مقالات

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

دکوراسیون اتاق خواب کودک، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در جهت مسائل روحی و روانشناسی کودک مورد توجه قرار گیرد. به همین خاطر است که نحوه چیدمان و به طور کلی دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر می بایست با چیدمان اتاق خواب کودک پسر متفاوت باشد.

اگر شما هم قصد تنظیم چیدمان اتاق خواب کودک دختر را دارید؛ حتما سوالات زیادی در رابطه با نحوه انتخاب وسایل اتاق خواب و نکاتی که باید در دکوراسیون اتاق خواب دختران مورد استفاده قرار گیرد، دارید.

خرید پرده اتاق خواب

در ادامه این مقاله سعی داریم شما را با 10 نکته ای که در دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر باید رعایت شود، آشنا کنیم تا اطلاعات بیشتری در زمینه دکوراسیون اتاق خواب دختران داشته باشید.

نکاتی که باید برای دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر در نظر گرفت

10 نکته ی دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

در ادامه به بررسی 10 نکته راجب دکوراسیون اتاق خواب دختربچه می پردازیم:

1-انتخاب رنگ و یا کاغذ دیواری اتاق خواب کودک دختر

قبل از اینکه در رابطه نکات دیگری که باید در دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر رعایت شود، صحبت کنیم؛ می خواهیم در رابطه با مهم ترین جزء یک اتاق خواب صحبت کنیم.زمانی که شما وارد یک اتاق خواب می شوید، اولین چیزی که نظر شما را جلب می کند، رنگ و یا کاغذ دیواری قرار گرفته بر روی دیوار اتاق خواب است.به همین خاطر برای انتخاب یک دکوراسیون مناسب، باید به رنگ اتاق خواب کودک دختر دقت کنید.

انتخاب رنگ و یا کاغذ دیواری اتاق خواب کودک دختر

معمولا با توجه به روحیه روانشناسی دختران، بهتر است که رنگی یا کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودکان دختر استفاده شود که هم شاد باشد هم جذابیت خاصی را برای دختران ایجاد کند.با توجه به روحیه لطیف دختران، بهتر است که رنگ اتاق کودک دختر، به صورت رنگ های روشن و شاد انتخاب شود.

به طور مثال یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودکان دختر، رنگ صورتی روشن، رنگ بنفش شاد و روشن و یا رنگ سفید ساده می باشد.همچنین، کاغذ دیواری هایی با رنگ ها روشن و ساده می توانند برای اتاق کودک دختر مناسب باشند.

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک دختر

2- انتخاب پرده و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق کودک دختر

از لحاظ اهمیت دکوراسیون اتاق خواب ها، انتخاب پرده اتاق جزء مهم ترین موارد برای انتخاب یک دکوراسیون مناسب می باشد. پرده اتاق خواب دخترانه دختر جذابیت خاصی را برای کودکان دارد، به همین خاطر می بایست در انتخاب طرح و رنگ این پرده ها دقت کرد.

انتخاب پرده و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق کودک دختر
بهتر است که برای پرده اتاق خواب کودک دختر رنگ های شاد انتخاب کنید.پرده هایی که تضاد رنگی با رنگ دیوار اتاق خواب کودک ایجاد می کنند، می توانند بسیار جذاب باشند.به طور مثال اگر دیوار اتاق خواب کودک شما صورتی است، می توانید از پرده ای با رنگ و طرح زرد استفاده کنید که جذابیت خاصی برای کودک شما داشته باشد، از طرفی کودک شما را نیز خسته نکند.

انتخاب پرده و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق کودک دختر

3- قالیچه اتاق خواب کودک دختر باید چگونه باشد؟

توصیه اصلی بعضی از متخصصان دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق کودک این است که بر خلاف استفاده از رنگ های روشن در دیوار اتاق های کودکان، برای قالیچه های اتاق خواب کودکان از رنگ های تیره تر استفاده کنید.دلیل این توصیه، موارد مختلفی را پوشش می دهد.

خرید فرش اتاق کودک

یکی از مهم ترین موارد این است که اتاق خواب کودک مکانی برای بازی یک کودک است که باید کودک از هر لحاظ احساس راحتی در آن اتاق داشته باشد.به همین خاطر بهتر است که در انتخاب قالیچه اتاق خواب کودک دختر این موضوع را در نظر داشت که ممکن است این قالیچه در هنگام غذا خوردن و بازی کردن کودک کثیف شود و نباید رنگ آن آنقدر روشن باشد که با یک لکه کوچک، نما و زیبایی خود را از دست بدهد.

قالیچه اتاق خواب کودک دختر باید چگونه باشد

4 – انتخاب روتختی مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک دختر

در حال حاضر روتختی های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که هر کدام دارای نما و زیبایی خاصی هستند.بهتر است در انتخاب رنگ روتختی اتاق کودک دختر، دقت لازم را به کار گیرید؛چرا که رنگ روتختی اتاق کودک باید با رنگ دیوارهای اتاق یک همپوشانی خوب و مناسبی داشته باشد.

انتخاب روتختی مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک دختر

دقت کنید که از نظر روانشناسی برای جلوگیری از خستگی کودکان، می بایست رنگ های مختلفی را در اتاق های کودکان به کار برد.بنابراین، اگر رنگ اتاق کودک شما صورتی یا بنفش روشن است، بهتر است که رنگ متفاوت تر و یا تیره تری را برای انتخاب روتختی کودک در نظر بگیرید.

تاثیر انتخاب روتختی بر دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

5- انتخاب پتو تخت مناسب اتاق خواب کودکان دختر

یکی از مواردی که حتما برای دکوراسیون و تکمیل وسایل اتاق خواب مورد نیاز می باشد، پتوی تخت خواب اتاق است؛ اما آیا می توان برای پتوی اتاق خواب کودکان دختر از هر طرح و رنگی استفاده کرد؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پتوی تخت خواب کودکان دختر باید دارای رنگ بسیار ملایمی باشد که باعث شود کودک در هنگام خواب احساس آرامش داشته باشد.

انتخاب روتختی مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک دختر

از طرفی مهم ترین نکته در انتخاب پتوی تخت خواب کودک دختر، جنس پتو می باشد.پتوی کودکان باید دارای لطافت خاصی باشد که به پوست لطیف کودکان آسیب نزند.بنابراین، به غیر از توجه کردن به رنگ و طرح پتوی اتاق خواب کودک دختر، به جنس و لطافت پتوی خریداری شده دقت کافی داشته باشید.

مطاله بیشتر : راهنمای خرید روتختی کودک

6 – ساعت اتاق خواب کودک؛ یکی از وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

یکی از وسایلی که می تواند در زیبایی یک دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر نقش مهمی را ایفا کند، انتخاب ساعت دیواری و یا رومیزی برای اتاق خواب کودک دختر می باشد. برای انتخاب یک ساعت دیواری قابل نصب بر روی دیوار اتاق خواب کودک، می توانید از طرح ها و رنگ های مختلفی استفاده کنید.

ساعت اتاق خواب کودک

می توانید برای زیبایی دو چندان ساعت دیواری، از ساعت هایی استفاده کنید که ترکیبی از رنگ ها و آینه هستند.همچنین، می توانید برای زیبایی اتاق خواب کودک دختر، در کنار تخت خواب کودک یک ساعت رومیزی کوچک قرار دهید که رنگ آن با رنگ دیوارها و یا تخت خواب کودک هم پوشانی داشته باشد.

7- استفاده از ریسه های تزیینی برای دکوراسیون اتاق خواب

چند سالی است که ریسه های تزیینی اتاق خواب بسیار برای دکوراسیون اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند.ریسه های تزیینی ریسه هایی هستند که با برق کار می کنند و با دیوار یا پرده های اتاق خواب آویزان می شوند.این ریسه ها در طرح های مختلفی با رنگ های متفاوتی در بازار وجود دارند که هر کدام می توانند برای دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از ریسه های تزیینی برای دکوراسیون اتاق خواب

اگر به دنبال ایجاد یک دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب کودک خود هستید، توصیه می کنیم که حتما از ریسه های تزیینی خوش رنگ بر روی دیوار و یا پرده اتاق خواب کودک خود استفاده کنید.ریسه های مختلفی در بازار وجود دارند که با توجه به سلیقه کودکان دختر، می توانند مورد استفاده قرار گیرند.به طور مثال می توانید از ریسه هایی با طرح گل، ستاره، ماه و … برای تزیین اتاق خواب کودک دختر استفاده کنید.

استفاده از ریسه و لامپ تزیینی برای اتاق خواب کودک دختر

خرید لوازم دکوری

8-  استفاده از قاب عکس در اتاق خواب کودک دختر

قاب عکس ها همیشه یکی از مهم ترین وسایلی بوده اند که توانسته برای طراحی دکوراسیون خانه های ما مورد استفاده قرار بگیرند؛اما آیا می توان برای اتاق خواب کودکان دختر نیز از قاب عکس استفاده کرد؟استفاده از قاب عکس در اتاق خواب کودک دختر می تواند زیبایی خاصی به اتاق خواب ببخشد.مخصوصا دیوارهایی که با رنگ های ساده، رنگ آمیزی شده اند و مانند کاغذ دیواری ها دارای طرح و رنگ خاصی نیستند، می توانند با قاب ها کوچک عکس تزیین شوند.

استفاده از قاب عکس در اتاق خواب کودک دختر

شما می توانید چندین قاب عکس کوچک را بر روی دیوارهای اتاق خواب کودکان خود نصب کنید.بهتر است که قاب عکس های کودکان در بالای تخت خواب آن ها نصب نشوند که خطری برای کودکان عزیز شما نداشته باشند.از طرفی انتخاب قاب عکس های کوچک و با اندازه های مختلف می تواند در عین بی نظمی، زیبایی خاصی را به اتاق خواب کودک دختر بدهد.

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید روفرشی کشدار

9-انتخاب استیکرهای دیواری اتاق خواب کودکان

استیکرهای دیواری، مانند برچسب هایی هستند که در سایز بزرگ تر بر روی دیوارهای اتاق خواب نصب می شوند.استفاده از استیکرهای دیواری برای اتاق خواب کودک دختر، مخصوصا اتاق خواب هایی که با رنگ ساده و روشن طراحی شده اند، می توانند جلوه خاصی را به دیوار اتاق خواب ببخشند.

به همین خاطر توصیه می کنیم که از طرح های جذاب مانند طبیعت، درخت، گل و یا هر طرح مورد علاقه خود برای انتخاب استیکرهای دیواری اتاق خواب کودکان اقدام کنید و آن را در هر مکانی ک اتاق کمی خلوت تر به نظر می رسد، نصب کنید.

تاثیر استیکر بر دکوراسیون اتاق کودک

10- استفاده از عروسک ها و مجسمه های جذاب دخترانه

یکی از مواردی که می تواند باعث زیبایی و طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر شود، استفاده از عروسک ها و یا مجسمه های جذاب دخترانه می باشد.عروسک های و یا مجسمه هایی که در اتاق خواب کودک دختر قرار می گیرند، می توانند هم به عنوان اسباب بازی کودکان مورد استفاده قرار گیرند، هم باعث ایجاد طراحی زیبا در اتاق خواب کودکان شوند.

استفاده از عروسک ها و مجسمه های جذاب دخترانه
بهتر است که عروسک هایی متناسب با رنگ اتاق خواب استفاده کنید و آن ها را روی روتختی و پتوی اتاق خواب کودکان استفاده کنید.همچنین، بهتر است که برای جذابیت هر چه بیشتر دکوراسیون اتاق، از عروسک هایی با رنگ شاد و متنوع استفاده کنید.

نکات پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا نکاتی که در دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر تاثیر گذار می باشد را توضیح دهیم رعایت نکات فوق موجب می شود تا حس ارامش به کودک شما دست بدهد در صورتی که در حال فراهم کردن اتاق و محیطی برای کودک  خود هستید می توانید از محصولات نیلادکور برای طراحی و دیزاین بهتر اتاق استفاده کنید.

در پایان اگر شماهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر یا پسر تجربه خاصی دارید که شامل موارد ذکر شده نمی باشد می توانید از بخش نظرات برای ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.