مقالات

بزرگ دیده شدن فضای خانه با ایدهای جذاب

بزرگ دیده شدن فضای خانه

بزرگ دیده شدن فضای خانه در سه سوت! حتما برای شما هم پیش آمده که مجبور به کرایه یا خرید خانه کوچکی هستید و فکر می کنید که ابعاد کوچک خانه برایتان دردسرساز می شود اما بگذارید یک سری نکات مهم را با شما در میان بگذاریم. اینکه روش هایی وجود دارد که کمک می کند تا فضای منزل بزرگتر به نظر برسد.

در مطلب قبلی از مجله نیلا دکور به دکوراسیون تابستانی منزل پرداختیم و امروز نیز قصد داریم تا ایده هایی را برای این سوال که چگونه خانه کوچک را بزرگ نشان دهیم بیان کنیم!!! در صورتیکه که شما هم به دنبال بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

ایده های جذاب برای بزرگ دیده شدن فضای خانه

بزرگ دیده شدن فضای خانه با الگوی تک رنگی

در صورتی که قصد دارید فضای اتاق یا خانه شما بزرگتر جلوه دهد پیشنهاد ما به شما الگوی تک رنگی است. یعنی از بهترین رنگ ها برای فضاهای کوچک استفاده کنید و تنها یک رنگ یک دست و ثابت برای رنگ آمیزی دیوارها و کفپوش ها در نظر بگیرید و یا فرش ها را تغییر دهید.

آینه های متعدد بخش مهمی از الگوی بزرگ دیده شدن فضای خانه هستند به طوری که سبب می شود نورپردازی تقویت شود و ترفندی بسیار ارزشمند محسوب می شود. می توانید رنگ های روشن را انتخاب کنید و در صورت امکان از پنجره های بزرگ کمک بگیرید. رنگ های ساده و متدهای تک رنگ بخش مهمی از موقعیت منزل را شامل می شود.

بزرگ دیده شدن فضای خانه با رنگ های سرد

اگر قصد شما بزرگ دیده شدن فضای خانه است باید دور رنگ های گرم را خط بکشید. در روانشناسی رنگ ها اجرای رنگ های گرم سبب می شود تا فضای داخلی خانه دنج و صمیمی به نظر برسد و به طور کلی ابعاد منزل از آنچه که هست کوچکتر باشد به این ترتیب چه خوب است که نور و روشنایی بیشتر در خانه اجرا شود.

مثلاً می توانید از شب نمای مخصوص برای سقف استفاده کنید و یا یک موقعیت آسمانی را تداعی کنید.

به طور کلی رنگ های سرد سبب بزرگ جلوه دادن فضا می شود. مثلاً می توانید دیوارهایی با رنگ های ملایم اما سرد انتخاب کنید.

آبی آسمانی انتخاب بسیار عالی است. پرده های سنگین و ضخیم بخش مشکل ساز از دکوراسیون فضای کوچک محسوب می شود و بهتر است که حذف شود البته که چنین فضایی به نوبه خود دردسرساز است و باید بتوانید موقعیت دقیق منزل خود را بررسی کنید.

کفپوش ها را برای بزرگ دیده شدن فضای خانه جدی بگیرید!

اینکه همه کف ها با کفپوش های یک دست پوشاندن شود سبب می شود تا فضای منزل بزرگ تر دیده شود.

کف پوش های یک رنگ به نوبه خود سبب می شود تا فضای داخل خانه وسیع تر باشد هرچه نقش و نگار کمتری برای کفپوش ها انتخاب کنید اثربخشی نهایی کار در خصوص بزرگ دیده شدن فضای خانه بیشتر خواهد بود.

کف تمامی اتاق ها به واسطه کفپوش چوبی یک ایده جالب محسوب می شود و البته می توانید از پارکت یا سرامیک استفاده کنید.

کفپوش هایی که اجرا می شود به واسطه اتاق خواب به هال و پذیرایی متصل شده و شکل نهایی کار را بهبود می دهد. هرچه کفپوش ها تک رنگ و مورد پذیرش باشند عملکرد بهتری خواهند داشت.

استفاده از کفپوش برای بزرگ دیده شدن فضای خانه

چگونه خانه های بی پنجره را بزرگ نشان دهیم ؟

اگر دقت کرده باشید سوئیت ها معمولاً با تعداد پنجره های کم و یا بدون پنجره هستند. برای اینکه فکری به حال خانه های بدون پنجره نمایید باید بتوانید یک سری اصول را جدی بگیرید.

اول اینکه نقطه کانونی در دکوراسیون یک اتاق همان قسمتی است که سبب جلب توجه می شود پس بهتر است که در انتخاب نقطه کانونی دقت داشته باشید. مثلاً می توان از یک تابلوی نقاشی با رنگ های روشن استفاده کرد و یا قفسه های کتاب مخصوصی در نظر گرفت و همینطور شومینه کوچک و جمع و جوری برای بخش مرکزی اتاق در نظر داشت.

این در حالی است که مهمان ها در وهله اول به آن جذب می شوند و دیگر نبود پنجره برایشان خفه کننده نخواهد بود. معمولاً بزرگ دیده شدن فضای خانه بدون پنجره کمی دشوار است چون نیاز به نورپردازی قدرتمندی بوده و باید موقعیت دقیق خانه ارزیابی شود.

قفسه دیوارکوب کاربردی و ارزان برای بزرگ نشان دادن فضای خانه!

برای اینکه بتوانید از فضاهای کوچک بهترین استفاده را داشته باشید دیوارکوب ها گزینه خوبی محسوب می شوند. می توانید روی دیوارهای بدون استفاده از پایین به بالا قفسه بزنید. مثلا میزهای اضافی را حذف کنید و سعی کنید چندین طبقه دیوارکوب خاص را اجرا کنید. در بالای پنجره می توانید طاقچه مخصوصی نصب کنید و از آن استفاده نمایید. همه این فضاها به نوبه خود موقعیت اجرایی خاصی دارند و قفسه های دیوارکوب هم ارزان هستند و شرایط بهتری را فراهم می سازد.

استفاده از دیوارکوب برای بزرگ دیده شدن فضای خانه

به ظرافت وسایل خود اهمیت دهید!

مبلمان سلطنتی، بوفه، کمد دیواری و سایر موارد این چنین جایگاهی در خانه های کوچک ندارند پس بهتر است به سراغ وسایل ظریف بروید. هرچه می توانید لوازم و مبلمان کمتری خریداری کنید و مدل های ظریف تر را برای فضای محدودتر برگزینید. باید تعداد لوازم اتاق شما به حداقل برسد و فضا خلوت تر شود. باید اجازه دهید چندین شی و وسیله در موقعیت درستی قرار بگیرد و جلوه گیری خاصی داشته باشد.
خرید وسایل دکوری مبلمان هرگز روشی خوبی نبوده و باید همه چیز به صورت حداقلی و کاربردی وجود داشته باشد. دقت داشته باشید که ظرافت وسایل شما سبب بزرگ دیده شدن فضای خانه و همینطور پر نور تر شدن آن می شود.

پیشنهاد مطالعه : چطور از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل استفاده کنیم ؟

استفاده از لامپ های ریزشی بزرگ دیده شدن فضای خانه

اینکه یک عدد لامپ در مرکز خانه قرار دهید اشتباه است و باید سعی کنید از لامپ های ریزشی از سقف کمک بگیرید تا به بزرگ دیده شدن فضای خانه منجر شود.

نورپردازی های چند بخشی از سقف بخش مهمی از کار را شامل شده و به نوبه خود سبب می شود تا فضای آرامش بخشی ایجاد شود.

بهتر است بدانید که ریزش نور برای هر بخش به نسبت اجرای نور مرکزی دردسر ساز خواهد بود. مثلاً می توانید سقف را به صورت نورپردازی خطی تزیین کنید و یا به سراغ لوسترهایی بروید که شاخه های بیشتری دارند و نور در مرکز تجمع نکرده است این روش کمک می کند تا فضای داخلی منزل شما قابل قبول تر به نظر برسد و انعکاس نور بر روی آینه بهتر از قبل باشد البته که چنین جریانی باید بر اساس مدل داخلی منزل شما طراحی شده باشد و فضای آرامش بخش تری را در بر بگیرد.

از هر موقعیت درهم و برهمی دوری کنید!

وقتی می دانید فضای داخل منزل شما کوچک است نباید با وسایل تزیینی عجیب و غریب و یا گلدان های بزرگ خانه را بمباران کنید.

طبقه بندی و نظم دهی فضای داخلی منزل اهمیت زیادی داشته و سبب می شود که موقعیت منزل شما بازتر و بزرگتر جلوه نماید.

تمیزی و آراستگی بخش مهمی از فضای داخل منزل شما محسوب می شود پس بدانید که قرار است چه طور شرایط را پیش ببرید. قفسه های دیواری و شلف ها اگر به میزان زیاد اجرا شوند مشکلساز می شوند. بهتر است وسایل بلااستفاده را کنار بگذارید و سعی کنید یک انبار کوچک برای آنها داشته باشید.
علاقه خود به تابلو آینه کاری و همینطور تزیینات دیواری پر زرق و برق را کاهش دهید چون نتیجه عکس در بزرگ دیده شدن فضای خانه ایفا می کند.
سعی کنید از بهترین موقعیت برای اجرای تزیینات دیواری استفاده کنید مثلاً به شکلی موقعیت داخل پذیرایی خود را تنظیم کنید که فضا برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

تاثیر چیدمان بر بزرگ دیده شدن فضای منزل

بگذارید منحنی بیشتری ایجاد شود!

گرد بودن بخش مهمی از موقعیت بزرگ دیده شدن فضای خانه است شما باید بتوانید زاویه های بسته محیط را کوچکتر کنید. بهتر است بدانید که فضاهای کوچک معمولاً پر از خطوط عجیب و غریب هستند یک سری خطوط مستقیم که برگرفته از راهرو، پنجره و میز و قفسه و … بوده و همینطور یک سری زاویه های تند که می تواند موقعیت داخلی منزل را کوچکتر نشان دهد. باید از هر روشی استفاده کرد تا زاویه های تند و بلند از بین برود و به منحنی های گرد تبدیل شود.

خطوط عمودی راهی برای بزرگ دیده شدن فضای خانه

اگر فضای داخلی منزل شما بسیار بسیار کوچک است به طوری که روش های بالا برای شما قابل اجرا نیست می توانید یک سری خطوط عمودی برای دیوارها در نظر بگیرید که اگر با رنگ های ضد ترکیب شود اثربخشی بهتری دارد.

البته نباید در اجرای این خطوط افراط داشته باشید. معمولاً لایه های پهن از خطوط عمودی اثربخشی بهتری دارند اما نه به این معنی که باید معجزه رخ دهد.

دقت داشته باشید که سبک های مینیمال سازی به نوبه خود نیاز به دقت بالایی دارند پس نباید عجله داشته باشید. خطوط عمودی برای بزرگ دیده شدن فضای خانه باید استاندارد باشد.

مطالعه بیشتر : اشتباهاتی که در چیدمان آپارتمان نقلی انجام می دهیم ؟

دو نکته طلایی بزرگ دیده شدن فضای خانه

مبلمان بخش مهمی از بزرگ دیده شدن فضای خانه محسوب می شود مبلمان هایی که موقعیت منحنی دارند می توانند فضا را بزرگتر نشان دهند این مبلمان به طور کلی برگرفته از سبک های خمیده بوده و می تواند به گرد نشان دادن فضا کمک کند پس اگر هنوز مبلمان نخریده اید به سراغ مدل های منحنی باشید.
موضوع دیگر اینکه رنگ های تیره برای دیوارها را حذف کنید. رنگ های تیره محیط را خفه می کند رنگ روشن و یا رنگ های خنثی بهترین گزینه محسوب می شوند و فضای داخل منزل شما را بزرگتر نشان می دهند. رنگ های تیره زاویه های تند را کاهش می دهند و این موضوع سبب می شود که فضای داخلی منزل شما اجرای بهتری داشته باشد. البته که باید سعی کنید همه بخش های بلااستفاده را مورد پوشش قرار دهید.

کلام آخر

بزرگ دیده شدن فضای خانه به واسطه جدیدترین سبک های معماری داخلی صورت می گیرد پس بهتر است یک شخص کاربلد را انتخاب کنید تا خیالتان جمع باشد.

در این مطلب سعی کردیم تا ایدهای را برای شما شرح دهیم تا به شما در بزرگتر نشان دادن فضای خانه کمک کند درصورتیکه که شما هم تجربیاتی در این زمینه دارید برای ما و سایر دنبال کنندگان مجله نیلا دکور به اشتراک بگذارید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.