مقالات

راهنمای خرید ظروف شیرینی خوری

ظروف شیرینی خوری

امروز ما قادر به انکار قدرت هنر آشپزی و شیرینی پزی نیستیم. افراد بسیاری در رسته هنرجویان هنر آشپزی و شیرینی پزی مشغول به یادگیری هستند. به طور معمول، هنرجویان طی مدت نه چندان کوتاه آموزش دیده تا بتوانند انواع شیرینی، کیک و دسر را تهیه و تدارک ببینند. بنابراین، آنان بیش از هر فرد دیگر متوجه اهمیت استفاده از ظروف خاص نظیر ظروف شیرینی خوری هستند.
بدیهی است که هر یک از انواع غذاها در یک نوع ظرف خاص سرو می‌شود. این موضوع به نکته‌ای فراتر از زیبایی اشاره دارد.
با این حال، انتخاب ظرف شیرینی و یا کیک خوری در نحوه پذیرایی و سرو شیرینی جات تاثیرگذار خواهد بود.

دقت در انتخاب ظروف شیرینی و کیک خوری به طور مستقیم با مهم شمردن رابطه میزبان و مهمان ارتباط دارد. به همین دلیل، انتخاب عاقلانه ظروف شیرینی خوری به شما کمک خواهد کرد تا پذیرایی را به نحو احسن خاتمه بدهید.

خرید استند شیرینی خوری

چرا باید از شیرینی خوری استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد بر این تصورند که استفاده، انتخاب و خرید ظروف شیرینی جات ممکن است امری ضروری به شمار نرود. این در حالی است که استفاده از ظروف خاص به نگهداری از محتویات آن کمک موثری خواهد کرد.
به طور کلی، ظرف شیرینی، کیک خوری و شکلات خوری به یک نوع ظرف اطلاق گردیده که انواع و اقسام شیرینی جات را درون خود جای داده است.

چرا باید از شیرینی خوری استفاده کنیم؟

حال آنکه برخی از ظروف شیرینی، کیک و شکلات خوری با دارا بودن سرپوش مدت نگهداری شیرینی جات را افزایش می‌دهند.ما معمولاً شیرینی جات را از قنادی تهیه و خریداری می‌کنیم. قنادها شیرینی جات را بلافاصله پس از خرید در جعبه مقوایی ارائه داده و به فروش می‌رسانند.

این در حالی است که سرو و نگهداری شیرینی جات در جعبه مقوایی چندان مطلوب نیست.به خصوص آنکه شما بخواهید شیرینی جات را برای مهمانان سرو نمائید. سرو شیرینی جات در جعبه مقوایی نشان از عدم احترام و اهمیت به حضور مهمان دارد.

خرید ظرف تنقلات الومینیوم طرح بادام زمینی سیلور

وجه نامطلوب سرو شیرینی در جعبه قنادی باعث ترغیب میزبانان به استفاده از ظروف شیرینی خوری می‌شود. هیچکس قادر به انکار جذابیت بصری و زیبایی ظروف شیرینی جات نیست. علیرغم آنکه ظروف شیرینی جات انواع و اقسام متعددی دارند، ولیکن، استفاده از آن‌ها تا حدود زیادی نشان دهنده پذیرایی هوشمندانه میزبان می‌باشد.

شیرینی خوری

انواع ظروف شیرینی خوری

واقعیت این است که انتخاب و خرید ظروف شیرینی جات چندان آسان و پیش پا افتاده نیست.
به طور عمومی، ظروف شیرینی جات بنا بر نوع شیرینی به انواع و اقسام متعدد دسته بندی می‌شود.

  • شیرینی خوری
  •  کیک خوری
  •  شکلات خوری

ما در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین تقسیم بندی ظروف شیرینی جات بر اساس معیارهای متفاوت بپردازیم.

انواع ظروف شیرینی خوری

خرید شیرینی خوری طرح مانیسا شامپاینی

 انواع ظروف شیرینی بر اساس جنس

جدا از دسته بندی فوق، ظروف شیرینی خوری بنا بر جنس به انواع ذیل طبقه بندی می‌شود.

 ظروف استیل، برنز، فلزی

ظروف استیل، برنز و فلزی به دلیل دارا بودن جنس مرغوب از قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع ظروف در جنس‌های مختلف برخوردار هستند.

ظروف استیل

این نوع ظروف معمولاً به دلیل دارا بودن کیفیت فوق العاده ایده آل مورد پسند بسیاری از افراد است.خریداران قادر خواهند بود در قبال پرداخت هزینه بالاتر تا مدت‌ بیشتر از این نوع ظروف بهره ببرند.با این حال، شما باید توجه داشته باشید که ظروف انتخابی با سایر انواع ظرف‌هایتان ست باشد. در غیر این صورت، جلوه زیبای ظرف شیرینی جات چندان مشهود نخواهد بود.

خرید شیرینی خوری طرح گل آلومینیومی کد 005

ظروف استیل، برنز و فلزی معمولاً از جلوه کلاسیک و یا مدرن برخوردار هستند. این جلوه بنا بر نوع طراحی ظروف متغیر خواهد بود.

ظرف شیرینی خوری فلزی

خرید ظروف شیرینی خوری

ظروف شیشه‌ای و کریستالی

ظروف شیشه‌ای و کریستالی، از متداول‌ترین نوع ظروف شیرینی جات به شمار رفته است. این نوع ظروف به دلیل دارا بودن قیمت ارزان‌ در عین ظاهر شکیل از محبوبیت بسیار برخوردار می‌باشد.
تنوع طراحی و تولید ظروف شیشه‌ای و کریستالی روزافزون است. به همین علت، احتمال سردرگم شدن شما حین انتخاب و خرید ظرف مد نظر بالا خواهد بود.

ظروف شیشه‌ای و کریستالی

از سوی دیگر، ممکن است برخی ظروف زیبا از جنس مطلوب برخوردار نباشند. بنابراین، شما باید دقت داشته باشید تا ظروف شیشه‌ای و کریستالی را بنا بر جنس ایده آل خریداری نمائید.
این مدل ظروف تقریباً هیچوقت از مد نخواهند افتاد.

 ظروف سرامیکی و چینی

ظروف سرامیکی  و چینی تقریباً در یک رسته از جنس قرار دارند. این در حالی است که شما باید حین انتخاب ظروف سرامیکی و چینی حواستان باشد تا در آینده با مشکل لب پر شدن ظرف مواجه نشوید.


این مشکل هرگز باعث نخواهد شد تا افراد قید ظروف شیرینی جات دارای جنس سرامیکی و چینی را بزنند. ظاهر زیبا و قیمت ایده آل دو مزیت مهم ظروف سرامیکی و چینی به شمار می‌روند.
ظروف چینی از قدیم الایام مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در مقابل، ظروف سرامیکی با دارا بودن جنس برتر یک پله جلوتر از ظروف چینی خودنمایی می‌کنند.

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید لوازم دکوراتیو

ظروف چوبی و سایر انواع جنس‌ها

ظروف شیرینی خوری چوبی از دیگر انواع ظروف به شمار می‌رود.این نوع ظرف معمولاً از قیمت بالاتر برخوردار بوده، ولیکن، دارای جنس و کیفیت فوق العاده است. به همین دلیل، ظرف چوبی جزء انتخاب بسیاری از افراد محسوب می‌گردد.
ظرف چوبی بیشتر با طراحی روستیک تناسب دارد. حال، اگر شما از سرویس ظروف چوبی برخوردار هستید، ظرف شیرینی جات چوبی را به این مجموعه اضافه کنید.

ظروف چوبی

انواع ظروف شیرینی بر اساس مدل

ظروف شیرینی جات بر اساس مدل بنا بر تقسیم بندی ذیل تفکیک می‌شود.

ظروف بدون پایه و دسته

ظروف بدون پایه معمولاً هم سطح با میز هستند.شما قادر خواهید بود انواع ظروف بدون پایه را با ظاهر شکیل را انتخاب و خریداری نمائید. این در حالی است که طراحی بدون پایه معمولاً به عنوان یک مدل ظرف غیررسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در صورت دارا بودن ظروف بدون پایه یک ظرف شیرینی جات بدون پایه تهیه نمائید.این ظرف به مجموعه سرویس ظروف شما افزوده شده تا ست زیبایی ایجاد کند.

 

ظرف شیرینی بدون پایه و دسته

 ظروف دارای پایه و دسته

برخی انواع ظروف شیرینی خوری با دارا بودن ارتفاع اندک از سطح میز به عنوان ظروف پایه دار شناخته می‌شود.این نوع ظرف شیرینی جات به دلیل دارا بودن پایه حالت رسمی‌تر دارد.

بنابراین، بهترین نوع ظرف برای پذیرایی از مهمانان در مراسم رسمی به شمار می‌رود.تا حد امکان توجه داشته باشید که ظرف شیرینی جات مد نظرتان از پایه امن برخوردار است.به بیان دیگر، ظرف باید تحمل وزن شیرینی جات را داشته باشد.

ساختار ضعیف ظرف ممکن است پذیرایی شما را با اتفاق ناگواری روبرو کند. این موضوع درباره دسته ظرف نیز صادق می‌باشد. بهتر است ظرف شیرینی جات دارای دسته ثابت و محکم انتخاب نمائید. این امر پذیرایی شما را آسان‌تر پیش خواهد برد.

خرید استند کیک خوری اسب با سنگ مشکی 

انواع ظروف شیرینی بر اساس تعداد طبقات

برخی از انواع ظروف شیرینی جات ممکن است بنا بر تعداد طبقات دسته بندی شوند.

انواع ظروف شیرینی

 ظروف یک طبقه

برخی از انواع ظروف شیرینی جات دارای یک طبقه بوده و هم سطح با میز هستند. این ظروف معمولاً بدون پایه می‌باشند.در واقع، این مدل ظروف شیرینی جات با دارا بودن یک طبقه جایی برای قرار دادن شکلات، دسر و کیک ندارند.به همین دلیل، از این نوع ظروف با عنوان ظروف تک منظوره هم یاد می‌شود.

ظروف دو و یا چند طبقه

برخی دیگر از انواع ظروف شیرینی خوری با دارا بودن دو و یا چند طبقه به شما کمک کرده تا بتوانید انواع شیرینی را درون آن قرار بدهید. این مدل ظروف دارای بخش‌های تفکیک شده بوده و جایی برای قرار دادن شکلات، دسر و کیک دارد.

خرید استند مزه سنگ مشکی پایه طلایی

نکات مهم هنگام خرید شیرینی خوری

خرید ظرف شیرینی جات به عوامل متعدد بستگی دارد.افراد معمولاً حین انتخاب و خرید ظروف شیرینی سردرگم می‌شوند. با این حال، در نظر گرفتن برخی نکات مهم به آنان کمک خواهد کرد تا انتخاب ایده آلی داشته باشند.

نکات مهم هنگام خرید شیرینی خوری

 به جنس ظرف توجه کنید

جنس ظرف از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید بدانید که کدام یک از اجناس در عین مقرون به صرفه بودن دارای قیمت مناسبی هستند.
با این حال، انتخاب ظرف بنا بر جنس به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. از سوی دیگر، در نظر گرفتن جنس ظرف به ست شدن مجموعه ظروف کمک خواهد کرد.

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید کتری و قوری 

 طراحی کلی ظرف را نادیده نگیرید

شکل و شمایل ظرف و همچنین، رنگ آن از عوامل مهم در انتخاب ظرف شیرینی خوری به شمار می‌رود.
توجه داشته باشید که قرار نیست این ظرف به تنهایی استفاده گردد. بنابراین، شما با بررسی شکل، طرح و رنگ ظرف باید بتوانید آن را به مجموعه ظروف از پیش خریداری شده اضافه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید ظرف شرینی خوری

به کاربرد ظرف فکر کنید

کاربرد ظرف بنا بر دارا بودن پایه و دسته یا تعداد طبقات آن متفاوت است.اگر شما تمایل دارید از یک ظرف برای جا دادن انواع شیرینی جات استفاده نمائید، از ظروف چند طبقه دارای پایه و دسته بهره ببرید.این نوع ظروف به دلیل دارا بودن پایه و دسته از سهولت در جابجایی برخوردار هستند.از سوی دیگر، با اشغال کردن فضای کمتر شما را به خواسته خود خواهند رساند.

ظرف شیرینی خوری شیک از کجا بخریم؟

امروز برندهای معتبر در زمینه تولید و عرضه ظروف سعی بر آن دارند تا برترین کالا را نزد عموم مشتریان ارائه بدهند. در این راستا، نیلادکور با بررسی انواع ظروف شیرینی جات از لحاظ طرح، قابلیت و کارایی، جنس، قیمت و کیفیت توانسته است رضایت مشتریان را کسب نماید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.