مقالات

نکات مهمی که در خرید قفسه ادویه جات باید در نظر بگیرید

قفسه ادویه جات

اگر از پخت و پز خود لذت می برید ، می دانید هنگامی که می توانید ظروف مخصوص ادویه را بدون نیاز به گشتن داخل آشپزخانه خود پیدا کنید ، احساس راحتی می کنید. قفسه ادویه جات برای کمک به شما دقیقاً برای این کاربرد طراحی شده است – با استفاده از قفسه ، جا ادویه ای ها و سرویس پاسماوری به آسانی در دسترس و قابل استفاده هستند. همچنین سبک و نظم و چیدمان آشپزخانه شما را بهبود می بخشند.

در این راهنما ، ما به شما نحوه انتخاب قفسه ادویه جات و همچنین مهمترین عواملی را که باید هنگام خرید بهترین قفسه ادویه جات برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید ، نشان می دهیم.

چرا به قفسه ادویه نیاز دارید؟

همانطور که همه کسانی که عاشق آشپزی هستند می دانند ، شما به مجموعه ای از ادویه جات ، گیاهان و … نیاز دارید تا طعم خاصی را به هر وعده غذایی که بپزید اضافه کنید.

با این حال ، وقتی تمام ظروف  چاشنی خود را درون کابینت آشپزخانه قرار می دهید ، به احتمال زیاد آنچه را که در دسترس دارید فراموش می کنید و پس از مدت ها تاریخ انقضا ادویه هایتان سر می رسد.  قفسه ادویه جات فضای ذخیره سازی آشپزخانه را به خوبی سازمان داده و در کل تجربه پخت بهتر را فراهم می کند.

برای خرید سرویس پاسماوری کلیک نمایید  سرویس پاسماوری | سرویس آشپزخانه 15پارچه بی.وی.کی مدل BVK Bonay مشکی

اگر آشپزخانه کوچکی دارید ، می توانید قفسه هایی را به درهای کابینت خود بچسبانید و در عین حال که چاشنی های مورد علاقه خود را نزدیک محل آشپزی نگه می دارید ، در فضا نیز صرفه جویی کنید. حتی می توانید بجای اینکه  کابینت آشپزخانه کوچک خود را با بطری های گیاهان و ادویه ها شلوغ کنید قفسه جا ادویه ای چرخان تهیه کنید که متناسب با اندازه آشپزخانه شما باشد .

وسایل سرو و پذیرایی | سرویس غذاخوری دونفره ابی سفید برای خرید انواع ظروف پذیرایی کلیک نمایید

انتخاب قفسه ادویه جات شاید به اندازه انتخاب ظروف پذیرایی مهم نباشد اما برای کسانی که به چیدمان و نظم آشپزخانه خود اهمیت می دهند ، از لوازم آشپزخانه ضروری است. چند سوال مهم وجود دارد که لازم است هنگام خرید از خود بپرسید:

چه نوع قفسه ادویه جات مناسب نیاز من است؟

قفسه ادویه جات مختلفی وجود دارد که متناسب با نیازهای آشپزخانه های مختلف طراحی شده اند. محصولی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه و سبک آشپزخانه شما باشد.

برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه ، برخی از رایج ترین انواع ادویه جات موجود در بازار را ذکر می کنیم:

 

  • قفسه ادویه جات کابینتی

این نوع قفسه ادویه جات دارای اندازه قابل تنظیم به صورت عمودی و افقی است. به راحتی می تواند در اندازه های مختلف کابینت جا شود و به گونه ای طراحی شده اند که  شیشه های ادویه بیشتری را در خود جای می دهند.

قفسه ادویه جات کابینتی

برای خرید سرویس غذاخوری سرامیکی کلیک نمایید وسایل سرو و پذیرایی | سرویس غذاخوری سرامیکی شش نفره 31 پارچه اوست گلبهی
  • قفسه ادویه جات کشویی

در این محصول بطری های ادویه کاملا در یک کشو قرار می گیرند.

قفسه ادویه جات کشویی

  • قفسه های جا ادویه دیواری

این قفسه جا ادویه ای هم تزئینی و هم کاربردی هستند زیرا  قابل مشاهده هستند. در بیشتر موارد ، جا ادویه های دیواری در اندازه استاندارد یا انواع شیشه های خاص موجود است.

جا ادویه ای دیواری

  • قفسه جا ادویه ای ایستاده

قفسه های جا ادویه ای ایستاده همان سبک  قفسه کتاب معمولی را دارند. آنها قفسه های افقی یا عمودی دارند که شما به راحتی شیشه های ادویه خود را برای نگهداری در آن قرار دهید.

برای خرید انواع کتری قوری کلیک نمایید لوازم آشپزخانه | کتری قوری لعابی طرح تایلندی قرمز
  • قفسه های جا ادویه ای پیشخوان

این قفسه ها به اندازه کافی کوچک هستند تا بتوانند روی میز آشپزخانه قرار بگیرند. آنها برای آشپزخانه هایی با فضای محدود بهتر هستند.

قفسه ادویه پیشخوان

چقدر فضای لازم برای ادویه جات در آشپزخانه خود دارید؟

فضا عامل مهم دیگری است که باید هنگام انتخاب قفسه جا ادویه جات مناسب  در نظر بگیرید. همانطور که در بالا بحث شد ، انواع مختلف جا ادویه ای متناسب با اندازه های مختلف آشپزخانه وجود دارد.

اگر فضای گوشه ای کافی داشته باشید ، قفسه ادویه جات ایستاده در عین حال که ظاهر و سبک آشپزخانه شما را بهتر می کند ، برای استفاده در هنگام آشپزی نیز راحتتر هستند.

به یاد داشته باشید قبل از خرید ابعاد قفسه را دقیق بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای آن در آشپزخانه دارید و در حال  آشپزی هستید دست و پایتان را نخواهد گرفت.

لوازم آشپزخانه | سرویس دم کنی و پیشبند آشپزخانه کد 602 برای خرید انواع سرویس دم کنی کلیک نمایید

چند عدد شیشه و بطری ادویه دارید؟

اندازه و ظرفیت  قفسه ادویه جات که انتخاب می کنید به تعداد شیشه های ادویه و بطری هایی که در آشپزخانه دارید نیز بستگی دارد.  به عبارت دیگر ، اگر شیشه و بطری ادویه زیادی دارید ، قطعاً سراغ قفسه ای بروید که ظرفیت کافی برای نگهداری آنها داشته باشد.

با این حال ، حتی اگر شیشه های ادویه زیادی داشته باشید ، لزوماً به این معنی نیست که باید یک قفسه ادویه جات بزرگ داشته باشید و همه آنها را به نمایش بگذارید. فکر کنید روزانه چه تعداد از این ادویه ها را استفاده می کنید – آنهایی که همیشه باید در دسترس شما باشند. شیشه های حاوی ادویه ها و گیاهان کم استفاده مانند شنبلیله می تواند در کابینت یا کشوی شما نگهداری شود.

جنس قفسه های ادویه

شما قطعاً یک قفسه ای را لازم دارید که ماندگاری داشته و با کیفیت باشد. اگر به دنبال یک قفسه ادویه جات پیشخوان هستید ، مطمئن شوید که پایه های ضد لغزش داشته باشد.

امروزه بیشتر قفسه های جا ادویه ای از مواد مقاوم چوب و فلز ساخته شده اند. قفسه های پلاستیکی نیز کاملاً زیبا هستند اما از نظر مقاومت و دوام به پای قفسه های فلزی نمی رسند

از طرف دیگر ، پلاستیک مانند فلز پس از سالها استفاده زنگ نمی زند. در بحث مقاومت و دوام ، قطعاً بهترین گزینه از فلز ضد زنگ است.

سبک و طراحی قفسه ادویه جات

سبک و طراحی قفسه ادویه جات را بگونه ای انتخاب کنید که اطمینان حاصل کنید که بیشتر کار شما را در آشپزخانه راحت تر می کند تا پیچیده تر.

به خاطر داشته باشید که هدف اصلی از تهیه قفسه ادویه جات کمک به شما در یافتن سریع و آسان ادویه های خود است.

سبک و طراحی قفسه ادویه جات

سبک ممکن است فاکتور مهمی نباشد اما ارزش آن را دارد که در انتخاب بهترین ادویه جات برای آشپزخانه در نظز بگیرید.

اگر می خواهید قفسه ادویه جات سبک آشپزخانه شما را تکمیل کند ، در اصل شما باید قفسه های سنتی و مدرن را متمایز کنید. قفسه های چوبی به طور معمول انتخاب خوبی برای ظاهر آشپزخانه سنتی هستند ، در حالی که قفسه های پلاستیکی و فلزی براق برای آشپزخانه های مدرن مناسب ترند.

آیا بهتر است ادویه ها را در پلاستیک نگه دارید یا شیشه؟

ادویه جات مخصوصاً انواع باکیفیت بهتر است در شیشه نگهداری شوند. پلاستیک می تواند هوا را از طریق منافذ کوچک به درون ظرف وارد کند ، که باعث آسیب ادویه می شود. شیشه به طور قابل توجهی ماندگاری ادویه را افزایش می دهد.

جا ادویه ای به شما کمک می کند تا گیاهان ، ادویه ها و بطری های ادویه را به صورت منظم و کاربردی بچینید. آنها همچنین کمک می کنند تا آشپزی شما لذت بخش باشد. عواملی که در بالا بحث شد به شما نشان می دهد که چگونه قفسه های جا ادویه  ای را که برای آشپزخانه شما مناسب تر است انتخاب کنید.

فروشگاه اینترتی نیلا دکور انواع سرویس پاسماوری وجاادویه ای را در طرحها و رنگهای مختلف ، و نیز سایر لوازم و خانه و آشپزخانه نظیر قالیچه آشپزخانه ، انواع مدل پرده اتاق خواب ، روتختی کودک و بزرگسال ، ست لوازم بهداشتی ، سرویس دم کنی و … را با تضمین کیفیت و ارائه فاکتور عرضه می کند. برای مشاهده تمامی محصولات به صفحه فروشگاه ما مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.