مقالات

راهنمای انتخاب میز ناهارخوری

راهنمای انتخاب میز ناهارخوری

آیا به دنبال خرید یک میز ناهارخوری مناسب و ایده آل هستید؟ چه ایده هایی در سر دارید؟ آیا می دانید که برای خرید یک میز ناهارخوری باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید؟ برای انتخاب میز ناهار خوری ایده آل و مناسب باید به برخی از المان ها بسیار توجه نمود.

میزهای ناهارخوری به دلیل کاربردی بودن و همچنین موارد استفاده گسترده، باید از برخی خصوصیات منحصر به فرد تبعیت نمایند. نیلا دکور شما را در یک انتخاب هوشمندانه و دقیق همراهی می نماید تا علاوه بر کیفیت فوق العاده و ماندگاری طولانی مدت، قیمت مناسبی و طراحی حیرت انگیزی را نیز تجربه نمایید. در ابتدا توصیه میکنیم که نگاهی به مقاله راهنمای چیدمان میز ناهارخوری بیندازید تا با چیدمان سبک های مختلف میز ناهارخوری آشنا شوید و در انتخاب میز ناهارخوری بتوانید بهترین تصمیمات رو بگیرید.

انتخاب میز ناهارخوری

از مهمترین فاکتورها برای خرید هوشمندانه‌ی این نوع از میزها، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

راهکارهای انتخاب میز ناهار خوری مناسب:

1. کیفیت میز را بسنجید

یکی از مهمترین فاکتورها در خرید میز ناهارخوری، توجه به ثبات و ساختار آن بوده است. بهتر است قبل از انتخاب این نوع از میزها، راحتی و همچنین کیفیت و مرغوبیت متریال به کار رفته در آن را بسنجید و سپس اقدام به خرید هوشمندانه‌ی آنها نمایید.

کیفیت بالا در این نوع از میزها بیانگر ماندگاری بلند مدت و دوام آنها بوده است. امروزه شاهد بسیاری از متریال‌ها مختلف در تولید این نوع از میزها هستیم که به بهترین نحو از آنها بهره برداری شده است. برخلاف تصور برخی از عموم، این نوع از میزها به عنوان یک کالای لوکس به شمار نمی‌روند، بلکه از آنها برای موارد پذیرایی و استفاده‌ی روزانه بهره برداری خواهد شد.

بهتر است زمانی که اقدام به خرید میز ناهار خوری با متریال چوبی می نمایید به کیفیت چوب بسیار توجه کنید. چوب هایی را انتخاب کنید که در برابر عواملی همچون: رطوبت، گرما، سرما، خط و خش و مواردی از این قبیل از استحکام بالایی برخوردار باشند. امروزه شاهد انواع چوب ها مانند: چوب درخت بامبو، چوب درخت گردو، چوب درخت سیاه، چوب درخت راش و مواردی از این قبیل خواهیم بود. شما طرفدار کدام نوع از این چوب‌ها هستید؟

2. به استانداردها توجه کنید:

همانطور که می‌دانید بسیاری از تجهیزات با توجه به راحتی و آسایش افراد و مصرف کنندگان طراحی و تولید خواهند شد. شاید در گذشته تولید این محصولات بر پایه استانداردهای ارگونومیک، صورت نمی گرفت. اما امروزه با اهمیت بسیار زیاد سلامتی افراد، استاندارهای خاصی برنامه ریزی شده‌اند که بر حسب آنها، طراحی و تولید انواع محصولات به صورت ارگونومیک انجام پذیرد.

لذا قبل از انتخاب میز ناهار خوری مناسب، به شرایط ارگونومیک و استاندارد آن توجه نمایید. این شرایط عبارتند از:

 •  ابعاد میز ناهار خوری
 • ارتفاع پایه‌های میز ناهار خوری
 •  ابعاد صندلی‌های میز ناهار خوری
 •  راحتی در نشیمن صندلی‌ها
 •  راحتی در تکیه‌گاه صندلی‌ها
 • ارتفاع مناسب صندلی برای سهولت در نشستن و برخاستن

و مواردی از این قبیل. در نظر بگیرید که میزهای ناهار خوری از شرایط استاندارد برخوردار هستند که وقتی بر روی صندلی آنها می‌نشینید، ارتفاع میز تا زیر قفسه‌ی سینه بوده و فاصله‌ی آرنج تا بدن کمتر از 40 سانتی متر باشد.

صندلی‌های میز باید از راحتی بسیار زیادی برخوردار باشند تا افراد در هنگام صرف غذا با مشکل مواجه نشوند. با تولید ارگونومیک این نوع از میزها، می‌توانید علاوه بر تجربه‌ی صرف غذای ایده‌آل و مناسب، سلامتی و تندرستی را نیز تجربه نمایید.

استاندارد های میز ناهار خوری

3. سبک‌های میز ناهار خوری را بشناسید

اگر به دنبال انتخاب میز ناهار خوری جذاب و منحصر بفردی هستید، حتما سبک‌های این محصولات را بشناسید. سبک‌ها به نوعی بیانگر شخصیت مخاطبین خواهند بود. با شناخت سبک‌ها می‌توانید همبستگی ایده‌آل و مناسبی را در بین اجزاء تشکیل دهنده‌ی دکوراسیون خود، ایجاد نمایید.

ایجاد این همبستگی، می‌تواند تاثیرات حیرت انگیزی بر روی آرامش محیط و همچنین جذابیت بیش از پیش آن داشته باشد. در تنوع گسترده در تولید میز ناهارخوری، می‌توان به:

 • مدل های شیشه ای
 • مدل‌های چوبی
 • مدل‌های کنده کاری شده
 • و همچنین معرق کاری شده
 • مدل های گرد
 • مدل‌های مستطیل

و بسیاری از انواع دیگر اشاره نمود. زیبایی خاص هر کدام از انواع میزهای ناهارخوری موجب شده است که این محصولات به عنوان یک کالای کاربردی و جذاب در دکوراسیون خیره کننده و خاص به شمار آیند.
اگر طرفدار سبک دکوراسیون کلاسیک هستید، بهتر است از میزناهارخوری‌هایی را انتخاب و استفاده نمایید که دارای معرق کاری و همچنین کنده کاری هستند. اما اگر طرفدار سبک های مدرن و یا نئوکلاسیک هستید بهتر است از انواع میز ناهارخوری هایی بهره برداری نمایید که از اشکال هندسی مختلفی برخوردار هستند و همچنین از سادگی و ظرافت خاصی تبعیت می‌کنند.

برای یک انتخاب هوشمندانه میز ناهار خوری فقط کافیست انواع سبک های مورد نظر را شناخته و با توجه به محیط زندگی خود، اقدام به خرید آگاهانه آنها نمایید.

همچنین بخوانید : آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی

4. از نقش ابعاد در انتخاب میز ناهار خوری مناسب، غافل نمانید

از دیگر نکات بسیار مهم در انتخاب دقیق و هوشمندانه، توجه به ابعاد مناسب میز ناهارخوری بوده است. در انتخاب یک میز ناهارخوری منحصر به فرد، باید به ابعاد آن بسیار توجه نمایید. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که به چه تعداد صندلی نیازمندید.

اغلب اندازه‌ی میز و ابعاد آن با توجه به تعداد صندلی‌ها متغیر خواهد بود. از انواع مختلف آنها می توان به: میزهای 2 نفره، میزهای 4 نفره، میزهای 6 نفره، میزهای 8 نفره و غیره اشاره نمود.

از این جهت با توجه به نیاز خود می توانید یک انتخاب کاربردی و ایده آل را تجربه نمایید. اما انتخاب تعداد صندلی های میز ناهارخوری وابسته به فضای محیط نیز خواهد بود.
در صورتی که از یک فضای بزرگ و ایده‌آل برخوردار هستید، می توانید به تعداد بیشتر و در صورتی که از یک محیط کوچک تر برخوردار هستید، باید از میز ناهارخوری با تعداد کمتر بهره مند گردید.

امروزه با وجود انواع مدل های گرد، مربع، مستطیل و مابقی اشکال هندسی، می توانید از یک طراحی منحصر به فرد در دکوراسیون محیط زندگی خود بهره مند گردید.

برخی از محیط ها به نحوی طراحی شده‌اند که با قرار دادن مدل‌های گرد میز ناهارخوری، می‌توانید یک دکوراسیون شیک و لاکچری را خلق کنید.

اما در مقابل برخی از انواع محیط ها به نحوی هستند که، با قرار دادن میزهای گرد فضای بسیار زیادی را اشغال خواهند نمود. در این صورت با یک انتخاب آگاهانه می توانید از یک تجربه خرید جذاب لذت ببرید.

سبک های میز ناهارخوری

5. قیمت‌ها را مقایسه نمایید

از دیگر فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب میز ناهار خوری ایده آل، توجه به فاکتور قیمت مناسب آنها بوده است. آیا شما هم طرفدار میز ناهارخوری های پر زرق و برق و اغراق‌آمیز هستید؟ محبوب ترین انواع میز ناهار خوری از دیدگاه شما چه ویژگی هایی را در بر دارد؟ آیا میدانستید که تعداد صندلی ها و همچنین سبک مورد نظر میزناهارخوری چه تاثیراتی بر روی افزایش و یا کاهش قیمت آن خواهد داشت؟ عوامل بسیار زیادی بر روی تعیین قیمت این محصولات تاثیرگذار هستند. از جمله عوامل موثر در تعیین قیمت این محصولات می توان به: کیفیت کالا، ابعاد مناسب میز ناهارخوری، متریال به کار رفته در تهیه و تولید میز ناهار خوری و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

لذا با در نظر گرفتن این موارد، مراکز ذیصلاح اقدام به تعیین برخی از قیمت‌های واحد نموده است تا افراد بتوانند از قیمت مناسب انواع این کالاها، بهره مند گردند. بهتر است قبل از اقدام به انتخاب میز ناهار خوری، قیمت مورد نظر خود را تعیین نموده و سپس بر اساس آن اقدام به مشاهده‌ی انواع کالاها و در نتیجه خرید مرغوب و باکیفیت آنها نمایید.

همچنین بخوانید: نکات کاربردی در چیدمان آشپزخانه

6. نقش رنگ در انتخاب میز ناهار خوری مناسب

آیا از نقش رنگ در تامین کیفیت و جذابیت این نوع از میزها آگاهی دارید؟ رنگ‌ها می‌توانند تاثیر فوق العاده‌ای بر روی جذابیت ظاهری میزهای ناهار خوری داشته باشند.

رنگ شدن کامل انواع میزهای ناهار خوری به نوعی سبب افزایش مقاومت آنها در برابر عوامل مختلف خواهد شد. اما در انتخاب میز ناهار خوری با رنگ بندی‌های مختلف باید به برخی از موارد بسیار توجه نمایید.
رنگ ها تاثیر بسزایی بر روی افزایش آرامش و همچنین افزایش شادابی و نشاط افراد در یک محیط خواهند شد.

از این جهت طراحان خلاق با ایده های ناب و نوین خود، اقدام به بهره‌برداری از رنگ های شاد و جذاب خواهند نمود. در این صورت نه تنها از یک رنگ منحصر به فرد استفاده می کنند، بلکه جذابیت ظاهری برخی از انواع آنها تا سال های طولانی به عنوان ترند جذاب به شمار می رود.

بهتر است رنگ هایی را برای میز ناهارخوری خود در نظر بگیریم که با دکوراسیون منزل و یا محیط کار همبستگی خاصی داشته باشد.

سبک های مختلف میزناهار خوری

چگونه با چیدمان صحیح میز ناهار خوری، یک دکوراسیون جذاب داشته باشیم

یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم در برخورداری از یک دکوراسیون منحصر بفرد و خیره کننده، چیدمان صحیح و ایده‌آل انواع محصولات از جمله: مبلمان و میز ناهار خوری بوده است.

از این نکات کلیدی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

محل قرارگیری میزها بسیار حائز اهمیت بوده است. میز‌ها باید به نحوی قرار بگیرند که افراد بتوانند به راحتی از آنها استفاده نموده و از غذا خوردن بر روی این میزها لذت ببرند.

بهتر است که این میزها در کنار آشپزخانه قرار بگیرند تا سرو غذا بر روی آنها با سهولت بیشتری انجام پذیرد.

استفاده از اکسسوری‌های خاص بر روی این میز‌ها، سبب افزایش جذابیت آنها در دکوراسیون، خواهد شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.