشتیبانی و خدمات عالی هستند

 3. جهیزیه سرای ونوس گفت:

  سلام
  پرفروش ترین لوازم خانگی در ایران در سال 1400 کدامند ؟

  1. mrsam گفت:

   سلام و درود
   از پرفروش ترین لوازم خانگی در ایران در سال 1400می توان به یخچال – تلویزیون – ماشین لباسشویی و لوازم برقی آشپزخانه اشاره کرد

 4. جهیزیه سرای ونوس گفت:

  ممنون از پاسخ گویی سریع و عالیتون

 5. راضیه مرادی گفت:

  سلام . بنظر شما بهترین برند لوازم خانگی ایرانی چه برندیه ؟

  1. mrsam گفت:

   سلام
   بهترین برندهای لوازم خانگی ایرانی می توان به :
   ۱. اسنوا؛ یک برند ملی و اصیل ایرانی
   ۲. پارس خزر؛ نیم‌قرن همراهی، مشارکت و همدلی
   ۳. امرسان؛ زیبا، پیشرو، مطمئن
   ۴. ایکس ویژن؛ برندی با طراحی‌های به‌روز و تنوع بالا
   ۵. پاکشوما همیشه با شما
   و سایر برندها اشاره کرد

 6. نسترن حیدری گفت:

  سلام .من میخوام فقط اقلام ضروری رو تهیه کنم ممنون میشم اگر لیست جهیزیه ضروری رو روی سایت قرار بدید

  1. mrsam گفت:

   سلام و دورود
   لیست جهیزیه بصورت pdf برای دانلود روی سایت قرار گرفته این لیست بصورت کامل و جامع می باشد و اگر شما قصد دارید فقط لیست جهیزیه مختصر و مفید را تهیه کنید می توانید اقلام ضروری را تهیه کنید

 7. فاطمه جعفری گفت:

  سلام روز بخیر
  من که قراره عید 1401 عروسی کنم. هنوز بعضی از اقلام جهیزیه ام مثل پرده اتاق خواب و پذیرایی و سرویس آرکوپال و… مونده ولی به خاطر حساسیت بیش از حد خانواده روی کرونا و اینکه جاهای شلوغ مثل مغازه ها کمتر رفت آمد کنیم تصمیم گرفتم از فروشگاه های آنلاین بخرم. مسلما خیلی سایت های خرید لوازم خانه و جهیزیه رو دیدم ولی هیچ کدوم منو ترغیب به خرید نکردن. من می خواستم پرده پذیراییم رو از جنس سلطنتی بگیرم و پرده اتاق خوابم از جنس تصویری باشه و ظروف پذیرایی که انتخاب می کنم خیلی شیک باش شما می تونید در این زمینه منو راهنمایی کنید

  1. پشتیبان نیلادکور گفت:

   سلام و درود خانم جعفری پیشاپیش تبریک مجموعه نیلادکور رو پذیرا باشید
   اقلامی که مدنظر شماس رو ما در حال حاضر در فروشگاهمون موجود داریم در صورتیکه تمایل به خرید پرده اتاف خواب و ظروف پذیرایی خصوصا سرویس آرکوپال دارید می توانید از محصولات ما در این فروشگاه دیدن کنید و در صورت پسند شدن خرید کنید این مژده رو هم به شما بدم که نیلادکور تخفیفات خوبی هم برای جهیزیه نوعروسان در نظر گرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.