مقالات

راهنمای خرید شمع و جاشمعی

راهنمای خرید شمع و جاشمعی

بدون شک استفاده از شمع و جاشمعدانی در دکوراسیون خانه باعث می شود تا دکوراسیون رمانتیک در منزل خود داشته باشید. از این رو اکثر افراد در مناسبت ها و روزهای خاص به دنبال خرید شمع و جاشمعدانی در انواع مختلف هستند. امروزه شمع به عنوان یکی از منابع روشنایی زیبا در منزل شناخته شده است از این رو جاشمعی به یکی از عناصر تزیینی و دکوری در منزل تبدیل شده است و به جایگاه ویژه ای دست یافته است.

این جایگاه ویژه شمع و جاشمعی در منزل باعث شده است تا طراحان صنعتی به این وسیله دکوری توجه ویژه ای بکنند. از این رو در بازار با طرح ها و مدل های متنوع شمع و جاشمعی مواجه می شویم.

جا شمعی

استفاده از شمع و جاشمعی برای نورپردازی منزل باعث شده است تا بتوانید فضایی زیبا و جذاب در منزل خود ایجاد نمایید. نور شمع به فضای منزل شما ظاهر خوشایندتری می دهد.
در عصر حاضر شمع و جاشمعی به عنوان وسایل ضروری در دکوراسیون منزل شناخته شده اند. در ادامه قصد داریم تا با انواع شمع و جاشمعی آشنا شویم.

خرید ظروف پذیرایی

در هنگام خرید جاشمعی به چه نکاتی توجه کنیم

خرید پرده اتاق خواب

خرید شمع و جاشمعدانی در انواع مختلف

یکی از مواردی که همیشه مورد توجه خانم های خانه دار بوده است زیبایی دکوراسیون منزل می باشد، از این رو برای دستیابی به این هدف خود تمام تلاش و سعی خود را می کنند تا برای خود و دیگر اعضای خانواده محیط زیبا و شکیل ایجاد کنند. نخستین چیزی که در منزل مورد توجه افراد قرار می گیرد زیبایی لوازم منزل می باشد.

شمع و جاشمعدانی در انواع مختلف

حساسیت خانم ها نسبت به وسایل دکوری و تزیینی منزل باعث شده است تا همواره به دنبال ایجاد تغییر و تحول در چیدمان وسایل منزل خود باشند. یکی از این وسایل شمع و جاشمعی می باشد و عروس خانم ها خرید شمع و جاشمعی را در اولویت کارهای خود قرار می دهند. در این بخش با انواع جاشمعی آشنا خواهیم شد.

خرید شمع و جا شمعی دکوری

خرید شمع و جاشمعدانی کریستال

همانطور که از نام این جاشمعدانی مشخص است جنس بدنه آن از کریستال می باشد. البته لازم به ذکر است که در اینجا منظور از کریستال همان شیشه می باشد. شیشه مورد استفاده در ساخت جاشمعدانی کریستال دارای جنس باکیفیت و شفاف می باشد.

خرید جاشمعی کریستال

خرید سرویس غذاخوری سرامیکی

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به خرید وسایل تزیینی از جنس کریستال علاقه دارید توصیه می کنیم اقدام به خرید شمع و جاشمعدانی کریستال نمایید.

در حقیقت جاشمعدانی کریستال با انواع مدل دکوراسیون منزل هماهنگی دارد و می توان آن ها را روی میز، دراور، آینه و کنسول قرار داد.

خرید روتختی کودک

خرید شمع و جاشمعدانی چوبی

یکی دیگر از انواع جاشمعدانی های زیبای موجود در بازار جاشمعدانی چوبی می باشد. جنس بدنه این وسایل دکوری و تزیینی منزل از چوب می باشد.

شمع و جاشمعدانی چوبی

این چوب ممکن است به درختان مختلف تعلق داشته باشد و یا از جنس ام دی اف باشد.

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به وسایل چوبی علاقه مند هستند و همواره سعی می کنید تا لوازم تزیینی موجود در منزل شما چوبی باشند خرید شمع و جاشمعدانی چوبی را به شما توصیه می کنیم.

این لوازم دکوری می توانند به عنوان یکی از زیبایی های منزل شما محسوب شوند.

شمع و جاشمعدانی چوبی و کریستال دارای یک کاربرد هستند اما انتخاب آن ها به طور کامل به سلیقه شما وابسته است.

خرید شمع و جاشمعی چوبی

جاشمعدانی چوبی

شمعدان برنزی

برنز به عنوان یکی از اجناس بسیار زیبا، نسبتا قدیمی و باارزش محسوب می شود. وسایل تزیینی که جنس آن برنز می باشد از ارزش مالی بسیار بالایی برخوردار هستند. البته این جنس طرفداران خاص خود را نیز دارد.

شمعدان برنزی

از آنجا که بسیاری از افراد به وسایل دکوری و تزیینی باارزش و قدیمی اهمیت زیادی می دهند و به دنبال خرید لوازم گران قیمت هستند توصیه می کنیم خرید شمع و جاشمعدانی برنز را نیز در اولویت لوازم دکوری منزل خود قرار دهند.

این نکته را به خاطر بسپارید که در صورتی که قصد خرید شمع و جاشمعدانی برنز را دارید بهتر است مدل های باکیفیت آن را خریداری نمایید.

خرید شمع و جاشمعی برنزی

جاشمعی برنزی

جاشمعی برنجی

یکی دیگر از اجناس مشابه برنز، برنج می باشد. این دو جنس از لحاظ زیبایی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند اما فلز مورد استفاده در هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد و از نظر قیمت نیز اجناس برنز از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به خاص بودن لوازم تزیینی مورد استفاده در منزل خود اهمیت می دهید خرید شمع و جاشمعدانی برنج و برنز را به شما پیشنهاد می دهیم.

در صورتی که قیمت محصولات نیز برای شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و قصد ندارید برای خرید لوازم دکوری هزینه زیادی را صرف کنید توصیه می کنیم اقدام به خرید شمع و جاشمعدانی برنج نمایید.

خرید شمع و جاشمعی برنجی

جاشمعی برنجی

جاشمعی رومیزی

استفاده از شمع و جاشمعدانی در دکوراسیون منزل باعث می شود تا حس گرمابخشی به اعضای خانه انتقال داده شود. امروزه استفاده از انواع شمع و جاشمعدانی به عنوان یکی از ارکان بسیار مهم منزل محسوب می شود.

جاشمعی رومیزی مشکی

یکی از انواع جاشمعی ها که طرفداران بسیار زیادی دارد جاشمعی رومیزی می باشد.

در برخی از مدل های جاشمعی رومیزی یک وارمر وجود دارد که وجود آن باعث می شود در اتاق خواب شما محیط زیبا و مناسب ایجاد شود.

جاشمعی رومیزی

البته لازم به ذکر است که این نوع جاشمعی قابل استفاده در نقاط مختلف منزل می باشد.

شما می توانید این نوع جاشمعی زیبا را همراه با شمع با قیمت مناسب خریداری نمایید.

نحوه قرارگیری جاشمعی ها

در عصر حاضر از جاشمعی ها برای تزیین بخش های مختلف منزل می توان استفاده کرد.به طوری که امروزه می توان ادعا کرد که یکی از لوازم ضروری در دکوراسیون منزل شمع و جاشمعی می باشد.

نحوه قرارگیری جاشمعی ها

علم دکوراسیون نیز تا حدی پیشرفت کرده است که بیان می کند بین دکوراسیون منزل و حالات روحی افراد ارتباط مستقیمی وجود دارد.نحوه قرار گیری جاشمعی ها نیز متفاوت است و شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

جا شمعی

شمعدان ایستاده

در صورتی که قصد خرید شمع و جاشمعدانی را دارید که بتوانید آن را روی میز و یا آینه کنسول خود قرار دهید توصیه می شود یک شمعدان ایستاده خریداری نمایید.

زیرا با خرید شمع و جاشمعدانی ایستاده دست شما کاملا باز خواهد بود و می توان در هر جای میز و یا آینه کنسول آن ها را قرار داد.

البته این نکته را نیز به خاطر بسپارید که تنوع جاشمعدانی ایستاده در مقایسه با دیگر انواع جاشمعی ها بیشتر است.

شمعدان دیوارکوب

همانطور که از اسم این نوع از جاشمعی مشخص است می توان آن را روی دیوار نصب کرد.

همچنین شما می توانید یک شمع کوچک داخل آن قرار دهید تا فضای زیبایی را در اتاق خواب و یا پذیرایی منزل خود ایجاد نمایید.

در بخش پشت این شمعدان ها یک جای میخ قرار گرفته است که می توان با استفاده از میخ آن را روی دیوار نصب کرد. به طور کلی می توان گفت انتخاب هر یک از این دو مدل به علاقه شما و محلی که می خواهید با استفاده از شمع آن را روشن نمایید وابسته می باشد.

گاهی اوقات هدف از خرید شمع و جاشمعدانی روشن نمودن بخش خاصی از دیوار می باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید میز و آینه کنسول خود را زیبا سازید که در این شرایط خرید شمع و جاشمعدانی رومیزی توصیه می شود

خرید شمع و جاشمعی دیوارکوب

 شمعدان دیوارکوب

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید جاشمعی باید به آن توجه نمود

 

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید جاشمعی باید به آن توجه نمود

هنگام خرید شمع و جاشمعدانی باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید تا از خرید و انتخاب خود پشیمان نشوید.

  • توجه به ظاهر جاشمعی: زیرا شما می خواهید از این وسیله تزیینی برای زیبا ساختن دکوراسیون محیط خانه خود استفاده نمایید. از این رو در خرید آن باید نهایت دقت خود را به خرج دهید تا بتوانید محصولی زیبا و باکیفیت را انتخاب و خریداری نمایید.
  •  قیمت جاشمعی :  امروزه قیمت این وسیله تزیینی کاربردی دارای دامنه ارزان تا گران قیمت می باشد. شما باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید مدل خاصی از جاشمعدانی را انتخاب نمایید.
  •  جنس جاشمعی : با توجه به ویژگی های هر یک از جنس های جاشمعی و در کنار هم قرار دادن فاکتورهای محصول مورد نظر می توانید انتخاب درستی داشته باشید. هر یک از جنس های جاشمعدانی دارای ویژگی های مختص به خود هستند و در تصمیم گیری شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار خواهند بود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.