مقالات

راهنمای خرید روتختی کودک

راهنمای خرید روتختی کودک

اگر قصد خرید روتختی کودک دارید حتما ادامه این مقاله را دنبال کنید. این مقاله در مورد راهنمای خرید روتختی کودک و نکاتی که در این زمینه به شما کمک می کند می باشد

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان، همواره یکی از دغدغه های اصلی مادران و پدران است. مخصوصا اگر قرار باشد به زودی فرزندی پا به این جهان بگذارد. پدر و مادرها می بایست در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان دقت کافی داشته باشند؛

چرا که از نظر روانشناسی و زیبایی، انتخاب وسایل مختلف برای اتاق خواب کودک می تواند بسیار حائز اهمیت باشد تا جایی که بر تربیت فرزندان اثر می گذارد.

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، روتختی می باشد؛ اما آیا با نکاتی که برای خرید روتختی کودک باید در نظر داشت آشنایی دارید؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با 5 نکته کلیدی و مهمی که در باید در انتخاب و خرید روتختی کودک در نظر گرفته شوند، آشنا شوید.

5 نکته مهم که هنگام خرید روتختی باید مدنظر قرار داد

روتختی کودک طرح السا کد 131 برای خرید روتختی کودک کلیک نمایید روتختی نوجوان طرح کریستیانو رونالدو کد 125

نکات مهمی که در انتخاب روتختی کودک باید مدنظر قرار دهیم

  1.  نوع و جنس پارچه روتختی کودک

روتختی کودک شما در تماس مستقیم با پوست کودک شما است. به همین خاطر یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید روتختی کودک در نظر گرفته شود، نوع و جنس پارچه به کار رفته در روتختی های کودک می باشد.

روتختی های کودکان باید از پارچه ای دوخته شده باشند که دارای الیاف کاملا طبیعی باشد و باعث ایجاد حساسیت در پوست کودکان نشود.

همچنین، لطیف و نرم بودن پارچه روتختی کودکان، می تواند باعث علاقه کودک به خواب و آرامش وی در هنگام خواب شود.

همانطور که می دانید کودکان از بدو تولد دارای پوست بسیار حساسی هستند که ممکن است که با کوچک ترین تماسی آسیب ببینند به همین خاطر بسیار مهم است که در هنگام انتخاب روتختی، روتختی را خریداری کنید که جنس لطیف و نرمی داشته باشد تا هم کودک احساس راحتی زیادی کند؛ هم به پوست کودک شما آسیب نزد.

در حال حاضر، روتختی هایی از جنس کتان در بازار موجود هستند که هم رنگ و طرح زیبایی دارند، هم باعث ایجاد حساسیت در پوست کودکان نمی شود.

البته روتختی هایی با جنس نخ نیز در بازار وجود دارد؛ اما به دلیل زیبایی های روتختی های کتان، روتختی های نخی طرفدار زیادی ندارند. به همین دلایل یکی از بهترین جنس های روتختی برای جلوگیری از ایجاد حساسیت در صورت و پوست کودکان، کتان می باشد.

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید کتری و قوری

2. دقت به رنگ روتختی برای اتاق کودکان

همانطور که می دانید از لحاظ روانشناسی، رنگ در روحیه کودکان بسیار موثر است.

به همین خاطر بسیار مهم است که از رنگ هایی در دکوراسیون اتاق خواب کودکان استفاده کنید که هم برای کودکان جذاب باشد، هم از لحاظ روانشناسی موجب شادابی و احساس خوب کودک شما شود.
روتختی یکی از مهم ترین وسایلی است که رنگ آن می تواند در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب کودک بسیار موثر می باشد.

به همین خاطر بهتر است که تا زمانی که تمامی دکوراسیون اتاق خواب کودک را تکمیل نکرده اید، به فکر خرید روتختی کودک نباشید.
رنگ روتختی کودکان باید متناسب با رنگ اتاق خواب و دکوراسیون به کار رفته در اتاق خواب باشد. به طوری که یک توازن و تعادلی میان رنگ های گرم و رنگ های سرد و روشن در اتاق ایجاد شود.

بنابراین، حتما به رنگ پارچه روتختی برای اتاق خواب کودکان دقت کنید. همچنین، دقت به این موضوع که فرزند و کودک شما دختر است یا پسر بسیار می توانید به شما برای خرید روتختی کودک مناسب کمک کند.

به طور مثال اگر اتاق خواب کودک دختر شما دارای رنگ روشن و یا حتی سفید است، می توانید برای خرید روتختی کودک از رنگ های شادتر مانند صورتی، بنفش و … استفاده کنید.

اگر هم کودک شما پسر است و رنگ اتاق خواب آن روشن است، می توانید از رنگ های شاد مانند آبی، ترکیبی از سورمه ای و … استفاده کنید.

توجه به رنگ روتختی در هنگام خرید روتختی کودک
3. طرح روتختی مناسب؛ کودک شما دختر است یا پسر؟

طرح و رنگ روتختی کودک، دو مورد بسیار نزدیک و مکمل هم هستند.

به همین خاطر بسیار مهم است که به غیر از دقت کردن به رنگ روتختی اتاق خواب کودکان، به طرح به کار رفته بر روی روتختی نیز دقت کنید.

در حال حاضر در بازار روتختی های مختلف و متنوعی وجود دارند که هر کدام دارای طرح و رنگ های مختلفی هستند.

اما اینکه شما بین تمامی طرح های مناسب کودکان، کدام یک از طرح ها را انتخاب کنید، بستگی به سلیقه شما و دختر یا پسر بودن کودک شما دارد.

دقت کنید که کودکان شما ارتباط بسیار نزدیکی با روتختی خودشان در هنگام خواب دارند. به همین خاطر بسیار مهم است که از طرح هایی استفاده کنید که مورد علاقه کودکان باشد مخصوصا اگر کودک شما علاقه ای به خوابیدن در تخت خواب خودش را نداشته باشد، می توانید در هنگام انتخاب روتختی، از طرح ها و رنگ هایی استفاده کنید که کودک به آن علاقه زیادی داشته باشد.

در حال حاضر، روتختی هایی که با طرح های کارتونی چاپ می شوند، طرفداران زیادی پیدا کرده اند تجربه نیز ثابت کرده است که روتختی های با طرح های کارتونی بسیار نزدیک به علایق کودکان است و می تواند در روحیه کودکان نیز موثر واقع شود.

معمولا کودکان پسر به شخصیت های کارتونی پسرانه و طرح های ماشین علاقه زیادی دارند، در صورتی که کودکان دختر به طرح های کارتونی دخترانه و با رنگ های روشن تر علاقه دارند.

روتختی مناسب کودک دختر و پسر

4. نوع چاپ به کار رفته بر روی روتختی کودک شما

شاید برای شما پیش آمده باشد که وقتی روتختی کودک خود را می شویید، بسیاری از رنگ و طرح روتختی نیز با آب شسته می شود و از بین می رود.

در این مواقع، روتختی طرح و شکل خود را از دست می دهد و دیگر زیبایی اولیه را ندارد و این موضوع باعث می شود که شما مجبور به خرید یک روتختی دیگر برای تخت خواب کودک خود شوید. این موضوع به نوع چاپ به کار رفته و یا حتی پارچه به کار رفته در روتختی بر می گردد.

پارچه های روتختی موجود در بازار معمولا از جنس کتان می باشند که مقاومت و از طرفی لطافت خوبی دارند؛ اما چیزی که در بین محصولات موجود در بازار تفاوت دارد، چاپ به کار رفته برای درج طرح های روتختی ها می باشد.

نوع چاپ به کار رفته بر روی روتختی کودکان شما باید به گونه ای باشد که بعد از چندین بار شستشو طرح و رنگ روتختی تغییر کند و شکل و شمایل خود را از دست ندهد؛

اما این موضوع چرا برای ما مهم است؟ زیرا کودکان به دلیل سبک زندگی خود ممکن است در ماه چندین بار روتختی و روبالشتی خود را کثیف کنند و والدین مجبور به تمیز کردن و شستشوی آن ها باشند. به همین خاطر بسیار مهم است که رنگ و چاپ به کار رفته بر روی روتختی به گونه ای باشد که حتی بعد از بارها شستشو، آسیب نبیند و شکل و رنگ خود را مانند روز اولی که این روتختی خریداری شده، حفظ کند.

مطالعه بیشتر : راهنمای خرید روفرشی کشدار

5. قبل از خرید روتختی کودک به سایز تخت خواب کودک خود دقت کنید

یکی از مواردی که گاها بعضی از والدین عزیز را به اشتباه می اندازد، سایز روتختی متناسب با تخت خواب کودک است.

در واقع، تخت خواب های اتاق خواب کودکان باید با یک سایز استانداردی ساخته شوند که تمام روتختی های استاندارد با آن تنظیم شوند؛

اما گاهی اوقات ممکن است که شکل و طرح تخت خواب کودکان به گونه ای باشد که ابعاد آن به صورت استاندارد طراحی نشده باشد.
به همین خاطر قبل از خرید روتختی کودک، نسبت به اندازه گیری ابعاد اتاق خواب کودک خود اقدام کنید و سپس برای خرید روتختی کودک اقدام کنید. دقت کنید که تخت ها با سایزهای استاندارد دارای عرض مشخصی هستند که اطلاع از عرض تخت می تواند در خرید شما موثر واقع شود.

پرده اتاق خواب | پرده تصویری طرح دخترانه کد 169 خرید پرده اتاق خواب  پرده اتاق خواب | پرده تصویری طرح برند ویکتوریا سکرت کد 198

به طور کلی طبق استانداردهای موجود، عرض تخت ها در دو نوع عرض 90 و عرض 120 موجود هستند که هر کدام از این عرض ها دارای روتختی های استانداری هستند.

توجه به سایز روتختی هنگام خرید روتختی کودک

بنابراین، در هنگام خرید روتختی کودک، به عرض استاندارد تخت خواب کودک خود دقت کنید.

در صورتی که عرض تخت خواب کودک شما 90 است، حتما روتختی های با سایزی متناسب با 90 را انتخاب کنید و یا در صورتی که تخت خواب کودک شما دارای عرضی بالاتر از 90 و 120 می باشد، برای خرید روتختی کودک خود روتختی هایی را انتخاب کنید که سایزی نزدیک به تخت خواب اتاق خواب کودک شما (عرض 120) داشته باشد.

با توجه به توضیحات داده شده، در صورتی که تخت خواب طراحی شده برای اتاق خواب کودک شما استاندارد نیست و به طور مثال دارای طرح دایره ای شکل می باشد، می توانید با اندازه گیری سایز تخت خواب و طول و عرض آن، سایزی از روتختی را انتخاب کنید که نه برای تخت خواب کودک شما کوچک باشد و نه آنقدر بزرگ باشد که بر روی زمین اتاق خواب قرار بگیرد.

اگر قصد خرید روتختی مناسب کودک خود را دارید می توانید وارد سایت نیلادکور شده و از صفحه روتختی کودک محصول مورد نظر خود را سفارش داده همچنین می توانید پرده اتاق خوب کودک خود را متناسب با سایر خرید ها از نیلادکور سفارش دهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.