مقالات

چطور از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل استفاده کنیم

;کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

برخی از افراد بر این تصورند که انواع آینه‌ها غالباً برای آماده شدن، مسواک زدن و آرایش کردن ایده آل هستند. به عبارت دیگر، افراد بعضاً بر این باورند که کاربرد انواع آینه به بررسی فعالیت‌های روزانه اعم از لباس پوشیدن، میکاپ کردن و سایر امور مشابه ختم می‌گردد. این در حالی است که استفاده کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون باعث بزرگ‌تر جلوه دادن فضای کوچک می‌شود.

به همین علت، افراد و طراحان دکوراسیون داخلی معمولاً از آینه و لوازم دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی فضا بهره می‌برند.
به خاطر داشته باشید که یک آینه گرانقیمت ممکن است متراژ فضای ورودی منزل مسکونی شما را دوچندان جلوه بدهد.
تقریباً هیچکس قادر به انکار کاربرد آینه دکوری در دکوراسیون داخلی نیست. شما در قبال پرداخت هزینه اندک از مزایای آینه در طراحی دکوراسیون داخلی فضا بهره خواهید برد.

زیبایی دکوراسیون منزل با آینه دکوری

کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

کاربرد آینه در دکوراسیون منزل بر هیچکس پوشیده نیست. بیشتر افراد بر این تصورند که آینه معمولاً با قاب مستطیل شکل دیده خواهد شد. و عملکرد این عنصر مستطیل شکل در بررسی سر و وضع، آرایش و دندان خلاصه شده است. در حالی که آینه دکوراتیو عنصری فراتر از یک آینه مستطیل شکل می‌باشد.
هنر آینه کاری طی سالیان اخیر بسیار مورد توجه افراد از قشرهای متفاوت جامعه قرار گرفته است. آینه از قیمت ارزان برخوردار می‌باشد. بنابراین، طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که استفاده از آینه یک روش ایده آل برای بیان سبک طراحی دکوراسیون داخلی است.

امروز می‌توان آینه دکوراتیو را در شمار انواع آینه‌های تزئینی قرار داد. آینه دکوری در یک قاب تزئینی با اشکال مختلف قرار داده شده تا فضایتان را متحول نماید.
انعکاس نور در آینه دکوری قدرت طراح در بزرگنمایی فضا را دوچندان خواهد کرد. به همین دلیل، بسیاری از طراحان ترجیح داده تا از آینه به جای تابلوهای هنری استفاده نمایند.

مطالعه بیشتر : اشتباهات رایج در چیدمان آپارتمان نقلی

در هنگام خرید آینه دکوراتیو به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

امروز آینه‌های دکوراتیو در انواع مدل‌های سنتی، مدرن، کلاسیک و قاب دار تولید شده و به فروش می‌رسد. با این وجود، انتخاب آینه دکوراتیو برای دکوراسیون تا حدود زیادی به قاب و یا فریم آن بستگی دارد. به بیان دیگر، شما باید پیش از انتخاب آینه دکوری به قاب آن توجه نمائید.
دقت داشته باشید که با انتخاب آینه دکوری قرار است چه جلوه‌ای به فضا ببخشید. این موضوع تا حدودی در انتخاب آینه دکوری مد نظر کمک خواهد کرد.
به عنوان مثال، آینه دکوریِ سبک چینی گرایی در مقایسه با یک آینه معمول در قاب چوبی ساده تغییر و تحول بسیار زیادی را رقم خواهد زد.

بدیهی است که این مدل آینه تاثیر بسیار زیادی در سبک طراحی دکوراسیون داخلی دارد.
در این راستا، برخی از افراد ممکن است به سراغ آینه با شیشه دودی بروند. و یا آنکه طراحان دکوراسیون داخلی عمداً یک آینه عتیقه با نواقص زیاد را ترجیح بدهند. هر یک از این‌ها قادرند تغییرات زیادی را ایجاد کنند.

نکات مهم در انتخاب آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

خرید آینه و کنسول

بهترین مکان برای نصب آینه دکوری در دکوراسیون منزل

احتمال دارد شما همانند برخی دیگر از افراد بر این تصور باشید که آینه دکوراتیو را می‌توان در هر کجا از فضا نصب نمود. این در حالی است که تعیین بهترین مکان برای نصب آینه دکوری در دکوراسیون منزل از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد.
به خاطر داشته باشید که طراحان دکوراسیون داخلی معمولاً سعی بر آن دارند تا آثار هنری همانند تابلوها را مقابل چشم‌ مخاطبان آویزان کنند.

در مقابل، آن‌ها سعی نموده تا آینه دکوری را بنا بر عنصر انعکاس یافته نصب نمایند. بنابراین، ابتدا بررسی نمائید که خواستار بازتاب چه عنصری هستید. سپس، آینه را مقابل عنصر مد نظر قرار بدهید.
با این وجود، توجه داشته باشید که آینه باید حتماً در ارتفاع ایده آل از فضا نصب گردد. ممکن است قرارگیری آینه در سطح مرتفع جذابیت بصری داشته باشد، ولیکن، کاربرد آینه در سطح ارتفاع غیرمنطقی عملاً بیهوده خواهد بود.
در نظر داشتن سطح چشم در بسیاری از مواقع کارساز است. در این راستا، ارتفاع بالاتر و یا پایین‌تر را مورد سنجش قرار داده و آینه را متناسب با شرایط فضایی نصب نمائید.
تعیین نقطه کانونی در فضا از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

آینه‌های دکوراتیو نقاط کانونی ایده آل به شمار می‌روند. دانستن این نکته امکان دارد به شما کمک کند تا بتوانید با اطمینان بیشتری از آینه استفاده نمائید.
شما قادر خواهید بود آینه دکوراتیو را در بالای بوفه سالن غذاخوری و یا شومینه قرار بدهید. کافی است آینه دکوری را به دیوار آویزان کنید تا بهترین نقطه کانونی را ایجاد نمائید.

حال، اگر انعکاس آینه دکوری شما چندان به بزرگنمایی فضا کمک نکرده، به سراغ هنر آینه کاری بروید. پوشانیدن یک دیوار کامل از آینه دکوری ممکن است آرزوهایتان را تا حد امکان برآورده سازد.

سایز مناسب آینه دکوری در دکوراسیون منزل

بسیاری از افراد هراس دارند تا مبادا سایز آینه دکوراتیو انتخابی آن‌ها بیش از اندازه بزرگ باشد. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که از آینه دکوری بزرگ و یا حتی بسیار بزرگ استفاده نمائید و به هیچ عنوان از استفاده آینه بزرگ و خیلی بزرگ در طراحی دکوراسیون داخلی نترسید!
به طور کلی، آینه با ایجاد توهم بصری و عمقی در فضا به بزرگنمایی کمک موثری خواهد کرد. به همین دلیل، امکان دارد طراحان با تعبیه یک آینه قدی بزرگ در اتاق خواب به اغراق در بزرگنمایی فضا کمک کنند.

و یا آنکه از آینه دکوری در راهروهای باریک و کوچک استفاده نموده تا فضا را بزرگ‌تر و عریض‌تر نشان بدهند.

سایز مناسب آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

ابعاد استاندارد انواع آینه دکوری عبارتند از

  • آینه دیواری گرد (کوچک) – قطر 50 سانتی‌متر
  • آینه دیواری گرد (متوسط) – قطر 80 سانتی‌متر
  • آینه دیواری (کوچک) – 50 در 80 سانتی‌متر
  • آینه دیواری (متوسط) – 60 در 80 سانتی‌متر
  • آینه دیواری (بزرگ) – 70 در 100 سانتی‌متر
  • آینه آرایشی – 30 در 120 سانتی‌متر
  • آینه آرایشی تمام قدی – 40 در 140 سانتی‌متر
  • آینه زمینی قدی (بزرگ) – 80 در 180 سانتی‌متر

قاب آینه دکوری از چه موادی ساخته شده اس

نخستین پرسش افراد حین خرید آینه دکوری برای دکوراسیون این است که قاب باید از چه موادی ساخته شده باشد تا انتخاب ایده آل به شمار رود.
به طور کلی، متریال قاب آینه از اهمیت بالایی برخوردار است. این متریال در جنس و ماندگاری آینه نقش بسزایی دارد.

با این حال، متریال قاب ممکن است از برخی فلزات همانند برنز، طلا و نقره ساخته شده باشد. و یا آنکه طراحان از پلاستیک و یا چوب بهره برده باشند تا قاب آینه را طراحی کنند.
بدیهی است که قاب فلزی برنز، طلا و نقره از سطح صاف، صیقلی و براق برخوردار است.

این گزینه می‌تواند با طراحی دکوراسیون مدرن به زیبایی ست شود.

در مقابل، قاب چوبی برای طراحی دکوراسیون سنتی، کلاسیک و روستیک طراحی شده است.
اگر به دنبال گزینه ارزان قیمت هستید، از آینه دکوری دارای قاب پلاستیکی استفاده نمائید.

این انتخاب یک انتخاب مقرون به صرفه خواهد بود. در برخی مواقع، قاب آینه با پارچه هم پوشانیده می‌شود.

مطالعه بیشتر : اهمیت دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

 نکات مهم هنگام نصب آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

بیشتر افراد بر این باورند که آینه را باید در یک فضای خالی نصب نمود. در واقع، ساکنان منازل مسکونی معتقدند که ابتدا باید یک فضا را پیدا کرد و سپس، آینه را روی دیوار آن آویزان نمود.

این در حالی است که طراحان دکوراسیون داخلی به شما توصیه نموده‌اند که در وهله نخست فضا و یا نقطه مقابل آینه دکوراتیو را در نظر بگیرید. آینه دکوری بازتابی از آن فضا و یا نقطه ارائه خواهد داد. بنابراین، در نظر گرفتن این نکته از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.
اگر آینه دکوری در مقابل برخی از فضاها همانند عناصر معماری، آثار هنری نظیر تابلو نقاشی و یا یک تعداد ست مبلمان قرار بگیرد، طراحی دکوراسیون داخلی فضا در بهترین حالت ممکن خواهد بود.

چه بسا، آینه دکوری در مقابل چنین فضاهایی از اهمیت بیشتری برخوردار است. در صورت آنکه آینه در محل ایده آل قرار نگیرد، جذابیت بصری فضا کاهش می‌یابد.
بهتر است آینه دکوری در مقابل پنجره قرار بگیرد. در این صورت، روشنایی حاصل از نور طبیعی به فضای مقابل منعکس شده و فضایتان به طرز افراطی نورانی می‌شود.
در این راستا، ضروری است بدانید که استفاده از ابزارآلات در هنگام نصب آینه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. ابتدا یک دیوار با زیرساخت ایده آل در نظر بگیرید. سپس، از تعدادی میخ بهره ببرید. یک میخ در بالا و یک میخ در پایین آینه قرار بدهید. این امر باعث شده تا آینه در ثابت‌ترین حالت ممکن بر روی دیوار نصب گردد.
به هیچ عنوان از سیم در پشت آینه استفاده ننمائید. استفاده از سیم نه تنها خطرناک بوده، بلکه زاویه نصب آینه تغییر کرده و بازتاب تصویر مقابل آن از حالت ایده آل خارج شود.
در صورت آنکه آینه دکوراتیو از وزن سنگین برخوردار است، نصب آن را به کارشناسان واگذار نمائید.

نکات مهم هنگام خرید آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

آینه دکوراتیو برای دکوراسیون منزل از کجا بخریم

همانطور که پیش‌تر گفته شد، آینه دکوراتیو باید از خصوصیات و مزایای متعددی برخوردار باشد تا به عنوان یک عنصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی موثر واقع شود.
مهم‌ترین ویژگی‌های آینه دکوری برای دکوراسیون منزل در ابعاد، ضخامت، وزن و کیفیت در نمایش تصویر خلاصه می‌گردد.
نیلادکور با در نظر داشتن موارد فوق ارائه دهنده انواع تابلو آینه کاری در ابعاد، ضخامت، وزن، جنس، کیفیت و طرح متفاوت می‌باشد. شما قادر خواهید بود با بررسی طراحی دکوراسیون داخلی فضا آینه دکوری مد نظرتان را سفارش بدهید و از انعکاس ایده آل تصویر در آینه لذت ببرید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.