مقالات

نکات اساسی برای انتخاب پرده اتاق خواب

فاکتورهای اساسی برای انتخاب پرده اتاق خواب

پرده های اتاق خواب بیشتر وسیله ای برای ایجاد یک پناهگاه خصوصی هستند. پرده ای با آستر ، طول  ، پارچه و رنگ مناسب می تواند حس لطافت و ظرافت را به هر اتاق خوابی اضافه کند. در این پست ، در انتخاب پرده ایده ال برای اتاق خوابتان به شما کمک می کنیم .

فاکتورهای اساسی برای انتخاب پرده اتاق خواب

حریم خصوصی باید اولویت شماره یک شما باشد. پرده اتاق خواب شما باید حریم خصوصی را حفظ کند ، حتی در حالت باز.

بین یک حالت “آفتابی” یا رسمی یکی را انتخاب کنید. پرده های آفتابی پارچه ای سبک دارند ، در حالی که پارچه های رسمی کمی سنگین ترند.

رنگ و طرح پرده مورد نظر شما باید کاملاً با طراحی اتاق خواب و دکوراسیون شما ترکیب شود.

قابل شستشو در  ماشین لباسشویی باشد یا همیشه در خشکشویی شسته خواهند شد؟

انتخاب پرده شما باید سبک منحصر به فرد شما را بیان کند.

طرح کلی پرده همچنین باید طراحی داخلی اتاق خواب شما را برجسته کند.

اگر هنوز تعداد زیادی سوال دارید. جای نگرانی نیست. در این پست ، ما نکات بالا را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد تا روند انتخاب پرده آسانتر شود.

انتخاب پرده اتاق خواب

اینها برخی از فاکتورهای اساسی است که باید هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید:

  • حریم خصوصی

قبل از هر چیز دیگری ، اطمینان حاصل کنید که پرده اتاقتان حریم خصوصی شما را به خطر نمی اندازد. پرده های با کیفیت باید اتاق شما را روشن نگه دارند در حالی که هنوز هم حریم خصوصی را حفظ می کنند

یکی از بهترین پرده برای حفظ حریم خصوصی اتاق خواب  ، پرده های لایه ای و آویز هستند.

  • پارچه

اگر پارچه خیلی سنگین باشد ، ممکن است کشیدن آنها سخت باشد. همچنین ، اگر خیلی سبک باشد ، به راحتی نمی افتد. شما می توانید پارچه توانید پارچه ای میان این دو انتخاب کنید.

  • سبک شستشو

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای ششتن پرده از ماشین لباسشویی استفاده می کنید یا  فقط از خشکشویی ، در انتخاب پرده مهم است. پرده های با کیفیت بالا باید به سبک خاصی شسته شوند. بدانید کدام سبک شستشو برای پرده شما بهتر است تا در آینده از اتلاف وقت و هزینه خودداری کنید.

  • بهترین رنگ برای پرده های اتاق خواب

در مورد رنگ پرده بحثهای زیادی وجود دارد – خصوصاً اینکه این یکی از مهمترین ویژگیهای هر پرده است.

مناسب ترین رنگ برای پرده به محیط اتاق خواب شما بستگی دارد. برای داشتن ظاهری تزئینی و منسجم ، رنگهای موجود در اتاق خواب خود را با پرده های خود هماهنگ کنید.

بهترین رنگ برای پرده اتاق خواب

اگر دیوارها ، تختخواب یا سایر وسایل موجود در اتاق شما رنگ واضحی دارند ، بهتر است پرده ای با رنگ خنثی انتخاب کنید. عکس آن نیز کار می کند – اگر دیوارها و اشیا دراتاق شما رنگ خنثی دارند ، پرده ای با رنگ روشن نصب کنید. رنگ و طرح پرده اتاق کودکان می توان با رنگ روتختی کودک هماهنگ نمود.

اگر اتاق شما دارای رنگ های مختلف مانند سفید ، خاکستری یا قهوه ای است ، رنگ پرده ای را انتخاب کنید که همه آنها را جمع کند: پرده های سفید اغلب با رنگ های سرد و گرم دیوار مطابقت دارند. اگر یک پرده راه راه را ترجیح می دهید ، اطمینان حاصل کنید که حداقل یک رنگ در نوارها با دیوارها مطابقت داشته باشد. دیوارهای سفید با زمینه راه راه سفید پرده به خوبی هماهنگ می شود.

شما می توانید پرده ها را با نواری پارچه ای که رنگی مشابه دیوار اتاق خواب شما دارد تزئین کنید. در حالت ایده آل ، نوار باید در امتداد لبه پرده باشد

برای انتخاب پرده با تجسم اینکه چگونه می خواهید پرده های شما با چیدمان اتاق شما ترکیب شود ، شروع کنید. این به شما کمک می کند تا درک بهتری از چگونگی دستیابی به یک دکوراسیون خنثی داشته باشید.

یک روش مطمئن برای انتخاب رنگ پرده ، در نظر گرفتن رنگ دیوار است. از سایه تیره تر رنگ دیوار به عنوان رنگ پرده ایده آل خود استفاده کنید.

آیا ترجیح می دهید بیشتر هر چیز دیگری در اتاق به پوشش پنجره های خود توجه کنید؟ در این صورت ، پرده ای را انتخاب کنید که کنتراست زیادی با دیواره های مجاور داشته باشد. به عنوان مثال اگر دیوارهای شما آبی است ، به یک پرده زرد رنگ بسنده کنید.

از آنجا که پرده زرد در محیط بلافاصله خودنمایی می کند ، به طور خودکار به مرکز جلب توجه تبدیل می شود.

آیا پرده ها باید از دیوارها روشن تر یا تیره تر باشند؟

یک روش مطمئن برای دستیابی به یک ظاهر زیبا  ، انتخاب  پرده ای با همان رنگ دیوار است  اما کمی تیره تر.

به عنوان مثال ، اگر دیوارهای شما رنگ زرد دارند ، پرده ای با رنگ نارنجی سوخته را انتخاب کنید. اگر همه چیز در اتاق شما سفید است ، رنگ پرده شما نیز باید سفید باشد.

این نوع تنظیمات به شما احساس اعتماد به نفس می دهند. به طور کلی ، پرده ها امکان افزودن زیبایی های  بصری ، سبک و رنگ به اتاق خواب شما را دارند.

همچنین می توانید فضای اتاق خواب خود را با پرده های رنگ روشن تر ، زیباتر کنید. مطمئن شوید که از رنگ دیوار خود خیلی دور نشوید. پرده ای که با پس زمینه مطابقت نداشته باشد ، آپشن تزیین و زیبایی  رااز بین می برد.

  • در نظر گرفتن طول پرده

انتخاب پرده با طول مناسب ، بیشتر به اندازه پنجره اتاق خواب و سبک دکوراسیون شما بستگی دارد. سه نوع طول پرده وجود دارد: دقیقا اندازه پنجره ، بلندی تا کف و کمی بلندتر از پنجره.

طول پرده دقیقا اندازه،  مناسب پنجره هایی است که مرتباً باز و بسته می کنید؛ طول بلندتر برای پرده باعث می شود اتاق شما ظریفتر و بزرگتر نشان داده شود.

پرده های که طولشان  روی زمین پهن می شوند. برای اتاق خواب ایده ال تر هستند ، به علاوه ظاهری عاشقانه تر دارند. این ظاهر بیشتر برای اتاقهایی که میزان رفت و آمد به آن کمتر است و شما مرتب مجبور نیستید آن را تمیز کنید، مناسب است. استفاده از یک سطل و جا دستمال در اتاق خواب می تواند به کمتر کثیف شدن اتاق خواب کمک کند.

بهترین پارچه های پرده ای کدامند؟

تلاش برای انتخاب پارچه مناسب پرده بسیار طاقت فرسا است. پارچه پرده باید متناسب با سلیقه شما باشد. محبوب ترین پارچه ها که می توانید امتحان کنید موارد زیر است:

  • مخملی

این پارچه ضخیم و سنگین برای پوشیدن پنجره مناسب ترین است. آنها همچنین کمی تجملاتی هستند. یکی از نکات منفی پارچه مخمل این است که  که گرد و غبار و خاک را بیشتر از سایر پارچه ها به خود جذب می کنند. خوشبختانه می توانید با جارو کردن مکرر این مشکل را برطرف کنید.

  • ابریشم

پرده های ابریشمی ظاهری ظریف دارند که جلوه ای رمانتیک و رویایی را برای هر اتاق به ارمغان می آورد. ماهیتی بسیار با دوام دارند. ابریشم مصنوعی نسبتاً ارزان تر است.

  • پنبه

پرده های نخی سبک ، بادوام و قابل تجزیه و با محیط زیست سازگارتر هستند. آنها برای اتاق خواب های سنتی و مدرن بسیار مناسب هستند. وزن آنها به اندازه مخمل نیست ، مقرون به صرفه بوده و نگهداری آنها آسان است.

  • پلی استر

پلی استر پارچه ای طبیعی و بسیار مقاوم است و در برابر نور خورشید سریع خراب نمی شود. اگر برای اولین بار پرده می خرید ، پارچه پلی استر بهترین گزینه شماست. نه کشیده می شود و نه چین و چروک می شود.

هنگام انتخاب پرده ایده آل برای اتاق خواب خود ،سبک کلی اتاق خود را در ذهن داشته باشید. آیا دوست دارید پرده به عنوان یک نقطه کانونی عمل کند یا فقط یک پس زمینه باشد؟  اگر این موضوع و سایر نکات موجود در این پست را در نظر بگیرید ، مطمئن باشید  که به راحتی انتخاب پرده ایده آل را برای فضای خواب خود تجربه خواهید کرد!

فروشگاه اینترنتی نیلا دکور انواع مدل پرده اتاق خواب بزگسال و کودک را با یهترین کیفیت عرضه می کند. برخی دیگر از سایر لوازم آشپزخانه و خانه موجود در نیلا دکور شامل انواع طرح روفرشی کشدار ، ظروف پذیرایی ، انواع مدل کتری قوری در جنسهای مختلف ، قالیچه آشپزخانه ، سرویس پاسماوری و …. برای مشاهده تمامی محصولات به صفحه فروشگاه ما مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.