مقالات

اصول چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک از جمله لذت ‌بخش‌ترین کارها برای والدین به شمار می‌آید. امروزه به طراحی و چیدمان اتاق کودک بیش از قبل توجه می‌شود، به همین دلیل انتخاب مناسب لوازم و وسایل اتاق برای والدین از اهمیت بالایی برخوردار است.

آنها دوست دارند اتاق فرزند خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تمام وسایل مورد نیاز را تهیه کنند تا کودکشان در آرامش و آسایش بزرگ شود.
شما می‌توانید با ایجاد یک فضای دوست داشتنی و گرم آرامش را به کودکتان هدیه دهید.

هانطور که در مقاله اهمیت دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر بررسی کردیم همه ما می‌دانیم که اتاق کودک نقش مهمی در سلامت روانی او دارد و محیطی که فرزند شما بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کند باید طوری طراحی شود تا کودک در آن احساس امنیت، شادی و… کند.

اما قبل از خرید وسایل برای اتاق باید به نکات مهمی توجه کنید. اولین نکته مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک، توجه به شکل اتاق و فضایی که در اختیار دارید، می‌باشد، همچنین تناسب رنگ‌ها می‌تواند باعث دلنشین شدن فضای اتاق شود، زیرا این نکات در خرید وسایل و طراحی زیبای اتاق بسیار مهم است.
پس با نیلا دکور همراه باشید تا شما را در چیدمان اتاق کودک راهنمایی کنیم.

خرید پرده اتاق خواب

دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب سبک خاص و رنگ مناسب برای چیدمان اتاق کودک

در چیدمان اتاق کودک، اولین فاکتوری که باید به آن بپردازید رنگ اتاق و وسایل مربوط به آن است، همچنین شما می‌توانید برای اتاق سبک خاصی را نیز در نظر بگیرید.

انتخاب سبک و رنگ متناسب با سن و روحیه کودک به طراحی شما جهت می‌دهد و شما قادر خواهید بود وسایل و رنگ‌ها را طبق تم در نظر گرفته شده برای اتاق کودکتان انتخاب کنید.

اگرچه انتخاب سبک خاص کار شما را آسان‌تر می‌کند اما نباید خودتان را به یک سبک محدود کنید بعلاوه اینکه باید در ایده‌پردازی‌های مربوط به تم، رنگ اتاق دقت لازم را داشته باشید زیرا در شکل‌گیری شخصیت فرزند شما در آینده و روحیه او نقش مهمی دارد.
اتاق کودک را با رنگ‌های شاد و انرژی‌بخش طراحی کنید زیرا رنگ‌ها تأثیر بسزایی در روحیه فرزند شما دارد، حتی اگر رنگ اتاق را خنثی در نظر گرفتید، حتما در خرید لوازم جانبی از رنگ‌های شاد استفاده کنید. البته نباید در استفاده از رنگ‌های تند افراط کنید.

خرید روتختی کودک

اصول طراحی و چیدمان اتاق کودک

بعد از انتخاب رنگ اتاق و فراهم کردن وسایل مورد نیاز برای کودکتان، نوبت به چیدمان و طرز قرارگیری آنها در اتاق است.

شما باید با توجه به سن و نیازهای کودک خود اتاق را طراحی کنید و با یک طراحی ایده‌آل آرامش را به کودکتان هدیه دهید. دقت کنید که از تمام ظرفیت‌های اتاق برای ایجاد فضاهای مورد نیاز فرزندتان استفاده بهینه کنید. کودک شما به فضای مناسب برای خواب، مکانی برای بازی و مطالعه نیاز دارد.

اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، می‌توانید با استفاده از قفسه‌های دیواری و کمدها و تخت‌های مناسب از فضای کم خود به بهترین نحو استفاده کنید.

لوازم اتاق را به دقت و با توجه به ظرفیت اتاق انتخاب کنید که باعث شلوغ شدن و کوچک دیده شدن اتاق نشود زیرا کودک نسبت به افراد بزرگسال به فضای بیشتری برای بازی و تحرک احتیاج دارد و اتاق شلوغ ممکن است برای کودک خوشایند نباشد.

مطالعه بیشتر : ایده های جذاب برای بزرگتر دیده شدن فضای خانه

اهمیت فضای خواب در چیدمان اتاق کودک

نکته مهمی که در انتخاب جای مناسب برای تخت در اتاق اهمیت دارد این است که تخت باید از پنجره فاصله داشته باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که کودکتان به خوبی استراحت می‌کند، اما قرار دادن تخت نزدیک پنجره باعث اذیت شدن کودکتان خواهد شد.

ایجاد فضای کافی برای بازی در دکوراسیون اتاق کودک

هر اتاقی با توجه به سن کودک ویژگی‌های خاص خودش را دارد. از آنجایی که کودکان به ویژه در سنین پایین، بیشتر وقت خود را صرف بازی می‌کنند، ایجاد فضای مناسب به این منظور در چیدمان اتاق کودک بسیار اهمیت دارد و باید به آن پرداخته شود.
بنابراین باید وسایل به گونه‌ای در اتاق قرار بگیرد که پاسخگوی تمام نیازهای کودک باشد.

برای ایجاد چنین فضایی شما می‌توانید، به طور مثال، از میز‌های مخصوص بازی، کمد اسباب بازی، خیمه و چادرهای بازی که طرح‌های مختلفی از آنها در بازار و فروشگاه‌های آنلاین ارائه می‌شود، استفاده کنید و در اتاق کودکتان شور و نشاط بوجود بیاورید.

خرید لوازم دکوری

اهمیت فضایی برای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

حتما در اتاق کودک کتابخانه‌ای با کتاب‌هایی که کودک می‌پسندد، ایجاد کنید. اگر دوست دارید کودک شما به مطالعه و کتاب علاقه‌مند شود باید در کنار فضای بازی، قسمتی از اتاق را نیز به مطالعه اختصاص دهید که این برای کودکان در سنین بالاتر اهمیت بیشتری دارد.

در طراحی اتاق کودک خود می‌توانید از قفسه‌ها و کمد‌هایی برای کتاب و همچنین میز تحریر متناسب با رنگ سایر اجزای اتاق، استفاده کنید.

اهمیت فضای بازی در دکوراسیون کودک

نکاتی درباره لوازم اتاق کودک

شما برای چیدمان اتاق بر اساس سن کودکتان به لوازم و وسایلی احتیاج دارید که علاوه بر کاربردی بودن، زیبا نیز باشند، توجه به نکات اشاره شده، می‌تواند شما را در انتخاب و خرید بهترین وسایل در چیدمان اتاق کمک کند.

تخت خواب مناسب

خواب راحت، یکی از عوامل مهم در آرامش کودک محسوب می‌شود، به همین دلیل فراهم کردن تخت مناسب و لوازم مربوط به آن، اعم از، تشک و روتختی برای والدین بسیار اهمیت دارد.

نکته مهمی که در هنگام خرید تخت باید در نظر داشته باشید ارتفاع تخت و مناسب بودن آن برای سن و قد کودکتان است و اگر فضای محدودی در اتاق دارید می‌توانید از تخت‌های تاشو و دیواری نیز بهره ببرید.

همچنین تشک و روتختی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا جنس و کیفیت آنها مستقیماً در خواب و آرامش فرزند شما تأثیر دارد و باعث می‌شود کودکتان خواب آرامی را تجربه کند.

سعی کنید در دکوراسیون اتاق از روتختی‌های رنگی و طرح‌دار، متناسب با سلیقه کودکتان استفاده کنیدکمد و قفسه‌بندی
بدون شک وجود کمد و قفسه‌های جادار برای وسایل کودک بسیار مهم و ضروری است

و از آنجایی که اتاق کودکان ممکن است همیشه شلوغ باشد، در مرتب نشان دادن اتاق نقش اساسی دارد. با توجه به دکوراسیون و سلیقه خود می‌توانید از انواع مدل‌ها برای کمد‌ دیواری استفاده کنید.

فرش اتاق کودک

فرش اتاق بسته به رنگ زمینه‌ای که برای اتاق انتخاب کرده‌اید، می‌تواند ساده یا طرح‌دار باشد، اگر رنگ اتاق خنثی است با خریدن یک قالیچه رنگی یا طرح‌های مختلف به طراحی خود روح ببخشید.

پرده اتاق کودک

پرده در عین حال که یکی از اجزای اصلی برای هر اتاقی می‌باشد، جنبه تزئینی نیز دارد و باید با سایر عناصر اتاق تناسب داشته باشد.
شما می‌توانید از بین پرده‌های متنوع و پرده های تصویری، متناسب با سلیقه خود و کودکتان پرده‌ای جذاب و هماهنگ با سبک و رنگ‌های در نظر گرفته شده انتخاب نمایید و اتاق کودکتان را به زیباترین شکل طراحی کنید.

وسایل دکوری و تزئینی

هر خانه‌ و هر اتاقی در کنار وسایل اصلی و مورد نیاز به لوازم دکوری و اکسسوری‌ها نیز نیاز دارد و نباید از تاثیر آن در زیبایی اتاق کودک غافل شوید.

وجود اکسسوری‌ در طراحی اتاق به سایر لوازم اتاق کودک شما معنا می‌بخشد و اتاق را منحصربفرد جلوه می‌دهد، بنابراین برای انتخاب و خرید لوازم تزئینی، وقت بگذارید و خلاقیت به خرج دهید.

اگر فرزند شما در سنی است که می‌تواند نظر دهد، در خرید جزئی‌ترین وسایل نیز از او کمک بگیرید و از سلیقه او در تزئین اتاق بهره‌مند شوید.

البته ممکن است نظر کودکان دائماً در حال تغییر باشد اما شما باید در انتخاب وسایل هوشمندانه عمل کنید.
خرید وسایل دکوری با توجه به سلیقه هر فرد متفاوت است، اما ما برای شما پیشنهاداتی داریم؛

  1.  کوسن‌های رنگی برای تخت و یا مبلمان اتاق
  2. آباژورها با طرح‌های عروسکی یا ساده در کنار تخت.
  3.  ریسه‌های تزئینی
  4. پاف‌های عروسکی که برای اتاق کودکان بسیار کاربردی است.
  5. استفاده از تابلوهای ساده و یا قاب عکس‌های خاص بر روی دیوار.
  6.  لوستر‌های متنوع با اشکال خاص
  7.  برچسب‌های دیواری برای طراحی دیوارهای ساده

همچنین می‌توانید از اسامی کودکان در طراحی اتاق استفاده کنید تا اتاق فرزندتان منحصر بفردتر به نظر برسد. تمام این ایده‌ها به شما کمک می‌کند تا فضای دوست داشتنی را برای فرزندتان ایجاد کنید.

خوشبختانه امروزه برای تمام ایده‌ها و سلیقه‌ها در طراحی اتاق کودک، انواع گوناگونی از لوازم مورد نیاز از جمله، روتختی، پرده، فرش و لوازم تزئیناتی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در دسترس می‌باشد

تاثیر لوازم دکوری در چیدمان اتاق کودک

خرید لوازم اتاق کودک از نیلا دکور

در صورتی که برای اتاق کودکتان قصد خرید لوازم اتاق از جمله روتختی کودک و بزرگسال، پرده در طرح‌های مختلف، فرش، قالیچه و همچنین لوازم جانبی را دارید، پیشنهاد ما به شما نیلا دکور می‌باشد.
فروشگاه اینترنتی نیلا دکور با هدف کسب بالاترین میزان رضایت از سوی کاربران، همواره تلاش می‌کند تا محصولات متنوع و باکیفیتی را دراختیار آنها قرار دهد و شما می‌توانید و شما می‌توانید خرید آسان را در سایت ما تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.