مقالات

چگونه یک فرش آشپزخانه مناسب انتخاب کنیم

به طور سنتی از فرش های آشپزخانه بیشتر برای کارکرد استفاده می شده است ، اما آشپزخانه مکانی عالی برای نمایش رنگ و طرح های مختلف برای ایجاد یک دکوراسیون عالی است! بعضی اوقات به دلیل نگرانی از ریختن مواد غذایی و لکه ها ، از استفاده از فرش در آشپزخانه خود دوری می کنیم، اما فرش و یا قالیچه آشپزخانه می تواند گرما و زیبایی زیادی به آشپزخانه شما بیفزایند.

فرش ها نه تنها می توانند برای راحتی پای شما در آشپزخانه کاربرد داشته باشند، بلکه می توانند کف آشپزخانه شما را کمتر لغزنده کنند.

در این مطلب برخی از نکات مهم برای انتخاب فرش آشپزخانه آورده شده است که در نظر گرفتن آنها به شما کمک می کند یک آشپزخانه زیبا برای خود بسازید

نکات مهم در انتخاب فرش آشپزخانه

فرش و قالیچه یک روش آسان برای افزودن رنگ و شخصیت به آشپزخانه شما است بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید. آنها همچنین می توانند جلوی لغزش های ناخواسته را بگیرند. با این حال ، با وجود همه اشکال ، اندازه ها و رنگ های مختلف ، انتخاب یک فرش جدید برای آشپزخانه بسیار دلهره آور به نظر می رسد.

برای خرید انواع فرش آشپزخانه کلیک نمایید لوازم دکوری : روفرشی دور کشدار

خوشبختانه یافتن فرشی که برای اندازه و نیازهای آشپزخانه شما مناسب باشد ، فقط چند دقیقه طول می کشد!

انتخاب فرش آشپزخانه

  • انتخاب اندازه و شکل مناسب

برای آشپزخانه های باریک و برجسته ، فرشی نازک و مستطیل شکل مناسب است. یک نوار اندازه گیری طولانی بردارید و طول و عرض فضای باریک راه رفتن در آشپزخانه خود را بین وسایل خانه و کابینت اندازه بگیرید. حداقل 7 سانتی متر از هر طرف را کم کنید و از این ابعاد برای خرید یک قالیچه فرش نازک و مستطیلی استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر فضای خالی آشپزخانه شما 3.7 متر طول و 91 سانت عرض باشد ، فرش یا قالیچه آشپزخانه شما باید به طول 3.5 متر وعرض 76 سانت باشد.

زیر میز آشپزخانه خود فرشهای مستطیلی قرار دهید. طول و عرض میز آشپزخانه ، هر میز یا سازه بزرگ دیگری را که می خواهید با یک فرش برجسته کنید اندازه بگیرید. به هر طرف میز 91 سانت اضافه کنید و هنگام خرید فرش از این ابعاد استفاده کنید.

همچنین بخوانید: نکات کاربردی در چیدمان آشپزخانه 

به عنوان مثال ، اگر میز آشپزخانه شما 01.2 در 1.80 متراست ، باید فرشی تهیه کنید که حداقل 2.10 در 2.70 متر باشد. این فضای اضافی برای قرار دادن صندلی ها در اطراف میز می باشد.
فرش های بزرگتر برای آشپزخانه های بزرگتر تر بسیار مناسب هستند.

فرش آشپزخانه مستطیلی

فرش های کوچک را جلوی سینک ظرفشویی و لوازم خود پهن کنید. فرشهای کوچکی را خریداری کنید که بسته به اندازه آشپزخانه شما تقریباً 0.61 سانت در 1.22 متر یا 0.91 سانت در 1.52 مترباشد. این فرشها را جلوی سینک ظرفشویی ، یخچال یا هر قسمت دیگری که خیلی روی پای خود هستید پهن کنید. فرشهای مستطیلی و گرد بسته به سلیقه شخصی شما می توانند برای این منظور خوب هستند.

هنگام قرار دادن فرش در جلوی سینک آشپزخانه ، در نظر داشته باشید که از یک فرش ضخیم تر استفاده کنید تا هنگام شستن ظرف ها پاهایتان راحتی بیشتری داشته باشد.

برای خرید انواع ظروف پذیرایی کلیک نمایید لوازم سرو و پذیرایی | سینی کف آینه طرح منحنی رنگ نقره ای

اگر فرش شما پشتی ضد لغزش ندارد ، حتماً آن را روی یک پارچه ضد لغزش قرار دهید تا فرش شما از جای خود سر نخورد.

در مورد انتخاب شکل فرش برای آشپزخانه هیچ قانون سخت و صریحی وجود ندارد. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که شما فرش و انرژیای را که به فضای زندگی می آورد دوست داشته باشد!

یک فرش و قالیچه بزرگ و گرد را در مرکز آشپزخانه بزرگتر قرار دهید تا تعادل برقرار شود. به چیدمان آشپزخانه خود فکر کنید؛ آیا همه آشپزخانه شما با وسایل و لوازم آشپزخانه پر شده است ، یا واقعاً گسترده است؟ اگر آشپزخانه بزرگی دارید ، یک فرش بزرگ و گرد انتخاب کنید که واقعاً کل اتاق را به هم گره می زند. اگر فرش را زیر یک میز گرد قرار داده اید ، فرشی را انتخاب کنید که طول آن حداقل 1.8 متر از قطر میز بیشتر باشد.
به عنوان مثال ، اگر قطر میز شما 1.8 متر است ، فرشی را انتخاب کنید که طول آن حداقل 3.7 متر باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید روفرشی کشدار
  • انتخاب رنگ فرش آشپزخانه

هنگام انتخاب رنگ و طرح فرش آشپزخانه خود ، قانون 60-30-10 را به خاطر بسپارید: 60 درصد از رنگ غالب دکوراسیون خود را در رنگ فرش آشپزخانه در نظر بگیرید (این رنگ معمولاً به رنگ دیوارها یا کابینت است). 30 درصد بعدی رنگ اصلی و 10 درصد باقیمانده یک رنگ اضافی است که می توانید به راحتی با لوازم تزئینی و یا لوازمی مانند سرویس پاسماوری  ست کنید. طبق این قانون ، فرشی را انتخاب کنید که رنگ ثانویه برای هماهنگی با رنگ اصلی موجود در آشپزخانه را انتخاب کنید.

فرش آشپزخانه با کابینت سفید

ست کردن فرش آشپزخانه با کابینت رنگ سفید به علت خنثی بودن این رنگ، معمولا نسبت به سایر رنگها راحت تر است و می توان رنگ سفید را با اکثر رنگها ست کرد.بهترین رنگ فرش برای ست کردن با کابینت سفید استفاده از رنگهای کرمی یا قهوه ای است چراکه رنگ قهوه ای و کرم رنگهای گرم هستند و در کنار رنگ سفید که ماهیت سرد دارد، جلوه بسیار زیبایی دارد.

در کل استفاده از فرش با رنگهای تیره برای آشپزخانه مناسب تر خواهد بود، زیرا در صورت کثیف شدن فرش، کثیفی زیاد مشخص نخواهد شد.

فرش آشپزخانه با کابینت سفید

  • انتخاب طرح مناسب برای فرش آشپزخانه

  • اگر به دکوراسیون مدرن علاقه دارید می توانید از فرش های با طرح های ساده تر استفاده کنید که نسبت به انواع کلاسیک فرش دارای طرح های ساده تری هستند.
  • اگر به فضاهای سنتی و قدیمی علاقه دارید می توانید از فرشهای سنتی با طرح های شلوغ و رنگهای گرم استفاده نمایید.
  • اگر آشپزخانه شما کوچک است نباید از فرش های با طرح شلوغ استفاده کنید و استفاده از فرشهای با طرح و نقش ساده تر برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر است.

انتخاب طرح مناسب برای فرش آشپزخانه

  • انتخاب جنس قالیچه و فرش آشپزخانه

باور کنید یا نه ، جنس فرش آشپزخانه می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. اگر دوست دارید چیزی که به راحتی قابل شستشو است ، فرشی نخی و با بافت صاف تهیه کنید. از آنجا که این فرش ها کاملاً محکم بافته شده اند ، دیگر نگران چنگ حیوانات خانگی خود را به آنها نباشید. فرشهایی با بافت صاف هم مانند فرشهای پشمی یا اکریلیک بادوام و برای استفاده در محیط داخلی و خارجی مناسب و به راحتی قابل تمیز کردن هستند

اگر نگران لکه های احتمالی هستید فرش پلی پروپیلن انتخاب کنید. به دنبال فرش های ساخته شده با پلی پروپیلن ، که ترکیب پلی استر با برخی از مواد مصنوعی دیگر است، باشید. این جنس از فرش آشپزخانه را به شرطی تهیه کنید که از برچسب مراقبت ارائه شده برای فرش پیروی کنید ، در این صورت این نوع فرش را می توانید به راحتی تمیز کنید.

برای خرید انواع روفرشی کشدار کلیک نمایید روفرشی دور کشدار

انتخاب فرش رنگارنگ یا دارای طراحی شلوغ به شما کمک می کند لکه های اجتناب ناپذیری را که در محیط آشپزخانه رخ می دهد را پنهان کنید. همچنین استفاده از یک روفرشی کشدار که به راحتی با ماشین لباسشویی قابل شستشو است ، می تواند از لکه دار شدن فرش آشپزخانه شما جلوگیری کند.

این نوع فرش ها برای قسمتهای پرتردد آشپزخانه شما واقعاً مفید هستند. همچنین این فرش ها برای آشپزخانه های معمولی یا فضای غذاخوری در فضای باز بسیار مناسب هستند.

فرشهای ساخته شده از پشم را که به طور طبیعی ضد لک است ، خریداری کنید. اگر می خواهید در فضای خود کمی بالشتک اضافه کنید یا فرشی با نگهداری کم می خواهید ، این نوع فرش را انتخاب کنید.

همیشه هنگام تمیز کردن لکه ها از دستورالعمل های مراقبت که همراه با فرش ارائه می شود، پیروی کنید.
اگر نمی توانید فرشی که کاملاً از پشم تولید شده است ، خریداری کنید ، به جای آن فرش پشمی با ترکیب مواد دیگر تهیه کنید.

فروشگاه اینترنتی لوازم خانه و آشپزخانه نیلا دکور انواع قالیچه و فرش آشپزخانه در طرحها و رنگهای متنوع و نیز سایر لوازم خانه و آشپزخانه از جمله ظروف پذیرایی ، سرویس غذاخوری سرامیکی ، سرویس دم کنی ، سطل و جا دستمال ، انواع مدل پرده اتاق خواب و پذیرایی ، ست لوازم بهداشتی و … را با تضمین کیفیت و ارائه فاکتور عرضه می کند. برای مشاهده تمامی محصولات به صفحه فروشگاه ما مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.